FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-07-04 10:52  Re: Nowości MODELIK
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Tematy bardzo fajne, zwłaszcza Jaki mi się podobają. Ale nie kupię, zanim nie obejrzę na własne oczy (np. w sklepie - ciekawe, kiedy się pojawią w 3mieście).

 
07-07-04 10:55  Re: Nowości MODELIK
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gratuluję zwłaszcza klasycznego niemieckiego Albatrosa.

Można prosić o jakieś bliższe dane, zdjęcia surówki itp ?

Bo widać tylko okładkę, a pomocne byłobyt zobaczyć jak to cudo wygląda w rzeczywistości ...


__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
07-07-04 21:52  Re: Nowości MODELIK
Nowotny   

Witam,

Mam pytanie, czy Avia B-534 to jest całkowicie nowe wydanie, czy lekko poprawione to, które było 10 lat temu w Designie. Osoba autora jest ta sama (pan Janusz Oleś) i taka sama jest liczba arkuszy z częściami (3,5 arkusza).

Pozdrawiam

Nowotny

 
08-07-04 06:09  Re: Nowości MODELIK
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jeśli chodzi o AVIĘ to teoretycznie to jest to samo opracowanie, ale mocno poprawione, uzupełnione i przerysowane na komputerze. Również w innych oznaczeniach.

Za kilka dni modele "pójdą w Polskę", wtedy na pewno podzielicie się na forum swoimi pierwszymi wrażeniami dotyczącymi całej dziesiątki nowości. Będę je czytał z uwagą i pokorą, proszę tylko o obiektywizm (Smerfa Marudę również).

JOL

 
28-07-04 13:25  Re: Nowości MODELIK
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie kupiłem wszystkie dwupłatowce z WWI i O-1. Całkiem fajny druk, żywe kolory (szczególnie Albatros bo Hanrioty sa szare a O-1 beżowy/różowy ) chociaż gdy się przyjrzeć z bliska zwłaszcza na szarym widać raster. Jedno co mi się nie podoba w modelach dwupłatów to brak żeber i dzwigarów w skrzydle. Projektant poleca użycie patyczków od szaszłyków. Pomijając fakt, że po spożyciu czterech szaszłyków klejenie modelu byłaby to ostatnia czynność którą byłbym w stanie się zająć, to wydaje mi się, że uzyskanie prawidłowego profilu skrzydła - które np w Albatrosie powinno być dodatkowo lekko zwichrowane na końcach - oraz uzyskanie prawidłowego wzniosu skrzydeł może sprawić sporo problemów.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
28-07-04 19:55  Re: Nowości MODELIK
Tejfit   

Też kupiłem te dwupłatowce i hmm są ładne ale jak dla mnie zbyt uproszczone. Myślałem że będzie więcej do sklejania ale cóż, może następnym razem projektant zadba bardziej o szczegółowość opracowania.

**************
Na warsztacie Panzer IV GPM

 
28-07-04 20:45  Re: Nowości MODELIK
Nowotny   

Witam,

Ja również jestem szcześliwym posiadaczem dwupłatowców z Modelika, zgadzam się w zupełności z powyższymi uwagami, w szczególności dotyczących wnętrza (a właściwie jego braku). Pomijając fakt braku podłogi kabiny pilota, uproszczonych foteli pilotów, drążków sterowych (we wszystkich tych modelach są identyczne - kawałek papieru do zwinięcia w rurkę), ale w tych modelach nie ma zupełnie wewnętrznych powierzchni kabiny . Ja rozumiem że to propozycja dla mniej doświadczonych modelarzy, ale modele pana Marka Pacyńskiego w skali 1/50 są dużo bardziej dokładne. Ba, nawet w Małym Modelarzu w latach 80 były bogatsze wnetrza.
Poza tym , nie ma nawet narysowanych szablonów do zrobienia części z drutu.
Cena 8 zł jest zachecająca, ale wolałbym dopłacić 4-5 zł i otrzymać produkt na poziomie dwupłatów Questa.
Miła niespodzianka natomiast to modele Jaka-17 i Jaka-23.
Jak-17 ma 4 arkusze z częściami, szczegółowo opracowaną kabinę pilota i komory pozdwozia. Jest w radzieckim, jasnoszarym malowaniu.
Jak -23 jest wydrukowany na półmatowym papierze, z polskimi szachownicami, cała maszyna w kolorze blachy duralowej. Obydwa modele bardzo ładnie sie prezentują.

Pozdrawiam

Nowotny

 
29-07-04 08:11  Re: Nowości MODELIK
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Patrzę sobie na nowości z MODELIKA i nie mogę się oprzeć, by wyrazić swoje uznanie za:

1. Ilość nowości - jest imponująca;
2. Różnorodną jakość opracowań - dla każdego coś miłego;
3. Dobór tematów - uważam za najbardziej zróznicowany pośród polskich wydawców;
4. Ceny naprawdę przystępne jak na te czasy, które mamy.

GRATULACJE - TAK TRZYMAĆ!!!

P.S. MODELIK nie płaci mi za reklamę, to tak na wszelki wypadek piszę...

MacGregor

 
01-08-04 18:09  Re: Nowości MODELIK
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

HEJKA A majuż ktoś może model Ta-154 bonim sie interesuje najbardziej ??? Jak by co to napiszcie jak tam z poziomem wydania, dokłądnością oprac. kolorystyką itp. Z góry dzieki.

 
01-08-04 20:05  Re: Nowości MODELIK
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ja tylko przy okazji (Seafanga) przejrzałem w sklepie i zauważyłem tylko , że mam najlepsze (obok Avii) kolory z tej serii nowości modelika.

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024