FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
03-04-24 19:12  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Montaż skrzydeł do kadłuba pokazał kolejnego kfiatka.

Kfiatek ten, to pręga na kadłubie która nie ma kontynuacji na skrzydle.

Czy to jest błąd czy nie, nie wiem, bo nie kopałem w internetach w poszukiwaniu zdjęcia oryginału, na którym było by to widoczne.
Na pewno jest to widoczne na modelu testowym, którego zdjęcie za zgoda Cukierberga wstawiam na forum. :-)

Jak widać model testowy pełną gębą i nawet lekko rzułty...

Kedzier, szczęście w nieszczęściu, ten model nie jest w kręgu moich zainteresowań, ale łączę się w bólu z tymi, którzy chcą go mieć w swoich zbiorach...

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-04-24 20:29  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
Agand 

 

taki podgląd znalazlem











--
Pozdrówka
Agand

 
04-04-24 20:27  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Dzięki Agand, zdjęcie okładki D&C rozwiewa wątpliwości co do tej zniknietej pręgi. Przy okazji ukazuje, jak powinien wyglądać rozkład pręg na górnej powierzchni skrzydeł, które w wycinance są wzięte z sufitu...



Wyposażenie kabin już pokazywałem, teraz pora na jego montaż.

Widać oskrobany pasek który był przyklejonego na zewnątrz pałąka między kabinami, wymuszone to jest pasowaniem osłony kabiny pilotów, a w zasadzie niepasowaniem. Po pierwsze, sam pałąk nie chciał mi siąść na krawędzi burt kabiny, po drugie minimalnie kolidował z tymi dodatkowymi panelami nad tablicą przyrządów i szybami miedzykabinowymi. Wewnętrzna wyklejka osłony kabiny w miejscu styku z pałąkiem, też jest odchudzona i pozbawiona jednej z dwóch warstw kartonu.
Poniższe zdjęcie przedstawia wyjściowe pasowanie pałąka.

Owiewkę kabiny tym razem tłoczyłem sam, nie jest rewelacyjna, ale też nie gorsza niż firmowa, no i nie kosztuje ponad trzy dychy...


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-04-24 20:49  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Owiewkę kabiny tym razem tłoczyłem sam, nie jest rewelacyjna, ale też nie gorsza niż firmowa, no i nie kosztuje ponad trzy dychy...

Panie przecież to jest "precise paper model", a za jakość się płaci ;-)

Podziwiam tempo i jakość pracy. Dla mnie wzór niedościgniony.

--
pozdrawiam
Piotr


 
05-04-24 09:20  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

podzielam opinię poprzednika - ledwo człowiek zasiadł do seansu a tu już finisz :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
10-04-24 16:02  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ponieważ tempo wstawiania kolejnych aktualizacji za nadto odstawało od przyjętych norm, co widać po Waszych reakcjach, postanowiłem nieco spowolnić, oczywiście nie budowę, bo ta już jest.... ;-)

Gotową osłonę kabiny nie bez obaw, udało się przykleić, wyjść mogło lepiej, ale mogło też i gorzej.


Następne były czubek i zbiornik.
Zbiornik z mojego wydruku, srebrny, bo taki, a nie szary jak w wycinance, wypatrzyłem na zdjęciach oryginału. Druga sprawa, taki wygląda nieco ciekawiej.

Żeby skończyć temat podwieszeń, to jeszcze się rakiety załapały.

Tym razem czubek rakiety, wyszedł mi nieco lepiej niż w R-ce.

CDN...

ps. w poprzednim poście minąłem się z prawdą podając cenę firmowej owiewki, powinno być ponad 20zł. a dokładnie 25zl. za tą pomyłkę przepraszam.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-04-24 20:01  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

że co, proszę? nic nigdzie nie odstaje!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
11-04-24 10:39  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Zegarmistrzowska robota! Ceva może skusisz się zaprezentować kilka swoich technik pracy ewentualnie formy relacji poprzez filmy na Youtube? Kilka lat temu powstały takie filmy od Kolegi "Technick". Poziom macie bardzo zbliżony więc byłaby to uczta dla oczu..:-)

 
11-04-24 20:00  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jak nic nie odstaje, to ogień na tłoki i do przodu. :-)

Podwozie.
Jak było widać w relacji R-a golenie podwozia i elementy zwijane wchodzące w jego skład przy wykorzystaniu siatek z wycinanki wychodzą za grube. Klejąc Mig-a za Migiem, pamiętając o tym mogę to spróbować skorygować. I tak główne elementy zwijane zostały skrócone o jakieś 30%, a pogrubienia na goleniach głównych zostały nawinięte do dwóch pełnych obwodów. Wyszło to moim zdaniem o wiele lepiej i bardziej przypomina to co autor miał na myśli i pokazał na "rysunkach" montażowych, których zresztą w tym egzemplarzu wycinanki nie było... Koła już tradycyjnie nie pochodzą z oferty wydawcy, a tak jak wspominałem z oferty dodatków do modeli plastikowych. Zysk to dwie dobre strony, jakość i poprawność, czyli to czego brakuje towarowi Answera.



No i przylepione.


Z przednią golenią jest związana pewna ciekawostka, świadcząca o jakości pracy projektowej, mianowicie wymiary zewnętrzne widelca koła (szerokość) sa większe niż szerokość otworu wnęki podwozia. Das ist Qualität!

Sebastian W., już kiedyś mi proponowano zrobić to samo co Ty teraz proponujesz, pomijając zamieszanie jakie by to stwarzało w czasie budowy modelu, to najważniejszą przeszkodą jest to, że ten rodzaj przekazu audiowizualnego, raz że nie ma u mnie poważania, dwa jest to technologia którą bym musiał opanować, a wgląd na punkt pierwszy niestety zamyka krąg... Sory.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-04-24 21:00  Odp: [R] Mig-21UM Answer/MSModel scale 1/33 No.036
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

W końcu pomalowałem dorabiane elementy cygaropodobne na statecznikach, dobór odcienia to nie mistrzostwo świata, ale ujdzie.


Oglądanie zdjęć oryginału w przypadku modeli wybranych projektantów, czasami pozwala nabrać do nich szacunku za dobrze zrobioną robotę, czasami wręcz przeciwnie...
Im więcej porównuję te Migi spod ręki M. Straszewskiego z oryginałami, tym więcej tracą w moich oczach. Tu czegoś brakuje, tam coś ma kształt tak uproszczony, że aż zahacza o prymitywizm innym razem kolory od czapy. A takie się fajne wydawały, do czasu...
Jednym z takich dość istotnych i widocznych braków jest brak wytłoczonych owalnych fragmentów poszycia stateczników poziomych (strzałka), żebym o tym wiedział wcześniej, być może bym dorobił, ale z drugiej strony ileż można poprawiać i uzupełniać to co się innym nie chciało.

Kolejny brak to taka mała płetwa na czymś co mniej więcej przypomina wywróconą łódkę;-) Na renderach jest, a wśród części brak.

Tak samo brak tego cusia pod dziobem i obok kabiny.

Że nie wspomnę o tych tentegesach pod końcówkami skrzydeł.

Rakiety som, bo już je pokazywałem.

A pitot oczywiście z Mastera.


And that would be it...

Tytułem zapowiedzi galerii, powód braku onej ten sam co w przypadku Miga -21R, jedno kulawe zdjęcie skończonego UM-a.


--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024