FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
02-11-22 21:36  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100, POMOCY
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Cześć
Sporo mam do czynienia z fornirem- wykorzystuję go do wytwarzania kasetek szachowych. Materiał bardzo wrażliwy na wilgoć. Bez konkretnego podklejenia do płaskiej powierzchni, w zasadzie prędzej czy później musi się pofalować. Raczej prędzej- zwłaszcza że jest grawerowany laserem. Na zdjęciu widzę że cześć forniru "wisi" w powietrzu podparte tylko poprzecznym legarem. To nie ma szans działać. Obawiam się że bez zerwania tego wszystkiego i podklejenia od nowa nie uda się uratować sytuacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia bo okręcik pięknie się zapowiada
Łukasz

 
03-11-22 16:31  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100, POMOCY
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kiedyś się przeprowadziłem na domek ale komin prefabrykowany nie doszedł na czas i w listopadzie modele dostały fałdowań nieodwracalnych. Co skończyło się powtórnym robieniem tychże modeli. Karton jak się zafałduje to nawet po zeschnięciu już nie ma szans na powrót do zadowalającego stanu. A drewno to jest mniej podatne na trwałe odkształcenia. Tylko że to jest cienkie drewno czuli fornir. Nie mam pojęcia. Zasadniczo materiały kartonowe mają rozproszone kierunki włókien i jął dostanie wilgoci to nie na szans na równe po wyschnięciu. Ale drewno ma jednokierunkowy układ włókien i na długości włókien nie rozciąga się a na szerokości rozciąga ale też powinno spokojnie skurczyć po wysuszeniu.

 
16-11-23 16:17  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
wracam do budowy :-D nie wiem czy kojarzycie, jak rok temu (tak, to już rok minął...) wrzuciłem zdjęcia pofalowanego pokładu, niestety fotosik zawalił i mam zdjęcia zablokowane, ale dla przypomnienia wrzucam zdjęcia, jak to wyglądało:





a tak wygląda teraz. najpierw podsuszyłem trochę a następnie podkleiłem kartonem 2mm, natomiast pokład naciąłem i na sg przykleiłem do wręg




a obecnie jestem na etapie robienia armat, jeszcze 57 sztuk



Niektóre niedoskonałości na pokładzie, mam nadzieję, że zanikną w gąszczu takielunku.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 01:34)

 
16-11-23 19:02  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Wycinankowe lufy armat, to jest to!
Wyrazy uznania się należą :)

Btw, całkiem fajnie są owe lufy zaprojektowane.

Wytrwałości przy pozostałych życzę;)

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
16-02-24 22:26  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
coś tam się robi. Pokład prawie skończony, zostały tylko armaty do zamontowania. Zastanawiam się czy nie odopuścić sobie "dolnych" i zostać przy tych na pokładzie głównym. Na tych dolnych lawety są mocno przesunięte, w stosunku do otworów. Ale o tym w następnej aktualizacji.
Pokład skończony, prawie


i wziąłem się za rufę.



Uznałem, że rysunki przedstawiające płaskorzeźby powinny być płaskorzeźbami i spróbowałem swoich sił:



Do wykonania płaskorzeźb użyłem zwykłej modeliny, następnie położyłem podkład AK czarny w spray'u, złotą farbę vallejo 70.801 i brązowy pigment w proszku, jakiś noname.
Ja jestem zadowolony, tym bardziej, że pierwszy raz robiłem coś takiego. Także te duże płaskorzeźby tez będę wykonywać.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
17-02-24 07:50  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wszystko pięknie, rzeźby - to już naprawdę mistrzostwo.

Ale mam takie dziwne wrażenie, że coś mi nie gra.

Piękne rzeźby, a na pokładzie widzę jakiś świetliki, które nie są przeszklone.
Te niebieskie wycinankowe szybki mi nie pasują.
Ja bym powycinał otwory i podkleił folią. Najlepiej czarną.
Jak nie ma czarnej, to można dać zwykłą i pomalować ją od spodu lub podkleić na czarno.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-02-24 17:31  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dzięki QN, cieszę się, że się podoba:-)
Te niebieskie też mi trochę się gryzą z całością. Zmodyfikuję je.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
18-02-24 09:51  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Popieram, płaskorzeźby piękne, a okienka warto przeszklić.

--
Siwy

 
13-04-24 23:55  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
Coś tam się dzieje, czyli rufa z płaskorzeźbami i bez płaskorzeźb. Oczywiście jeszcze nie skończona rufa, także retusze i takie tam inne będą zrobione.





Pzdr

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
17-04-24 11:52  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie się prezentuje rufa :)

--
Siwy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024