FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-07-04 05:02  Re: Wojna wydawców
Thunder909 

 

z wydawcami bylo tak od lat juz i bedzie nadal. Niech se wydaja co chca ,jakosc wygra !!!
W tym nasyceniu rynku jaki teraz powoli nastepuje , a raczej przy tych cenach ktore wolna ale systematycznie rosna,trzeba po prostu wybierac co lepsze a nie kupowac kazdy model co nowy wychodzi.

 
29-07-04 07:29  Re: Wojna wydawców
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

NIe no to jakaś zmowa, najpierw zapowiedź Zuihio 1:400 z JSC, a tereaz Saratoga 1:200 z GPMu :)

MIałem się nie wpisywać , ale jednego mi żal - modeli Łukasza Fuczka. Chłopak projektuje świetne modele, jego Korsarz nie jest wcale gorszy od tego z GPM AWOTa, tylko różni się techniką druku (dla niewidzących obu: GPMowski ma druk "naturalistyczny", a Gomixowski standartowy, bez walorki). Ale przez te ahy, ohy na forach o tym z Gomixu, nie było słychać (oprócz tego że wyjdzie). Tylko ten z GPMu, że jest to fantastyka itd. NIe mam nic do modelu z GPMu, sam go chcę, bo tu faktycznie relacja jakość druku/cena jest na jego korzyść, a modele uważam za identyczne pod względem technicznym, ani samego wydawnictwa. Chociaż malowania i wersje były inne. Teraz jego Val walczy z Valem od p.Halinskiego. Pewne znowu przegra, przez graficzne fajerwerki:( Na szczęście drugiego Seafanga długo (jesli kiedykolwiek) nikt nie wyda :)

O co do tego że w jednym czasie wychodzą dwa takie same modele (malowanie sprawa drugorzędna). Pomyślcie sobie - kolega wydawca wydaje "F-16 w polskim malowaniu", dał zapowiedź na forum i gazetach. Ja mam ten model u projektanta zaawansowany w 95%. Jak go nie wydam szybciej, to ludzie kupią model kolegi, a mi potem zostanie nakład. Jak go wydam z opóźnieniem (rok-dwa), to jakość modelu będzie wtedy trochę gorsza, od wydawanych wtedy, ze względu na rozwój techniki. Więc co robię?? Daję zapowiedź, ponaglam projektanta, i przyśpieszam druk, aby cokolwiek mi się zwróciło. ---- Tak wg mnie to się odbywa.

Oczywiście byłoby lepiej gdyby wydawcy robili zapowiedzi na powiedzmy rok wcześniej. Wtedy i pieniądze na ulubiony model by sie uzbierało, i wiedziało z czego będzie sie wybierać. Ale ze smutnych doświadczeń wiem, że jak jakieś wydawnictwo zapowiadało model na następny raz to potem upadało.

Aha, MałyModelarz jeszcze nie wydał tego Tomcata, a p.Mistewicz lubi Japończyki (Zero , Kate, ...), może nam nadciągnie kolejna niespodzianka :D

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
29-07-04 09:03  Re: Wojna wydawców
Svistak 

 

Tak sobie poczytałem i pomyślałem chwilę... Zastanawiam się dlaczego wszyscy poruszają się w obrębie jakiś 20-30 konstrukcji. Co kawałek nowa wersja, poprawione wydanie i inne takie. A jest cała masa naprawdę ciekawych samolotów. Takich które warto wydać. Orlik zagrał genialnie, wydał Seafanga. Kupię na 100%, samolot naprawdę piękny. A że messerów 109 było więcej? Kogo to obchodzi.... Jest tyle tematów...
MB-5. Piękny prototyp.
Gannet.
SeaVixen.
Wyvern.
A to tylko "brytyjczyki" i do tego śmigłowe. Przecież można to wydać. Ale nie. Mamy 8 Messera, trzeciego Val-a, piątego Spita i czwartego Corsaira. Ciekawe jak to się sprzedaje.

 
29-07-04 09:12  Re: Wojna wydawców
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

no, spitami, to akurat nie obrodziło ...

bardzo chętnie widziałbym jakiegoś Spita w 1:33 w nowoczesnym opracowaniu

 
29-07-04 09:26  Re: Wojna wydawców
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesc,
Ja rowniez przylacze sie do grupy oczekujacych na jakies inne konstrukcje, niz standardy... Jesli cofnac sie w czasie kilka-kilkanascie lat to wydanych bylo sporo ciekawych i przede wszystkim zroznicowanych maszyn, a wydawcy nie wchodzili sobie w tematy (przynajmniej ja nic takiego nie zauwazylem)... Niektore z tych konstrukcji do tej pory nie doczekaly sie wznowien, a wiele innych chyba nawet nie trafilo na deski projektantow...

Ale ja jestem chyba jakis "inny", bo mnie sie podobaja dziwaczne konstrukcje w dziwacznych malowaniach :) I co ciekawe, takich "dewiantow" widze wiecej na naszym forum :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-07-04 11:09  Re: Wojna wydawców
Hook6   

 

Ja też, Rafael, ja też.
Lubię wszelkie nietypowe konstrukcje. Układ jednosilnikowego dolnopłata to najbardziej oklepane co może być - niezaleznie od konkretnego typu.

 
29-07-04 11:28  Re: Wojna wydawców
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hook -> najlepiej jak ma dwa kadluby, trzy silniki, z czego jeden pchajacy i kamuflaż w kropki i pasy :) I im pokraczniejszy, tym ciekawszy :)
Ale i "normalne" konstrukcje jakos nie potrafia sie doczekac realizacji lub wznowienia w kartonie.... Nie chce wypisywac tutaj jakiejs listy pobożnych życzeń (PZL P-24, Curtiss P-36 :(((( ), ktore i tak pozostaja bez odzewu... W sumie to chyba w chwili obecnej tylko Modelik i Orlik wydaja cos, co nie jest standardem. Za to naprawde dziwne sa te ostatnie zbiegi okolicznosci: Corsairy, P-40, teraz Val... - i w pancerce tez to wie wydarzylo...

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-07-04 12:11  Re: Wojna wydawców
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja też jestem zwolennikiem aby firmy wydawały nowe konstrukcje......

no ale ponoć..... biznes is biznes..... i jendak modelarza zawsze kupuą Me109 niż coś nowego :-) ....... hehe dużo musi być tych modelarzy co nie mają internetu....!

Bo z tego co widze....... to chyba wiekszosc z Nas woli nowe pomysły!

Pozdrawiam!
Michał

 
29-07-04 12:12  Re: Wojna wydawców
KoValus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba jedynym plusem takiej sytuacji jest to, że wydawcy muszą się naprawdę starać, aby model był konkurencyjny, bo wiadomo, jak model będzie słaby, to wszyscy kupią ten drugiego wydawcy. Ale i tak mnie to nie przekonuje, zdecydowanie wolałbym, gdyby wybór modeli był bardziej zróżnicowany.

 
29-07-04 12:34  Re: Wojna wydawców
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A ja natchniony chwilą i jawną niesprawiedliwością rządzącą tym światem zamówiłem właśnie na Gryfir Val-a z Gomixu. Dorzuciłem jeszcze Karasia. A CO!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024