FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-09-12 10:16  [G] PZL P.11c KA nr.spec.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

W końcu mam swoją pejedenastkę samolot który powinien być na półce polskiego modelarza.
Nie jest to moje pierwsze podejście do modelu tego samolotu, ale ostatnie i najbardziej udane. Pierwszy był model autorstwa P. Wasiaka czyli MM z lat 80-tych, sklejał się przyjemnie, choć P.11 nieco udawał. Drugi to model autorstwa M. Pacyńskiego P.11 tez udawał i z tego powodu skleić mi się go nie udało. Trzeci autorstwa P. Mistewicza model "dla początkujących" na którym ewidentnie poległem. Czwarty widoczny jest na poniższej galerii.
Do tego projektu przymierzałem się dość długo, ale stopień skomplikowania mnie skutecznie mnie zniechęcał. Aż w końcu. I udało się. Mam wrażenie że to jeden z najbardziej niedocenionych modeli z wydawnictwa P. Halińskiego. Stopień zachwytów po ukazaniu się tego modelu był odwrotnie proporcjonalny do liczby sklejonych modeli. Ja tam jednak się cieszę, że mam go już za sobą. Wyszedł lepiej czy gorzej, lecz już nie mnie to oceniać.

Relacja była TUTAJ.

























Pozdrawiam.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (18-04-24 18:22)

 
12-09-12 13:04  Odp: [G] PZL P.11c KA nr.spec.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rewelacja!!! Bardzo dobrze, że nasz "biało-czerwony".

 
12-09-12 13:10  Odp: [G] PZL P.11c KA nr.spec.
Airman   

Super model!!!
Mam pytanie z czego zrobiłeś linki anten?

Pozdrawiam

 
12-09-12 13:13  Odp: [G] PZL P.11c KA nr.spec.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i gitarrra!
Gratki!
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-09-12 16:04  Odp: [G] PZL P.11c KA nr.spec.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To dla mnie jeden z najładniejszych samolotów tamtego okresu i dlatego ogladam każdą relację lub galerię. A jeżeli model jest tak wspaniale zbudowany jak Twój, to tym większą mam ucztę dla oczu. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-09-12 16:08  Odp: [G] PZL P.11c KA nr.spec.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo ładny, gratulacje!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-09-12 20:50  Odp: [G] PZL P.11c KA nr.spec.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jak wiesz, jestem fanem Twojego modelowania w kartonie. Prezentujesz nam kolejną perełkę jako wzorzec do naśladowania. Gratulacje.
Czekam na następne, co by to nie było :))

Podpatrywałem sobie również Twe zmagania relacyjne z modelem, jak zawsze świetnie pokazane.

Mam pytanko i wniosek formalny, w jaki sposób „przechowujesz” modele samolotów w Swym domostwie, mógłbyś nam pokazać fotkę?

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
13-09-12 18:08  Odp: [G] PZL P.11c KA nr.spec.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Art napisał:
...w jaki sposób „przechowujesz” modele samolotów w Swym domostwie, mógłbyś nam pokazać fotkę?

Też jestem ciekaw. Jeżeli okaże się, że na "ścianie" to się uśmieję "do łez". :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-09-12 19:07  Odp: [G] PZL P.11c KA nr.spec.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Dziękuję za obejrzenie galerii i miłe słowa.

@Airman, linki to pomalowana ciemnoszarym Humbrolem żyłka.

@Art, OSTOJA, dysponuję nieco polowymi warunkami przechowywania modeli. Tu na zdjęciu tylko mała część, reszta ze względu na tło niezamieszkałego mieszkania nie nadaje się do publikacji...


--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
14-09-12 08:19  Odp: [G] PZL P.11c KA nr.spec.
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Brawo kolego!
Masz swoją ,,pejedenastkę'' -zasłużyłeś na nią!
Ja swoją wykonałem z Małego Modelarza, i gdybym chciał jeszcze raz zbudować ją, to bym wziął model Halińskiego, ale musiałbym jeszcze wiele rzeczy w niej pozmieniać jak i dorobić. Model Halińskiego ma wiele błędów, a i tak jest najlepiej zaprojektowanym modelem P-11stki.
Teraz trzeba poczekać kiedy pojawi się Łoś Halińskiego.
Powodzenia w budowie nowych modeli !

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024