FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
20-07-04 11:16  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

ja zamówiłem w piątek o 17-stej i właśnie dostałem...

 
20-07-04 11:20  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
Legionista   

ja czekam już równe 2 tygodnie

Better Dead Than Red

 
21-07-04 12:19  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
RobertG   

NOOOO PRZYSZEDŁ O LLUUDDZZIIEE :)))))) ale REWELACJA

RobertG (skype: robekk)
--------------------------------------
Samoloty II WW
1:33 karton i 1:72 plastik

 
21-07-04 12:28  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A u mnie zalega stare wydanie... z dolnymi powierzchniami skrzydeł w dwóch odcieniach błękitu (wyraźna granica wzdłuż skrzydła), z przesuniętymi kolorami, na kredzie...
Obiecałem sobie nie kupować!
A tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni zaqpiłem:
- P40 z AH
- Ju 88 z AH
- YagoMłotem z AH

i widzę, że się znowu nie powstrzymam, skoro koledzy objawiają takie niekontrolowane reakcje fizjologiczne.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
21-07-04 15:35  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Kupuj!!!!!!!!!!!!!!!! Nie bedziesz żałował. Zostanie tylko dylemat co sklejać w pierwszej kolejności. Też mam stare wydanie- zdobyte na allegro ........ i po co mi to było ;-)


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
22-07-04 10:26  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Qpiłem!
I po obejrzeniu ani chwili nie żałowałem tych 26 zł. Opracowanie jest super, jedyna rzecz na jaką się marszczę, to narysowanie na ściankach kabiny wszystkich skrzynek zamiast zrobienie ich w 3D. Jakość rysunku jest na tyle wysoka, że żeby zrobić to wszystko samemu w trójwymiarze trzebaby całe wnętrze kabiny malować, a to już nie to.
Wolałbym już białe prostokąty i te części osobno, do podklejenia kartonem.
Ciekawe, czy kabina do starego wydania będzie tu pasować.
Podoba mi się, że na rysunkach montażowych pokazano jak wyglądają przestrzennie części, które na rozwinięciach są narysowane na płasko.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
22-07-04 10:32  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Miałem na myśli szczegóły takie, jak np. opaski stalowe mocujące butle z tlenem.
Można je podwaloryzować i nadać 3-ci wymiar.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
22-07-04 11:36  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Masz rację. Przyglądając się wnętrzu kabiny też doszedłem do wniosku, że jeżeli walorka- to tylko śladowa i tu mam mam pytanko. Czy te białe kółka, "dziurki" na ściankach i fotelach są do wycięcia, zamalowania, co się z tym robi (nie pytam jak;-)? Numeracji części nie pamiętam bo piszę z pracy i nie mam przy sobie modelu.Generalnie obstawiam wycięcie, a Ty i inni nasi koledzy?


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
22-07-04 13:48  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
RobertG   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na siedziskach (brązowych) dziurek niema. A te na częściach w kolorze szarym (aluminium) są oczywiście do wyciecia. Robiłem Karasia w plastiku (1/72) z blachami Partu i Eduarda i tam tak było. Takie wycięcie obniżało masę a nie miało wpływu na wytrzymałość elementu. Swojego Karasia kupiłem z kabinką z PCV i tu mała siurpryza. Kabina jest tylko dla pierwszej czołowej części (osłona pilota) reszta brak (osłona nawigatora i części z kołyski pod kadłubem) tzn. jest kawałek płaskiego PCV z którego należy je zrobić (tak powiedziała mi przez telefon panienka z wydawnictwa). Szkoda że nic na ten temat nie jest napisane na witrynie Gomix-u. Model SUPER a pewnie przednią kabinkę i tak bym kupił.... Drewniane kółka standardowe...

RobertG (skype: robekk)
--------------------------------------
Samoloty II WW
1:33 karton i 1:72 plastik

 
22-07-04 13:51  Re: [Nowość] PZL-23 Karaś
RobertG   

Sorry że scany powyżej są bez komentarza. Ale niebyłem pewny czy wejdą. Kabina jest bardzo szczegółowa. Elementy wyposażenia także. No i jest trochę zapasowego koloru.

RobertG (skype: robekk)
--------------------------------------
Samoloty II WW
1:33 karton i 1:72 plastik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024