FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
16-06-04 14:56  [relacja] Słuszny BWP-1
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam!

Na dzień dzisiejszy na warszatcie u mnie leży BWP-1
Miło jest budować kolejny raz ten sam model....! Tymbardziej gdy widzi się własne postępy!
Fakt....... nadal mój model "szału" nie robi .. ale jest o wiele lepszy niż poprzedni BWP-1 =)
Więcej detali.. lepsze wykonanie..... bardziej precyzyjny model......

Sam kadłub modelu nadal nie jest jeszcze skończony.... muszę dodać jeszcze torchę detali...... Następnie układ jezdny i gąsienice....... (nadal zastanawiam się czy uda mi się zrobić gąsienice z pojedynczych ogniw......)...... oraz wieża czołu (samą konstrukcję jeszcze raz robi mi Marek Pacyński, ponieważ ta z wycinanki jest nie możliwa do sklejenia) - Dzięki Marek! :-)

Wiadomo......... model będzie przedstawiał BWPa w warunkach bojowych..... błoto.... smar... pył... itd.....

Jeszcze nie wiem na jakiej go dioramce zrobić.............
a) stanowisko ogniowe na poligonie (taki mały specjalny dołek aby wystawała tylko wieża)
b śmiga sobie gdzieś na poligonie obok budynku z ciegieł .....

Co lepsze?

Wiem też....... że moja wizja modelarstwa nie podoba się większości osób (nie ma standardu) no ale...... ja tak lubię :-)
Jednak mam nadzieje, ze znajda sie osoby które moga podsunac mi jakies dodatkowe ciekawe pomysły!
heja!!!!!

ps- zdjecia nie sa najlepszej jakosci bo były robione moim zwyczjanym aparatem... nawet na zdjeciach jest efekt 2 kolorow :-) (poprawny jest na zdjeciu nr 1 a nawet nieco mocniejszy :-) Gotowy model bede juz fotografowal innym aparatem..... musze cos wykombinowac :-)

ps2 - jezeli ktos potrzebuje materiały o BWP-1....... mam "dużo"

Post zmieniony (09-06-11 23:38)

 
16-06-04 14:56  Re: [Raport z budowy] Słuszny BWP-1
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejne 2 zdjęcia

Post zmieniony (09-06-11 23:38)

 
16-06-04 15:07  Re: [Raport z budowy] Słuszny BWP-1
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jeśli móglbym coś ze swojej strony.... Dioramka ze stanowiskiem ogniowym byłaby fajna.......ale po co wtedy robić gąsienice z pojedynczych ogniw i tak ich nie będzie widać. Natomiast druga opcja jest ciekawa, jakiś ceglany domek, do tego forsowany przez BWPa rów, czy okopy.

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-06-04 15:16  Re: [Raport z budowy] Słuszny BWP-1
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Demon - no dokładnie....... wtedy wystarczy dobrze zrobiony pasek :-)

a) http://www.konradus.com/forum/img_upl/pojazdy/bwp8.jpg
b) http://www.konradus.com/forum/img_upl/pojazdy/bwp2.jpg

Pozdrawiam!
Michał

 
16-06-04 22:01  Re: [Raport z budowy] Słuszny BWP-1
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

tak myślałem! szału z tym nie ma! nie ma zainteresowania!

 
16-06-04 22:06  Re: [Raport z budowy] Słuszny BWP-1
macioo 

 

jak nie ma? co nie ma?moze syskim zaparlo dech w piersiach ;-) model narazie wychodzi elegancko pelen podziw czekam na dalszy ciag budowy

===================
= Yamaha na warsztacie =
===================

 
16-06-04 22:19  Re: [Raport z budowy] Słuszny BWP-1
KrzysiekR   

Jest zainteresowanie,jest szał, są nawet pytania :-) Michale z czego wykonałeś te czarne "siatki"?? na środku kadłuba??

Co do dioramy, poieram zdanie Demona: stawiając BWP w stanowisku ogniowym umknie oczom oglądającego wiele detali, mam tu na myśli układ jezdny (bądź co bądź najbardziej pracochłonny), więc raczej szkoda zasłaniać. lepszy moim zdaniem jest pomysł z ceglanym domkiem.

A od siebie dorzuce trzeci pomysł: może by tak "sprężyć" tego BWP z poprzednim na jednej dioramie?? To dopiero byłyby manewry :-)))

Do modelu nie ma się co czepić ogólnie mówiąc miodzio:-), czekam na więcej (może sam w końcu sklecę cos współczesnego ?)

Pozdrawiam, KrzysiekR

 
16-06-04 22:31  Re: [Raport z budowy] Słuszny BWP-1
maciejza 

 

zaraz zaraz .. po raz kolejny spotykam sie tutaj z taka niską samooceną ..
MIchal kurde dla kogo modele robisz? dla forum czy dla siebie dla wlasnej rodochy odbicia od rzeczywistosci etc .. (dopisz co wlasciwe) :) Piszesz ze to kolejny model i widzisz postepy .. czy to nie ok? czy to nie oto chodzi? I tak podziwiam niektórych za odwage ze prezentuja swoje modele , relacje. JA jeszcze zadnej nie pokazalem .. zbieram sily na relacje ale to bedzie projekt od podstaw :) i nie bedzie porównania bo do rzeczywistego obiektu to troche nie fair ;) obecnie dłubie drewniaka, który tu nie pasuje, ale na urodziny ( w tym miesiącu jeszcze :) zamowilem sobie zapowiadane latadło od halińskiego i je pokaze .. a co .. :)

Ale wracajac do tego bewupa, do dioramy, to BWP mi sie kojarzy nie wiem czemu ale taki pędzący po poligonie i ciągnący tuman kurzu/piachu za sobą. Na dioramie moze maly pagórek, taka hopka, na której bylo by oddane to ze pojazd ma swą prędkość i mase, trzymający kontakt z podłożem tylko połową długości. Bez zabudowań :) jakis jeden krzak troche trawy i poligonowa polna droga :) .. tak to widze :).

 
16-06-04 22:32  Re: [Raport z budowy] Słuszny BWP-1
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"tak myślałem! szału z tym nie ma! nie ma zainteresowania!"

Chyba trzeba jednak zainstalować ten LICZNIK

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
16-06-04 22:44  Re: [Raport z budowy] Słuszny BWP-1
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hejaaaaaa!

Dzięki!

Krzysiek R. - siatka jest wykonana z wkładki ekspresu do kawy! :-) super sprawa!!!

maciejza! ha! ja doskonale wiem, że modele robię dla siebie.... ale pytałem o opinię co do dioramy - wariant a, b lub inny pomysł! sam model nie musi sie podobac! :-) naturalnie!!!

Tempest =) hehe

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024