FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
17-04-24 19:41  Odp: [R] "Speeljacht" 1:50 - nowy Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Nadejszła wiekopomna chwila... dlatego wikopomna, że dwa żagle robiłem przez tydzień i w sumie zrobiłem ich 12 szt. Za każdym razem coś się nie udało (plamy), coś pomyliłem (zły przebieg osnowy i wątku), po trzeciej próbie okazało się, że źle rozrysowałem szablon, przy czwartej znów były plamy,...itd. Ale w końcu modelik skończony.
W sumie przy tak prostym olinowaniu nie za bardzo jest co opisywać, więc może podzielę się pomysłem (znalezionym na YT i uproszczonym) na inne wykonanie bucht, czyli zwojów lin wieszanych na kołkownicach (naglach).
Jest oczywiście kilka metod robienie i wieszania bucht, a jedna z nich polega na takim związaniu, by od góry była pojedyncza pętla i tylko tę pętle zaczepiało się o nagiel. Oryginalny filmik jest tu: https://www.youtube.com/watch?v=jowDGSur3fU .
...a tu ilustracja:

Biorąc pod uwagę, że skala jest jednak mniejsza, użyłem okrągłej listewki 6mm, w której na szybko wyciąłem rowek.
1. oplotłem wałek 4 razy
2. przełożyłem jedną pętle
3. w tę pętlę włożyłem drugą pętlę
4. całość zacisnąłem
5. wielkość pętli można wyregulować wolnym końcem linki






Nie wiem jak ta metoda sprawdzi się w 1:100, ale przy 1:50 to z pewnością dobry trop.

A teraz zapraszam do galerii:












Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
18-04-24 07:21  Odp: [R] "Speeljacht" 1:50 - nowy Seahorse
Lukee 

 

Ech! Popływałbym sobie takim... :-)
Piękny model pięknej jednostki :-)

 
18-04-24 12:58  Odp: [R] "Speeljacht" 1:50 - nowy Seahorse
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Złoty a jaki skromny" chciałoby się powiedzieć :-)
Super się prezentuje !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024