FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-10-12 14:10  [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia "Nike"
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Z racji tego, że udało mi się skleić [tu powinna być odpowiednia emotikona, ale ponurość tego forum na to nie pozwala] od początku do końca drugi model autorstwa Łukasza Fuczka chciałbym zaprosić Was do obejrzenia galerii tego modelu. Jest to model samochodu osobowego Volvo 240 wydany w skali 1:25 przez wydawnictwo Księgarnia "Nike". Z wycinanki można wykonać model tego samochodu z lat 1986-93 w teoretycznie kilku wersjach wyposażeniowych. Dlaczego teoretycznie? Ano dlatego że do wielu wersji brakuje kompletu charakterystycznych elementów np. do wersji angielskiej brakuje maski silnika z naniesionymi miejscami mocowania ramion wycieraczek które są umieszczone w innym miejscu niż w wersji kontynentalnej. Tego typu "drobiazgów" jest jeszcze sporo. Kolejnym z nich jest umieszczenie wielu rodzajów felg w rozmiarach od 14' do 16' w różnych szerokościach, a tylko jednego rozmiaru opon 180/70R14. Sklejając model trzeba być cały czas czujnym i przewidywać co należy poprawić. Jednym z ważniejszych błędów który przeoczony zemści się w dalszym etapie budowy jest błędne zaznaczenie podklejenia podłogi cz.1 tekturą 1mm zamiast 0,5 mm. Kolejnymi są za wysoki tunel na podłodze przeszkadzający w umieszczeniu konsoli centralnej i błędne umieszczenie otworu na oś przednią w cz. 1gP. Gumowe dywaniki można położyć na podłodze tylko po obcięciu ich fragmentów. Wzajemnego dopasowania wymagają elementy nadwozia. Pokrywa bagażnika jest za szeroka o dwie grubości kartonu względem tylnego pasa. Moje błędne próby poprawy tego elementu są widoczne, ale na powrót było za późno. Poszerzyłem pas tylny zamiast zwęzić pokrywę bagażnika przez co później nie pasował mi zderzak. Za szerokie są również górne krawędzie ram szyb tylnej i przedniej względem odpowiednich krawędzi dachu. Z pasem przednim też nieco było kombinacji. Itp, itd... długo wymieniać. Możliwe, że dla kogoś takie niedokładności są to mało znaczące drobiazgi, dla mnie niestety nie.
Model starałem się upodobnić do prawdziwego egzemplarza jaki jest w posiadaniu mojego kolegi. Nie starałem się osiągnąć efekt jaki uzyskał Kudłaty998 z kombiakem bo jakbym wszedł w szczegóły to pewnie do końca roku bym nie skończył. Kolega posiada Volvo 244 z 1982 roku więc siłą rzeczy nie byłe w stanie z elementów wycinanki wykonać w standardzie modelu dokładnie tego auta. Model ma prawie takie samo wyposażenie wnętrza, kolor tapicerki, wzór felg i mniej więcej kolor który w oryginale jest jaśniejszy i w metaliku.
Tak więc koniec gadania i zapraszam do galerii. Zdjęcia są bezlitosne w ukazywaniu błędów i to nie tylko moich...













Podziękowania dla autora modelu za egzemplarz wycinanki z którego powstał powyższy model.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (17-04-24 17:51)

 
17-10-12 15:39  Odp: [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia "Nike"
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Wojtek, ale jak to... kiedy... WOW.
Nie spodziewałem się, że ten model można skleić aż tak szybko! Wojtek totalnie mnie zaskoczyłeś. Od konkursu w Przeciszowie minęły zaledwie dwa tygodnie z hakiem. Masz tempo chłopie. Cieszę się tym bardziej, że skleiłeś mój projekt od początku do końca. Liczę, że zobaczę gdzieś w świecie Twój model (jeśli ma być łapówką dla kolegi, liczę że będzie wypożyczał Tobie model na konkursu).;-)

pozdrawiam,
Łukasz

--

 
17-10-12 15:57  Odp: [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia "Nike"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lukasz, przy okazji uwag Wojtka mam propozycje o przygotowanie ewentualnej erraty...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-10-12 16:28  Odp: [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

ceva, piękne wykonanie, pięknego modelu :0
Chciałbym umieć zachować taką czystość wykonania.
Gratuluję!

Co do niedociągnięć, to w kombiaku nawet nie zwróciłem uwagi np. na brak angielskiej maski... :)

Lakierowałeś model bezbarwnym?

Dobra robota:)


BTW: Faktycznie, nie dało by się uruchomić tu emotek?

--

Post zmieniony (17-10-12 16:32)

 
17-10-12 18:14  Odp: [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia "Nike"
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co by nie mówić to jednak model jest piękny, pomimo tego, że jest w standardzie i nie błyszczy się tak jak to samochodziki mają. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-10-12 18:53  Odp: [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia
Greg77   

jakbym był modem troszkę inaczej bym zareagował- tak się do przytyku cevy dołączam- w kierunku Rafaela.
Model zajefajny. i tu następują te brakujące emotki

--

Post zmieniony (17-10-12 19:09)

 
17-10-12 19:20  Odp: [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia "Nike"
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,samochód się nie błyszczy ,bo wiekowy jest,ale korozji nie widać, porządna robota ,Teraz po Volvo ino znak został,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-10-12 19:30  Odp: [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia "Nike"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Greg, sorry, ale nie wiem, o co chodzi... O ten tekst o emotikonce? Wojtek zawsze tak pisze, a mozliwosci techniczne nie pozwalaja na wstawianie wodotryskow. Ot co... Jesli juz to nie do modow, a do admina... My tu tylko sprzatamy :D

Wracajac z off-topa. Lukasz, szkoda, ze Wojtek nie dostal tego modelu dwa tygodnie przed Przeciszowem :) Wtedy stalyby oba Twoje autka obok siebie... Mnie tam sie podoba i mam nadzieje, ze kolejne Wojtkowe autko bedzie mialo wszystko pootwierane i krecone kola :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-10-12 20:00  Odp: [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia "Nike"
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Potencjalni sklejacze mogą zobaczyć jak ten model powinien wyglądać i na co stać to opracowanie, stąd plus za standard. Jest całkiem fajny, choć na polskim rynku takie modele miałyby spore problemy by się wybić. Mam nadzieję, że autor opracowania nie poprzestanie na tym modelu i coś podobnego będzie w przyszłości powstawać (za Merca W124 w kartonie "oddałbym życie").
Świetna robota ;), mimo prostoty cieszy oko.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
18-10-12 09:48  Odp: [G] Volvo 240 1:25 Księgarnia "Nike"
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Model fajny, a co do emotek na forum to przecież od dawna działają.....
:)
:(
:O
:D

;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024