FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
19-11-23 12:23  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Dużo pracy było i dłubania a mało przybyło.
Figur galionowa i działa to druk 3D zakupione w wydawnictwie seahorse. Musiałem trochę przerobić mocowanie armatek żeby dobrze siedziały. Figura i działa są bardzo szczegółowe i świetnie zrobione. Aż było szkoda chować te działa w kadłubie. Łódź wylądowała na miejscu, dostała maszt, żagiel i dwie pary wioseł. Pewnie wrzucę jeszcze ze dwie wiązki lin na pokład łodzi. To taki kompromis żeby coś był ona łodzi i żeby było widać wnętrze łodzi. Ramy na okrycia szańcowe też już gotowe. Teraz mam drugą zagwozdkę z czego zrobić płótno na okrycia szańcowe. Tomek robił je z cienkiego papieru. Ja tak sobie myślę że najlepsze będzie pomalowane na czerwono płótno żaglowe. No bo to solidny kawał materii i raczej najbardziej dostępny. Model już jest polakierowany na gotowo. Pokład i wyposażenie polakierowałem lakierem połysk w spraju a potem wszystko lakierem matowym w spraju - 3 warstwy. Wyszło to super. No i chyba muszę już teraz zrobić właściwą podstawkę bo macanie modelu zaczyna być trudne i niebezpieczne.

 
21-11-23 00:18  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Super to wygląda. Śledzę z przyjemnością.
Okrycia szańcowe były chyba ze skóry. Pomalowany i usztywniony klejem (bcg, rozwodniony wikol) batyst może zdać egzamin.
Ciekawe jak Ci wyjdzie.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
21-11-23 21:56  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

OOO!! A to znów zagwozdka... Skóra powiadasz?

 
17-12-23 12:15  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Budowa postępuje, a im dalej w las tym więcej drzew. Zaczynają się powoli liny. Model aż się prosił żeby mu w końcu zrobić docelową podstawkę. Po przyklejeniu klap ambrazur nie było już jak łapać ten kadłub i co chwila zaczepiałem o coś i musiałem poprawiać klejenie. Żeby zrobić podstawkę musiałem mieć całkowitą długość modelu w tym celu zrobiłem bukszpryt i flagsztok rufowy. Są to elementy najdalej wysunięte poza kadłub. Dołożyłem do długości kilka centymetrów. Szerokość wziąłem z najdłuższej rei również dokładając kilka centymetrów. Podstawkę zrobił mi kolega z deski oklejonej fornirem. Dołożyłem ramkę utrzymującą akwarium i kołki pod model. Podstawka jest pokryta lakierobejcą. Teraz już jest znacznie łatwiej manewrować modelem. Akwarium też zrobię za niedługo ale dopiero gdy będę miał zamontowane maszty z flagsztokami. Będę wiedział jaką wysokość mam do dyspozycji. Okrycia szańcowe robię z płótna żaglowego. Wycięte kawałki obklejam liną i maluję z obu stron. Po pomalowaniu, jak płótno jest jeszcze wilgotne układam na stelażu żeby nabrało kształtu. Wychodzi to całkiem dobrze, odznaczają się słupki, widać zapadnięcia pomiędzy słupkami i płótno układa się na poręczy burty. Próbowałem malować bukszpryt bejcą ale kiepsko to poszło. Drewno wyszło super ale biały papier słabo łapał bejcę, drukowany papier się odróżniał kolorem a tam gdzie za dużo dałem super glue zostawały białe plamy bo bejca nie łapała. Może przy następnym żaglowcu lepiej to bejcowanie ogarnę.




--

 
17-12-23 13:09  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pochwalę i tutaj, pięknie idzie!!! :)

--
Siwy

 
20-01-24 14:03  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.

Już ponad miesiąc minął od poprzedniego postu, a tu niewiele przybyło. Czasu mam mało na sklejanie, a przy modelu dużo dłubania. Od ostatniej odsłony przybyło: okrycia szańcowe, bloki na burtach, ławach wantowych i bukszprycie. Przybyły też kotwice.

Popełniłem błąd merytoryczny. Nie wiem czemu stwierdziłem, że skoro przez bloki przechodzą liny takielunku ruchomego, czuli białe, to mocowania bloków też powinny być z białej liny. A powinny być z czarnej. Zwłaszcza że niektóre bloki były mocowane żelaznymi obejmami, czasem z hakiem na końcu. Musi już tak zostać bo ja nie żałuję kleju więc próba usunięcia bloków w celu wymiany wiąże się z dużymi szkodami. Wyrwał bym wszystko z korzeniami. Fajnie mi wyszły okrycia szańcowe, pomysł z układaniem płótna na mokro się sprawdził. Zadowolony też jestem z kotwic i ich podwieszenia. Trochę miałem gimnastyki żeby linę "podciągu" uwiązać do knagi pod poręczą ale się udało.




--

 
20-01-24 15:53  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mistrzowska precyzja wykonania. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-02-24 12:56  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Maszty gotowe. Szybka robota i nie ma co się rozpisywać. Teraz będzie lepsza zabawa czyli wantowanie i sztagowanie.



--

 
29-04-24 17:42  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.
Jestem, jestem. Nie uciekłem, nie zrezygnowałem, nie zepsułem modelu, nic złego się nie stało. Miałem na głowie przeprowadzkę do nowego mieszkania no i trzeba było zakupić nowe biurko do sklejania modeli. Od niedawna coś zacząłem sklejać. Teraz montuję wanty. Chciałem pokazać całość ale po tak długiej nieobecności wrzucam to co jest.



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024