FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
30-07-04 11:53  Re: Wojna wydawców
Wojciech Cięciwa   

I tylko te czekolady sa coraz drozsze i dla coraz to bardziej wyszukanych koneserow ...
Jakos kiedys modele miescily sie na 6-8 arkuszach A4, a teraz ? 40-50-60 A3 i to czasami malo ..
A ja sadze, ze zaprokektowanie takiego np. "Nurka" - dla osoby ktora umie juz projektowac okrety to jest 2-3 dni ...
ALE UWAGA !!!! to ma byc _prosty_ model ... a nie super-duper-hiper model z milionem elementow ...
to powinien byc taki model ktory 10-12 latek sklei w dzien, no dwa, bo jeden dzien zajmie mu zrobienie kadluba a drugi zrobienie nadbudowek ..
I takich modeli brakuje ...

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
30-07-04 12:32  Re: Wojna wydawców
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

SAS. Nie mam na razie czasu, żeby opisać części i zrobić jakieś rysunki. Proszę uzbrój się w cierpliwość. Na 100 % go dostaniesz (chyba w gotowej formie wycinanki).

Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
30-07-04 13:53  Re: Wojna wydawców
Wojciech Cięciwa   

MBig, moze byc w takiej formie w jakiej jest :)

Bedzie fajna zabawa, jak bwede dochodzil co, gdzie, i dlaczego ... :)

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
30-07-04 17:29  Re: Wojna wydawców
Hook6   

 

Zagadka Sas-a: A2 z 39r. to pewnie Nikol A2 amfibia testowana w MDL i przeznaczona w dalszej perspektywie dla Gryfa.

 
31-07-04 10:57  Re: Wojna wydawców
Wojciech Cięciwa   

Hook6, BRAWO ! :)

Nie sadzilem, ze ktos tak szybko zgadnie, czesc moich kolegow potrzebowala na to tydzien.
A jako uzupelnienie podam, ze Nikol A2 mil byc prznaczony dla Gryfa i nowych niszczycieli: Orkan i Huragan
Maszyna wraz z katapulta miala byc stosowana wymiennie z aparatami torpedowymi.
Jedynie w przypadku Gryfa potrzebne bylyby przerobki [sadze, ze bylo by to zamiast rufowego pojedynczego dziala.

P.S.
Masz moze jakies rysonku tej maszyny?

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-07-04 16:31  Re: Wojna wydawców
Hook6   

 

Poszukam, ale trochę to potrwa. Właśnie idę na spotkanie WAk-u, jutro pracuję do późna, pojutrze się poszuka i da znać.

 
01-08-04 16:16  Re: Wojna wydawców
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

A wiecie co tak po dzisiejszych przemyśleniach dochodzę do wniosku ze niech se oni wydają nawet jeden model w 10 wydawnictwach naraz i tak zawsze będzie kupiony ten na którego będzie kogo stać


...

 
01-08-04 19:26  Re: Wojna wydawców
Witold   

Tak się zastanawiam, czy bez nas Wydawcy zdają sobie sprawę, że prowadzą wojnę. Coś mi się zdaje, że to my jesteśmy jej kreatorami zgodnie z zasadą: nie ważne czy to prawda, ważne by było nad czym język strzępić.

 
01-08-04 21:00  Re: Wojna wydawców
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tak swoją drogą co nas (myślę klientów) obchodzi jakaś (istniejąca lub nie) wojna wydawców? Wiadomo że wszystkich modeli, szczególnie tych rzadkich, nie dostaniemy od razu, a może nawet nigdy. Jest wybór -pozostaje się tylko cieszyć. Reszta może spędzać sen z powiek tylko wydawcom. Ale to chyba forum głównie modelarzy, a to druga strona lady.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024