FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
30-07-04 10:01  Re: Wojna wydawców
amd   

HAL nie ma czasu wydac Mig'a 29-go bo musi byc w czolowce wydawniczego peletonu ? :-)
No wlasnie: ile to juz miesiecy minelo ? :-) Pamietacie te dyskusje o malowaniu ?
pzdr
amd

 
30-07-04 10:04  Re: Wojna wydawców
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jer-ry - dobre podsumowanie.
Mi to wisi, kto co wydaje. Zlewam cały ten marketing, tą ich "wojnę", jedyne co mogę dodać od siebie, to że podoba mi się sposób autoprezentacji modeli Hala - i o ile na ogół nie ulegam chwytom reklamowym, to w tym przypadku łapię się na zajawki i z pełną świadomością, że jestem manipulowany - idę i qpuję, czasem nawet modele, o których wiem, że powstaną w następnym wcieleniu.
Czasem dotyczy to też Gomixu i innych.
A że służy to nabijaniu czyjejś kieszeni (wydawcy) - co z tego? To moje hobby, robię to dla siebie i nie obchodzi mnie, czy dzięki kupieniu modelu jakiegoś wydawcy, inny wydawca splajtuje.
"nie strzelajcie do orkiestry - kiedy oni zginą, przyjdą lepsi"

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-07-04 10:10  Re: Wojna wydawców
Wojciech Cięciwa   

Jer-ry, ale "zjadaczy" czekolad jest tak 100 rzay wiecej ...
Zzmniejsz "naklad" czekolady i zobaczysz ...

Jak dla mnie - jest to typowy przejaw polskiego "na zlosc mamie ..."
Skoro ktos mowi, ze planuje taki czy inny model, to reszta jak sepy sie rzuca, zeby tylko temu, ktory dal juz informacje sie nie udalo .. - ot taka drobna zawisc.
A ze na tym traca wszyscy ? Co to kogo obchodzi? Wazne ze firma X czy Y nie zarobila, a to ze ja tez nie zarobilem ?
"Nieszkodzi, odbije sobie podnoszac ceny innych modeli - malolaty i tak je kupia "

To sa moje 3gr

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
30-07-04 10:27  Re: Wojna wydawców
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak, ale również producentów czekolad jest więcej...
Jer-ry, kostaka raczej z założenia nie może mieć kształtu kólka :o) no chyba, że się mylę...

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
30-07-04 10:32  Re: Wojna wydawców
Jer-ry 

 

Myślę sobie, że jeżeli ceny modeli będą za wysokie.... to:
- albo wydawcy te ceny obniżą bo modele przestaną się sprzedawać
- albo pojawi się nowy wydawca, który prostsze modele będzie miał za parę złotych...
(chyba już tacy powoli się znajdują)

Zdrowy rynek nie znosi pustki.
Są czekolady dla koneserów i dla zwykłych zjadaczy. Małe, duże. Takie... siakie... owakie.
I nie ma znaczenia, że rynek czekolad jest 100 razy większy niż modeli kartonowych.

Marzy mi się, aby mieć do wyboru np. z 10 różnych "Błyskawic":
- z okresu przedwojennego
- z czasów Narwiku
- po przezbrojeniu
- w służbie w PRL'owskiej MW
i każda wydawana na różnym poziomie szczegółów, z innym kamuflażem, itp.

Byłoby źle?... Chyba nie...

A tutaj wydano model takiego samolotu przez 2 firmy i jest afera. :))))
Jakoś nikomu nie przeszkadza, że jest kilka modeli Bismarcka - co więcej, pojawiają się dyskusje, który jest lepszy, lepiej opracowany, itp... I chyba o tym powinna być nasza dyskusja. O stosunku cena/jakość, itp.

