FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-08-04 22:43  Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Gdzie przyklejić czenść nr.21 w Ki-61???.Siedze nad tym już drugą noc i za pierona niewiem co z tym zrobić pomóżcie.

Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
03-08-04 10:59  Re: Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam
Też jestem na tym etapie :-) ale w Hienie z 1 nr KŚ. Dla jasności to ten sam model tylko inny kamuflarz.
Na szczęście mam też inne modele KŚ i poprzez porównanie wyszło mi że ta część to podpórka idąca od wewnętrznej strony golenia do wnęki podwozia (tzn. tego zaczarnionego miejsca pod skrzydłem :-) ).

Zastrzegam że to ty tylko wniosek po porównaniu z innymi modelami 50 z KŚ z lepszymi rysunkami montażowymi.
Jakbym się mylił to z chęcią wysłucham innych sugestii:-)

Aha a co robisz z brakami w kamuflarzu?

Pozdrawiam Darko

 
03-08-04 11:16  Re: Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
To jeszcze raz ja. Posiedziałem troszkę na Google i muszę zmienić zdanie. Część 21 to nie będzie tak jak mówiłem.
Znalazłem poniższą fotkę i myślę że będzie to ten element który zaznaczyłem.
Jeśli ktoś ma inne sugestie to też będę wdzięczny :-)

 
03-08-04 22:52  Re: Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Darko dziękii za pomoc.Pozdrawiam

Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
03-08-04 23:06  Re: Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Ah nie doczytałem poprzedniego postu;-)Kamuflaż maluje zwykłymi kredkam efekt może nie jest super ale da się przeżyć.A kołpak nie wyszedł Ci za mały?Mi taki właśnie wyszedł ale na rusunku montażowym też jest mały więc sam niewiem co o tym myśleć????

Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
04-08-04 10:10  Re: Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Cześć
Ta fotka znaleziona jest na necie to nie mój Hien. A kołpak wyszedł mi mniej więcej oki.
Myślę że powinien być jak najbardziej wpasowany w obrys koła.

A co do tej części to jak przyjrzałem się znowu jej kształtowi to już sam nie wiem, mimo że to co podałem wyżej to niby jedyna rozsądna sugestia.

Aha a ja jeszcze niezbyt wiem gdzie dokładnie wkleić działko na skrzydle a Ty?:-)

Pozdrawiam Darko

 
04-08-04 12:58  Re: Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tam nie ma działka na skrzydle. Są dwie czarne kropki jako działka patrząc od kadłuba na krawędzi natarcia zaraz za żółtym paskiem/reflektorem (nie wiem jaki kamuflaż ma ten Twój) a to co trzeba wkleić to jest rurka Pitota gdzieś w 2/3 długości lewego skrzydła.

Ogólnie rzecz biorąc model jest fajny zrobiłem do niego wnętrze kabiny i lekką waloryzację. Tez napotkałem wątpliwości co do kołpaka i chyba skończy się na tym że zrobię go od podstaw.

 
04-08-04 13:13  Re: Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
Seweryn 

 

Kuba - "model jest fajny zrobiłem do niego wnętrze kabiny i lekką waloryzację"
Czemu tego nie widzimy?????? :-)

Seweryn

 
04-08-04 20:02  Re: Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Bo nie skończony :):):)

A tak serio to przede wszystkim nie dysponuje aparatem który byłby w stanie sensownie coś pokazać (tylko Nikon Coolpix 100). Może jutro spróbuje skanerem ale niczego nie obiecuję. Pewnie wnętrze uda mi sie uchwycić ale o jakieś ogólne ujęcie modelu to raczej ciężko będzie.

 
04-08-04 22:21  Re: Problem KH nr3 Ki-61&f6f-3 Helcat
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Kuba -> 2/3 długości od której strony? :-)
A cześć 21gdzie? Może wiesz? Ma być gdzieś przy kołach ale nie wiem gdzie dokładnie.
Jakbyś mógł wstawić tu fotkę swojego Hiena to by było super. Ja robię tego z nr 1 KŚ.

Pozdrawiam Darko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024