FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-02-24 09:12  [P] T-34/85M Answer
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witam Kolegów.
Rozpocząłem budowę tytułowego modelu i od razu zonk. Szkielet. Według mojego rozeznania to szkielet sobie a rysunek montażowy sobie. Ponadto wręga W0 i W1 mają chyba źle zaznaczone wycięcia montażowe bo nijak się nie da złożyć ze sobą tych elementów a w konsekwencji nie da się dokleić dalszych elementów. Wręgi W2 (P i L) i W3 (P i L) w stosunku do rysunku montażowego chyba muszą być sklejone odwrotnie co sugeruje nawet opis na wrędze a dodatkowo wręgi też trzeba zamienić miejscami czyli przykleić prawe z lewej strony i odwrotnie. Ponadto na rysunku montażowym szkieletu jest zaznaczona cz 1 (P i L), której nijak nie mogę znaleźć w wycinance. Czy ktoś z Kolegów już kleił ten model?

--
Vivat czołgusie!

Post zmieniony (25-02-24 09:49)

 
25-02-24 14:27  Odp: [P] T-34/85M Answer
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Kleje ten model ale już dobrze nie pamiętam co przerabiałem. W W1 odetnij wycięcia z dołu ( wręga jest zbyt wysoka ), przodu i tyłu to będzie pasować. W W2 prawdopodobnie musisz odciąć wycięcia z przodu i z tyłu, ale to sprawdź. Z wnęk na zawieszenie autor zrezygnował a rysunek szkieletu jest z poprzedniego modelu - T-34 UZTM gdzie te wnęki były uwzględnione. Część 46c musiałem zaprojektować i rozwinąć ponownie ponieważ nie pasowała mi nic a nic. Na płycie silnika brakuje kilku części 26, tych owalnych. Resztę odkryjesz sam :-) Jestem teraz na etapie kół, po wycięciu setek kółeczek. Ogólnie model prezentuje się całkiem fajnie. Z wstawiania zdjęć i prowadzenia relacji mnie tu wyleczono.

 
25-02-24 17:19  Odp: [P] T-34/85M Answer
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Dzięki za info.
Szkielet skleiłem wycinając otwory pod wypusty w W0 i wklejając w nie W1, W2/W3 P i L zamieniłem miejscami. Ponadto wyciąłem wpusty w W1 aby weszły tam W4-W8. Dalej zobaczymy. Faktycznie brakuje 4 części 26a (większych) ale są dwie 26a (mniejsze) więcej. Faktycznie cz 1 jest w modelu T-34 UTZM (mam go) więc dokseruję sobie. Pytanie przyszłościowe - jak Kolega wyciął cz 52? Są tak cieniutkie, że aż strach je ciąć cyrklem.

--
Vivat czołgusie!

 
25-02-24 18:05  Odp: [P] T-34/85M Answer
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Cz 1 pominąłem ponieważ i tak nie ma co tam wsadzić. Część 52 to pokrywa na tylnej płycie. Ogólnie to wszystko wycinam nożyczkami lub skalpelem dziobię punkt w punkt.

 
25-02-24 18:50  Odp: [P] T-34/85M Answer
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

:):):) Podałem numer części z UZTM'a. Powinna być cz. 40d. Cieniutkie obręcze kół.

--
Vivat czołgusie!

Post zmieniony (25-02-24 18:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024