FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-03-24 22:10  [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Forumowiczów!
Pojawiam się znów na Forum po ponad dwuletnim okresie „posuchy”, gdyż moje ostatnie aktywności to były: 14.01.2022 r. - galeria niemieckiego czołgu Pzkpfw V Sd Kfz 171 Panther Ausf. G w plenerze oraz dn. 12.12.2021 r.- galeria radzieckiej drezyny pancernej MBW-2.
Jeden problem to chroniczny brak czasu związany z przejściem na emeryturę, zaś drugi to problemy z zamieszczaniem zdjęć, po tym, jak padł Fotosik.
Oczywiście w okresie nieobecności nie zaniechałem pracy modelarskiej i po skończeniu prezentowanego tu modelu mam "rozbabrane" w różnym stadium zaawansowania modele czołgów: B1bis, Tiger II oraz ciężkiej drezyny Panzerjager-Triebewagen 51 stanowiącej niejako odpowiedź na radziecką MBW-2. No i co jest dla mnie oczywistością, to do modelu Triebewagena 51 mam już prawie zrobione torowisko.
Tym razem przedstawiam Wam model niemieckiego czołgu ciężkiego PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger („Tygrys”) Ausf H1, który wykonałem w nietypowym malowaniu i oznakowaniu 8 kompanii pułku pancernego Dywizji Grenadierów Pancernych SS „Das Reich” z okresu walk w Związku Radzieckim w kwietniu 1943 r.
Godłem kompanii namalowanym w przedniej części wieży był grający na nosie diabełek (gnom).
Wybór tego nietypowego jak na Tygrysa malowania spowodowany był tym, że mam już tak dużo modeli niemieckiej pancerki w dominującej kolorystyce Wehrmacht Olive i naoglądałem się tyle modeli tego pojazdu w żółtawych barwach, że postanowiłem trochę w jakiś sposób odróżnić swój model.
Jak widać na ostatnim zdjęciu Tygrys wykonany jest z wydawnictwa "Answer", a ponieważ czasami załogi nadawały swoim pojazdom nazwy, co i mnie się w modelach spodobało, więc ten kolejny swój model z nazwą „ochrzciłem” jako „Fritz”.
Oczywiście model jest „wzbogacony” elementami, których nie ma w wycinance, jak wiadro, tylne wyrzutnie granatów dymnych, gąsienice są z pasków, do których doklejałem osłony nad otworami dla zębów kół napędowych, dwie plastikowe lampy oraz gaśnica, które mi zostały ze starej przesyłki od Piotra.
Malowanie godła i znaków taktycznych własnoręczne, podobnie jak „podkowa na szczęście” umieszczona na przedniej płycie pancernej. Jak będę miał nieco więcej czasu i ustabilizuje się pogoda, to postaram się zrobić "Tygrysowi" sesję plenerową, podobną jak w przypadku kilku poprzednich modeli.
Zapraszam zatem do obejrzenia galerii modelu tego niemieckiego pojazdu, który kiedyś budził wyjątkową grozę wśród aliantów.

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
Sławomir Bloch 1527 11-03-24 22:10
 Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
Lukson 1982 30 12-03-24 07:08
 Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
Demon 86 12-03-24 07:18
 Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
Ryszard 42 12-03-24 10:04
 Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
97 39 12-03-24 10:28
 Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
misiek76 39 12-03-24 10:52
 Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
QN 55 12-03-24 18:06
 Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
MirZ 32 12-03-24 18:55
 Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
Viz 53 12-03-24 18:57
 Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.  nowe
Borowy 85 12-03-24 21:46

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024