FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-07-04 14:44  Pytanie do ludzi z Krakowa
KoValus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiecie może, gdzie można kupić modele kartonowe w Krakowie?? Ja wiem, ze są w sprzedarzy w księgarni technicznej na Podwalu i w Phantomie na Slawkowskiej, ale tam wybór nie jest zbytnio zadowalający:-/

Pozdrawiam

 
29-07-04 15:01  Re: Pytanie do ludzi z Krakowa
Maniur 

 

W księgarni technicznej pojawiają się prawie wszystkie nowości, tylko, że szybko "schodzą" :) Jest jeszcze sklep modelarski na Stradomiu na przystanku tramwajowym w stronę Łagiewnik ( w podworcu). A tak nawiasem mówiąc to brakuje porządnego sklepu z kartonówkami w Krakowie :(

;)

 
29-07-04 15:08  Re: Pytanie do ludzi z Krakowa
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jest jeszcze sklep na Łobzowskiej (w części za Alejami patrząc od strony Rynku). Kiedys tam były kartonówki, czy jeszcze są nie wiem, dawno tam nie zaglądałem. Ale Podwale to IMHO najlepsze zagłębie kartonowe w Krakowie :)
PZDR. Mała Mi
P.S. Jutro bedę w Krakowie to być może sprawdzę tę Łobzowską.

It'll End In Tears

 
29-07-04 15:33  Re: Pytanie do ludzi z Krakowa
KoValus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na Łobzowską dłuugo nie zaglądałem, więc też nie mam pojęcia czy tam coś kartonowego się znajdzie, a na Stradomiu jescze nie byłem. Widziałem jeszcze sklep z akcesoriami modelarskimi na ul. Grzegórzeckiej ( to jest jakiś harcerski sklep) ale nie wygląda mi na taki, w którym mógłbym znaleźć jakieś kartonówki. A, i jakieś modele AH można kupić w kiosku pod "tunelem" przy dworcu głównym. I to qrka tyle chyba:(

 
29-07-04 18:40  Re: Pytanie do ludzi z Krakowa
tomold 

 

Witam.
Niedawno odwiedzałem sklep "PANCERKA" ul.A.Krzywoń 14A (przecznica Pilotów).
Były tam dwie kupki kartonówek różnych wydawnictw z różnych lat.
Modele AH często widuję i czasem kupuję w kiosku przy pętli tramwajowej koło cmentarza Rakowickiego. Niektóre nowości np. MM, AH można też znależć w saloniku Ruchu na os. Centrum C.
Pozdrowienia i miłego polowania...

 
30-07-04 08:18  Re: Pytanie do ludzi z Krakowa
RobertG   

Ze sklepem kartonowym w Krakowie faktycznie kłopot. Jedyne miejsca według moich doświadczeń gdzie warto zagladać za modelami to: Phantom - Sławkowska ( zawsze jakies modele są. Przy pytaniu o nowości pada odpowiedź, że mają jak im wydawca przyśle bo to nie jest ich główna działalność - właściwie zajmują się plastikami), Księgarnie Techniczna - Podwale (wybór wcaje nie większy niż w Phantomie, za to więcej nowości, ale przedwszystkiem morskie i pancerka), sklep modelarski - Łobzowska (sklep zajmuje się przede wszystkiem kolejkami, modeli kartonowych jest niewiele, chyba raczej komis), sklep modelarski na Stradomiu, Pancerka koło Krakchemii i GP Hobby nie mam informacji. Zato nowości kartonowe zawsze są w salonie Ruchu na ulicy Pawiej. Ponieważ jest to w sumie taki duży kiosk niema starszych pozycji. To chyba tyle :)

RobertG (skype: robekk)
--------------------------------------
Samoloty II WW
1:33 karton i 1:72 plastik

 
05-08-04 00:19  Re: Pytanie do ludzi z Krakowa
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

i ponoc w weekendy rano pod Hala Targowa cos mozna kupic?
raz tez vis-a-vis Hali gdzies tam bylem w jakims modelarskim, gdzie bylo jedno pudlo starych MM.
A taki watek juz chyba kiedys byl na forum - zapytaj przeszukiwarke; cos tam chyba jeszcze by sie znalazlo.
pozdr

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
05-08-04 13:49  Re: Pytanie do ludzi z Krakowa
KoValus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W sumie z Phantomem nie jest źle, ostatnio była dostawa z Modelika (niestety albo niedostali, albo nie zdążyłem z Jakiem 23 ). Na Podwalu pojawiły się nowe modele Gomix-Fly Model.
Pozdrawiam

 
05-08-04 22:35  Re: Pytanie do ludzi z Krakowa
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

byłem na początku lipca w Krakowie i pamiętam wrażenie z Phantoma: Aaaale duuuużo modeli tu leży; ale jak się zabrałem do szukania czegoś konkretnego to nie było (to samo z kabinami). Pamiętam że zaskoczył mnie wybór lokomotyw wagonów itp.

Drugi sklep w jakim byłem to na Dwernickiego - facet ma tylko Gomix 20cm sterty i pudło ze starymi MM parenaście różnych numerów.

 
06-08-04 07:54  Re: Pytanie do ludzi z Krakowa
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Byłem w niedziele rano pod Halą Targową, ale że tak powiem - bryndza.... :( Jeden gość, zreszta ten co zawsze, z kupką starych Małych Modelarzy, zmasakrowanych straszliwie (potargane okładki, pogięty karton). Poza tym u innych pojedyncze numery głównie MM , ale raczej te niedawno wydane.
A ta ul. Dwernickiego to gdzie jest? I jaki konkretnie Gomix był w tej 20 cm stercie?
PZDR. Mała Mi (prawie krakowska)

It'll End In Tears

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024