FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-07-04 11:29  wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

no to właśnie mam pytanie... głównie do okrętowców... czym tak naprawdę są te linie: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica??...

za jakieś rysunki pomocnicze wdzięczność... :-)

P-y....

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
31-07-04 12:16  Re: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
NowyWojtek 

 

To i ja dorzucę się z zapytaniem do teoretyków budownictwa okrętowego. Od czasu do czasu w opisach jednostek pływających spotyka się obok długości całkowitej, długości na klw, coś określanego mianem "długość między pionami". Co to za diabeł? No i o jakie "piony" chodzi?
Wojtek
PS. A tak w ogóle, to chyba powinniśmy wylądować z tym postem w dziale okrętowym...

 
31-07-04 12:56  Re: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jeszcze jest okrężnica.

 
31-07-04 13:33  Re: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
Wojciech Cięciwa   

To ja odpowiem _teoretycznie_
i to co pisze, to to co mi sie kolacze po glowie... nie jestem tego na 100% pewien.
wzdloznica - patrz z boku na kadlub i "odcinaj" z niego "plasterki" o okreslonej stalej gubosci, ich ksztalt to wlasnie owe wzdloznice, na rysunku teoretycznym to sa te linie poprowadzone z gory na dol ...
wreznica - patrzac na kadlub z przodu/tylu to jest ksztalt kadluba okretu w konkretnym miejscu.
wodnica - patrzac na kadlub z gory po pocieciu takimi plasterkami
ukosnica - plaszxczyzna biegnaca pod katem 45 stopli do wzdloznic i wodnic
odleglosc miedzy pionami - to jest odleglosc miedzy miejscami w ktorych kadlub wchodzi do wody na spokojnej wodzie...

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-07-04 13:37  Re: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
CHAZI 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

odleglosc miedzye pionami jest to odleglosc miedzy pionem dziobowym a pinem rufowym. pion rufowy to miejsce przeciecia sie letniej wodnicy konstrukcyjnej z obrysem dziobu statki natomiats pion dziobowy to miejsce przeciecia sie letniej wodnicy konstrukcyjnej z linia przechodzaca przz os steru

dzieki
pozdr

 
31-07-04 13:50  Re: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

a KLW to konstrukcyjna linia wodna

 
31-07-04 14:02  Re: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
NowyWojtek 

 

Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, długość między pionami to długość mierzona po klw od dziobu do osi steru, czy tak?

 
31-07-04 15:17  Re: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 10:15)

 
31-07-04 17:58  Re: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
NowyWojtek 

 

I tak oto moja wieloletnia ignorancja związana z długością między pionami osunęła się w niebyt. Dzięki!!!
Pozdrawiam,
Wojtek

 
01-08-04 00:02  Re: wzdłużnica, wrężnica, wodnica, ukośnica ??
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

dzięki za odpowiedzi...

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024