Dla przypomnienia podam, że jakiś czas temu mieliśmy tylko jednego wydawcę. I obojętnie jakiego bubla wypuścił, to zawsze się rozchodził jak ciepłe bułeczki...
A jaki był papier, jaka jakość opracowania, itp.. to każdy wie.
Czyżbyśmy tęsknili za tamtymi czasami?....

pozdrawiam

 
30-07-04 10:40  Re: Wojna wydawców
Jer-ry 

 

Irbar: "kostka" w sensie : "Taki kawałek, co to jest akurat na jednego gryza" :)))))

pozdro

 
30-07-04 11:13  Re: Wojna wydawców
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

A ja planuję wydać sobie Tu-144 w skali 1:50. Robię go w malowaniu AEROFŁOTU. Można go zrobić jeszcze w malowaniu w jakim obecnie lata dla NASA. Jeśli ktoś zrobi drugiego, będzie ładna parka.

Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
30-07-04 11:22  Re: Wojna wydawców
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

MBig, a kto go wyda ?

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
30-07-04 11:23  Re: Wojna wydawców
Wojciech Cięciwa   

MBig, :)
Czy wreszcie skontaktujesz sie ze mna w sprawie tego szybowca ??? ;)
Czekam i czekam .. i ... nic ... :D
A co sie tyczy modeli, to sadze, ze wydawcy nie interesuje model/modelarz, jego interesuje _wylacznie_ kasa ...
i wiadomo, ze takiego Val'a czy messera, czy inne kupi iles tam osob, a np. takie male polskie A-2 z 39 kupi raptem kilka osob [ zagadka - co to maszyna?]
Ilu z Was kupi np. MB-5 ? Misia? z samolotow ...
Albo np. takiego "Nurka" z okretow, albo PZInz. 302 z pojazdow ?
bedzie to 10, 20, 50 osob ??

I to jest problem

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
30-07-04 11:44  Re: Wojna wydawców
Jer-ry 

 

Sas:
tylko, że tę kasę płaci mu modelarz... więc, chcąc - nie chcąc, musi się nim interesować.
Nie będzie modelarzy chętnych kupować jego modele - to pójdzie z torbami.
Dlatego też nie ma "dziwnych" modeli, bo koszty ich opracowania są takie same albo wyższe od innych, a chętnych jak na lekarstwo.
Ile osób kupi Nurka - napisałeś, że 50. No to policz, ile ten model musiałby kosztować, aby wydawcy zwróciły się wszystkie koszty...
To tak samo jak np. wydawanie programów komputerowych. Zdarzają się zamówienia na programy jakieś szczególne, jednostkowe. Ale ich ceny są oszałamiające.

Wyobraź sobie, że jesteś poważnym wydawcą modeli. Robisz jakieś tam badania rynkowe, wydaje Ci się, że wiesz co się może sprzedać, co nie... Zlecasz opracowanie, ponosisz jego koszty, koszty druku, papieru, dystrybucji, miliona innych rzeczy o których nie mamy pojęcia. Jeżeli "trafiłeś" i model się sprzedaje, to Ty i Twoja rodzina macie co jeść, możesz myśleć do przodu... Jeżeli "nie trafiłeś" i wydałeś model, który sprzedałeś w 100 egzemplarzach, a pozostałe 9900 leży w magazynie... .. no to masz problem i pusty żołądek...

Dlatego, jeżeli chcesz aby był model Nurka, to chyba musisz go sam opracować, albo ktoś, dla kogo jest to czyste hobby i nie oczekuje za to gratyfikacji i nie jest to jego źródło utrzymania. I wtedy, można by taki model rozpowszechniać za free w pdfach.

Dlatego też, zawsze będą Bismarcki, Yamato czy Hurricany albo Me109... Bo to są te "normalne" czekolady - orzechowa, mleczna czy gorzka.
Czy można sobie wyobrazić różową czekoladę z ziemniakami o smaku bekonu?...
Można..
A ile jest amatorów na takie coś?....
No właśńie. To już wiesz, dlaczego takiej nie ma w sklepach....

Cieszmy się, że mamy pełne sklepy modeli, pełne szuflady zapasów... i tylko życie coraz szybciej ucieka....

pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024