FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
16-02-24 11:22  Odp: [G] W cieniu Czarnobyla - strażacki Ził-131 / Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bardzo fajny pomysł, chociaż zapewne można by się przyczepić do poziomu realizmu.
Nie jest to oczywiście łatwa sprawa, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik, szczególnie w przypadku starych, opuszczonych maszyn, poddanych działaniom warunków atmosferycznych.
Mówiąc prościej - brakuje mi tutaj trochę rdzy, zacieków, szczególnie na dachu, końcówkach blach itp. A, że w "rdzę umiesz" znakomicie, udowodoniłeś choćby przy ZSU-57-2:-) Poza tym flaki w oponach, w których wspomniał ABC oraz nieco zbyt krzykliwa zieleń.
Tak czy siak, podoba się:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-02-24 12:13  Odp: [G] W cieniu Czarnobyla - strażacki Ził-131 / Answer
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Żeby oddać w pełni realizm, to model powinien świecić się w nocy ;) BTW, przejrzałem rzutem na taśmę zdjęcia z Czarnobyla i widzę, że te opuszczone pojazdy jednak stoją powybebeszane, tylko nie wiem, czy nastąpiło to zaraz po odstawieniu, czy już w późniejszym czasie, za sprawą "złomiarzy". Jest też jeden ZiŁ, który pojawia się dość często na fotkach, na których można obserwować jego stopniowy rozkład ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
16-02-24 13:15  Odp: [G] W cieniu Czarnobyla - strażacki Ził-131 / Answer
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo klimatyczne i nieoczywiste. Wykon mega.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
16-02-24 14:18  Odp: [G] W cieniu Czarnobyla - strażacki Ził-131 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Dzięki Panowie :) Następny model będzie lepszy ;)

Wiedziałem, że model w takiej wersji będzie dla jednych super, dla innych nie i będą głosy, że to tak nie wygląda na prawdę.
To moja wizja, model jest taki jak planowałem od początku. Kolory na zdjęciach być może są trochę przesadzone, ciężko zrobić zdjęcia czerwonego obiektu - spróbujcie, wychodzą odcienie różowego. Pewnie przesadziłem z wyciąganiem kontrastu na zdjęciach.

Oczywiście czekałem na glosy, że koła nie powinny mieć powietrza :D Przygotowałem się i mam z góry ustaloną odpowiedź - radioaktywne powietrze nie ucieka z opon :D Inna sprawa, że średnio miałem pomysł jak zrobić dobrze z kartony koła z flakiem... Może macie jakieś patenty? Linki? Chętnie zobaczę, mam w planach jeszcze jeden model w takim klimacie.

W kabinie nie ma pedałów - tak opracowany model. Mogłem to zmienić, przerobić ale lenistwo wzięło górę i zostało tak jak w opracowaniu. Szczególnie że opracowanie nie przewidywało otwieranych drzwi! Model z XXI wieku...

Porzucone pojazdy w strefie były i są nadal regularnie okradane z tego co się da, jest bardzo dużo zdjęć i stron w internecie pokazujący zonę.

Pozdrawiam
Jacek

 
16-02-24 14:23  Odp: [G] W cieniu Czarnobyla - strażacki Ził-131 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Przygotowałem porcję fotek z budowy, może się komuś przyda.

























Pozdrawiam :)

--

 
16-02-24 14:26  Odp: [G] W cieniu Czarnobyla - strażacki Ził-131 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Zdjęcia z procesu malowania. Jak będą pytania to opowiem co i jak :)


















































Pozdrawiam
Jacek :)

--

 
17-02-24 07:58  Odp: [G] W cieniu Czarnobyla - strażacki Ził-131 / Answer
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, ciekawie się prezentuje Twój model. Jest co oglądać no i widać duży wkład pracy w model i dioramę. Gratki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024