FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
10-08-04 22:50  Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Po obejrzeniu Defiancika z Orlika dopadło mnię takie marzenie; chciałbym mieć w swojej kolekcji podstawowe typy samolotów ,które brały udział w Bitwie o Anglię. Hal wydał HHurricana i wcześniej Bf109E, Orlik -Defianta, GPM-Heinkla. Przydał by się Spit (koniecznie czarno-biały pod spodem- please!!! niech się ktoś w końcu zlituje i wyda go w takim malowaniu), Me-110 (wydany już wprawdzie przez Hala, ale w wersji nocnej), Do-17/Do-215(jak się pomyliłem to znawcy tematu niech to skorygują).Zostają jeszcze "Makarony" ze swoimi:Fiatami Falco i Freccia, bombowcem Cicogna i Cantem Alcione. Oczami wyobraźni widzę już okładki modeli, gdzie np.w prawym górnym rogu jest napis "Series: Battle of Britan" (koniecznie po angielsku;-)). Rozmarzyłem się...., ale czasami taki ze mnie Dyzio-Marzyciel (to przed moim wyjazdem na urlop ;-)). Co o tym sądzicie? Może ktoś z wydawców zabierze głos........?Może wydawnictwa by się dogadały i każde z nich wydało by określony typ samolotu (wiem, wiem znowu marzę...,ale nigdy nic nie wiadomo)?
P.S.
Ciekawe jaki bedzie ten watek po moim powrocie?(Duchem i tak jestem TU z Wami)


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
10-08-04 22:59  Re: Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Do - 17 był chyba z GPM-u.

 
10-08-04 23:03  Re: Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Z tego okresu?


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
10-08-04 23:17  Re: Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

Ja bym chciał wkońcu doczekać się porządnego wydania Spitfire'a, dzis byl o nim program na discovery i sie napaliłem na niego;) Co prawda Orlik wydał niedawno Seafang'a ale to nie to samo, choć może też go kiedys popełnię...;))))
Pozdrówka!!!!!!!!

..:: Micz ::..

 
10-08-04 23:27  Re: Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

I jeszcze jedno: w sprawie Spita pisałem do redakcji MM i otrzymałem odpowiedź, że uwzględnią moja propozycję w planach wydawniczych, ciekawe który wydawca jako pierwszy przełamie niebyt Spitów;) MM ma ułatwione zadanie bo wystarczy zlecic panu Staszałkowi przerysowanie na komputer MM nr 12/94 ,w którym to ukazał się Spitfire;)

..:: Micz ::..

 
10-08-04 23:40  Re: Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Tego Spita z numeru 12/94 to ja nie radze przerysowywać. Po pierwsze primo nie był to zbyt udany model, po drugie primo, była to wersja Mk. VIII, która jakoś nie brała udziału w Bitwie o Anglię ( jeśli już jesteśmy w temacie), no i oczywiście polskie dywizjony nie miały takich Spitów na stanie.

http://messer.cba.pl

 
11-08-04 00:03  Re: Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Spita wydała firma JSC. Jest to samolot na którym latał Jan Zumbach. Malowanie spodu ma co prawda inne niż proponuję Dyzio, ale jest za to w skali 1:24. Duży model.
Big Boy

Parowóz... to jest TO!!!

 
11-08-04 03:17  Re: Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
Roman 



 - 1

Ze modeli tego samolotu nie ma za wiele to chyba zasluga eliptycznych (?) skrzydel. Przyznam ze nie mial bym pojecia jak takie cos zaprojektowac.

 
11-08-04 06:37  Re: Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

oprócz tych modeli o których koledzy pisali powyżej można znależć jeszcze:

Bf 110 - wydany jeszcze przez Fly Model,opracowanie T. Grzelczak
Spit Mk. II - wydany przez Tanie Hobby, opracowanie Krzysztof Zbroja
Fairey Battle Mk.I wydany przez Modelarstwo nr 3, opracowanie Bogdan Dams
Bristol Blenhaim - GPM, Tadeusz Grzelczak
Westland Whirlwind,wydany przez MM i Modele Kartonowe nr 4 /M.Zbyryt/
Ju 87 B - Answer, opracowanie Marek Pacyński
Ju 88 GPM, Tadeusz Grzelczak
Gloster Gladiator - W. Bączkowski, MM
Vickers Wellington - GPM, T. Grzelczak
HP Hampden - wydany przez MM i Fly Model
oprócz tego jeszcze Hawkery Hurricane z GPM,MM, ModelCardu i Cardoplastu z parką z Bf 109e
co prawda kilku modelom przydałoby się nmowe opracowanie ale jak widać coś już z tej serii wyszło :-)
oczywiście skala 1:33

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
11-08-04 09:17  Re: Samoloty-propozycja-projekt dla wydawców
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Już wsiadam w autko, ale chciałem jeszcze tu luknąć.
Grzesiu! Twoja informacja robi wrażenie!!! Super orientacja w temacie. Jest jednak małe "ale"- czy te wszystkie latadełka mają malowanie z okresu "BoB"?
Dodam, że aż tak rozpasany to nie jestem;-) Chodziło by mi o 3-4 typki najbardziej znzne i używane przez walczące strony (takie najpopularniejsze;-))).
Do Romana:
chyba tylko na styk.
Teraz jedno wielkie "narazie"- po 22 sierpnia będę TU znowu.


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024