FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-07-04 13:40  Re: Wojna wydawców
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy - a może spójrzcie na to nieco z innej strony.
Dlaczego firmy takie jak HASEGAWA, TAMIYA, TRUMPETER, ITALERI, REVELL, HELLER, FUJIMI, MONOGRAM, ICM mają w ofercie Mustanga, Messera, Spitfire itp?
Bo niby dlaczego jedna firma miałaby rezygnować na rzecz innej z atrakcyjnego tematu?
Atrakcyjny temat, to potencjalne zyski. Wcale nie mniejsze z tego powodu, że ktoś inny wydał to samo - o ile opracowanie gwarantuje niezłą jakość. A jeśłi jest kilka modeli na rynku tego samego nawet w tym samym czasie, to zawsze jeden jest lepszy a inny gorszy - jeden łatwiejszy inny trudniejszy.
Więc cieszmy się, że mamy w czym wybierać i co kleić na lata !!!

Co do VALa, to przepowiadałem go w romzowach z kolegami już z pół roku temu. Mam na to świadków, choć nikt mi nic nie mówił, że zabiera się za jego opracowanie!
Czy wiecie już jaki samolot będzie następny w co najmniej dwóch wydawnictwach? Bo ja chyba już wydedukowałem...

MacGregor

 
29-07-04 13:47  Re: Wojna wydawców
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

No, to puść Waść parę z czajnika...
cóż to będzie?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
29-07-04 13:51  Re: Wojna wydawców
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No ale dlaczego od razu te samo malowanie??? A Val-a też mi brakowało, szczególnie po serii Mistewicza: Zero, Kate... i trzeci do kompletu. Ale jednak nie Mistewicz (a może właśnie się drukuje MM? (Homik sorry za duplikat twojej myśli))

 
29-07-04 14:48  Re: Wojna wydawców
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Batonus - SPITFIRE. Mk-1 - do Mk-V (lub LF). Tego latawca obstawiam.

MacGregor

 
29-07-04 14:55  Re: Wojna wydawców
Robert   

To i ja dorzucę swoje trzy grosze, całokowicie popierając MacGregora. Ludzie, przynajmniej macie wybór. Modelarze bardziej doświadczeni mogą kupić model trudniejszy, a mniej zaawansowani łatwiejszy , poza tym jeśli jedno z tych opracowań powiedzmy zawiera jakieś błędy, model jest po prostu niesklejalny, to sięgacie po model drugiego wydawnictwa. Mam też nieodparte wrażenie iż uważacie że to AH podebrało temat Gomixowi, a skąd wiecie że nie było na odwrót, a może to rzeczywiście zupełny przypadek, że oba wydawnictwa w tym samym czasie wydały nieświadomie ten sam model. Trzeba mieć dowody.

Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
29-07-04 15:17  Re: Wojna wydawców
Hook6   

 

Podoba mi się podpis (myśl) pod tekstem Roberta. Popieram.

 
29-07-04 15:39  Re: Wojna wydawców
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Nie wiem czy ktoś podebrał temat komuś czy nie. Nie będę w to wnikał, bo to chyba dziecinada... . Natomiast wiem kiedy Łukasz zaczął się bawić w Val'a. Od grudnia zeszłego roku.... . I poziomem wiele nie ustępuje Hal'owi, a być może jest na tym samym. Nie mam nic przeciwko wydaniu dwóch tych samych modeli...., ale można było zrobić szarego Val'a, lub też D3A2 z kołpakiem..... . Teraz jestem ciekaw, czy p. Haliński jeżeli wyda Zuikaku to wyda go w malowaniu z okresu bitwy pod Santa Cruz, czy też..?? Nie chcę kończyć, ani też prowokować.... . Nie leży to w mojej naturze. Myślę że Robert ma rację. Oba model będą się świetnie sprzedawać i wszyscy będą ukontentowani..... . I "magicy", i zwykli "sklejacze" i początkujący.... . Serdecznie pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
29-07-04 17:40  Re: Wojna wydawców
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Wolalbym wybór np. Val - Helldiver (czy cos tam), a nie Val 1 - Val 2.

 
29-07-04 18:29  Re: Wojna wydawców
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

wybór między konkretnymi egzemplażami powinien być, ale po nasyceniu rynku najpotrzebniejszymi modelami...
Co chwile s wrzaski że chcemy Spity, Nagato itp a wydawcy i tak puszczą coś inneego, i to w kilku egzemplażach (Val, P40...)...
Tego naprawde nie można tłumaczyć konkurencją, wyborem itp bo za dużo jest tematów które by poszły od zaraz, do plastików też nie ma co porównywać, bo i większe grono modelarzy (w końcu ile osób słyszało o Tamyi a ile o Gomixie - mam na mysli świat) no i zawsze jest wybór jak nie wersji to egzemplaża, a po drugie dostępność modeli plastikowych jest większa (duużo większa gama i większe nakłady jak ktoś chce coś strego..). Dwa w tym samym malowaniu to przegięcie i na to nie ma wytłumaczenia że wolny rynek czy inna możliwość wyboru... Nie kupie żadnego z nich, więc może nie powinienem zabierać głosu, ale jeśli dzięki tym Valom odsuneło się wydanie jakiegoś modelu na który czekam to już to jest moja sprawa....
(podpowiedź na projektantów :-) czekam na 3 Spity - V lub IX, jakiś Griffon i jakiś z łezkową kabinką- Nagato i Ise/Hyuga, czołg M24 Chaffee)

 
30-07-04 09:53  Re: Wojna wydawców
Jer-ry 

 

:) Przyznam, że trochę śmiesznie brzmią komentarze typu, że to jakaś wojna wydawnictw, że to może zmowa, że jakieś przecieki...
Ludzie.... przecież to jest ICH interes. To Hal, GPM, Gomix wydają modele i oni podejmują ryzyko. Może teraz się cieszą, że wydali taki sam model jak konkurencja a może właśnie się gryzą, że mogli coś innego...... to "Ichnie rybki i ichnie akwarium"...

Popatrzmy na to tak...

Firma X produkuje czekoladę z orzechami, firma Y również...

A teraz posłuchajmy komentarzy miłośników czekolady:
- to musiał być przeciek. I Y wypuścił orzechową dokładnie wtedy, kiedy X
- teraz mamy dwa rodzaje czekolad orzechowych. Kto to będzie jadł?...
- ktoś gdzieś słyszał, że X miał robić z orzechami.. Wszyscy mówili, że to plotki... a tu jednak.
- A najgorsze, że X ma orzechową w niebieskim opakowaniu i Y również w niebieskim. Kto to widział!!!!??? Takie samo opakowanie....
- Dlaczego nie ma czekolady z kostkami w kształcie kółek? Albo tabliczki w kształcie obwarzanka?... Są tylko takie prostokątne.... standardowe...

Śmieszne?....

Ano właśnie. Na rynku jest 1500 producentów czekolad. I każdy produkuje 1500 ich gatunków... I jakoś nikomu to nie przeszkadza... Chcesz - kupujesz i "kleisz"...
Nie.... to nie.. :) Chyba, że komuś żal, że przyszły takie czasy, że kupowanie wszystkiego co się wydaje jest niemożliwością.

pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024