FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
30-07-04 08:35  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A ja przespałem trochę tą relację i mam pytanko do wykonawcy dotyczące szkieletu.
Słyszałem, że wodnice są tam narysowane z prostymi odcinkami między wręgami.
Dla mnie, jak na taki ogólny poziom opracowania to jest beznadziejny, szkolny błąd. Tak można rysować w modelach dla dzieci, a tu jest to zgrzytem. Czy wyokrągliłeś jakoś te odcinki? Bo na zdjęciach nie za dobrze widać.
Gdybyś jednak je zostawił proste, to na zbliżeniach byłoby widać.
Własnie m.in. z powodu tak narysowanych wodnic pozbyłem się np. Warspita 1:300.
Kupiwszy ostatnio najnowsze wydanie Yamato ze zgrozą stwierdziłem, że tam też tak jest - ale po przyjrzeniu się ochłonąłem nieco, bo te części to tylko wzmocnienia międzywręgowe, na których nie będzie się oklejać poszycia.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-07-04 09:30  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Batonus, te proste odcinki na wodnicy to "standard" w modelach od Hala. Jeremiah ma to samo.

pzdr
Kemot

 
30-07-04 09:34  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wiem, że ma - tam już to zauwazyłem i na pewno kiedyś, budując, będę korygował na łuki.
Taki standard dziadostwa i niedoróbki trochę się gryzie z ogólnym standardem tych opracowań.
To tak, jakby np. firma Mercedes malowała swoje samochody plakatówką.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-07-04 10:08  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Hanys-> Wielkie dzięki:)

Michu-> Jakieś szczegóły postaram się załatwić:)

Batonus-> Wypytam się brata o to jak było z tymi wodnicami, jeszcze dziś powinienem dać Ci odpowiedź.


Pozdrawiam Darko

 
30-07-04 11:01  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Te charakterystyczne wodnice w modelach wyd. A.Halińskiego to jakiś dziwny standard. To wygląda tak, jakby autor nie potrafił krzywych w komputerze uzyskać, co oczywiście jest nieprawdą. Przyczyna chyba leży gdzie indziej. Ja osobiście odnoszę wrażenie, że stosowanie prostych na wodnicy, które potwornie psują efekt wynika z jakiegoś głębszego przekonania wydawcy o tym, że karton elementu poszycia dna wygina się przecież w jedną stronę (kierunek włókien), więc jeśli wodnica będzie prosta, to będzie wszystko cacy. Nic bardziej błędnego. Karton w niewielkim stopniu da się przecież uformować także w drugim kiedunku po krzywej, niezależnie od jego wygięcia w część poszycia dna. A jest to wystarczające do uformowania poszycie po prawidłowej linii krzywej wodnicy. Możliwe też, że wydawnictwo bagatelizuje ten szczegół (od lat zresztą) z uwagi na to, że jest to niby nic nieznaczące uproszczenie, które nie powinno psuć efektu.
Jednak psuje. Nawet w najnowsyzm "Yamato" znów mamy "łamańce" zamiast krzywych na wodnicach...

MacGregor

 
30-07-04 11:04  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Tylko nie wzięli pod uwagę, że WSZYSTKIE wydawane dotąd od lat przez innych wydawców okręty miały obłe wodnice. I nie stanowiło to problemu.
A w Yamato to tylko wzmocnienia - właściwe wodnice są już obłe.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-07-04 17:02  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Drewal   

W w/w modelu wodnice sa oble.

 
02-08-04 09:03  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

To dobrze.
Ja się z kolei przyjrzałem wczoraj dokładnie Yamato - najnowsze wydanie.
Niestety myliłem się, że to tylko sztywnik a MacGregor ma rację. Tam wszystkie wodnice są kanciaste z wyjątkiem niewielkiego rufowego odcinka jednej z nich.

Co uważam za wielki knot wydawcy i projektanta, i to przy którymś z kolei wydaniu - co teoretycznie miało być gwarantem, że już nie ma prawa tu być błędów.
Nic ich nie usprawiedliwia.
Wodnice trzeba skorygować na obłe i pojawia się pytanie - czy poszycie w takim razie będzie pasować.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-08-04 11:04  Re: [relacja+galeria] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Batonus-> w Yukikaze wodnice są zaokrąglone przynajmniej tak przypomina sobie mój brat. W ogóle model opracowany został super.

Dokładniejsze fotki będą jak brat się zmobilizuje i coś cyknie.

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

Post zmieniony (28-11-09 12:07)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024