FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-08-04 19:29  Re: [pytanie] Opel Maultier
maniek   

ja mam ale jeden:>
jeszcze

08/15

 
11-08-04 22:13  Re: [pytanie] Opel Maultier
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

KLIK

 
12-08-04 09:44  Re: [pytanie] Opel Maultier
Zielony   

Co do Skota 2AP z GPM to prawie go zmęczyłem - model sam w sobie nie jest zły - w końcu nawet ja sobie z nim poradziłem. Skopane są dwie sprawy - oznaczenia części często się dublują - są np dwa elementy 17b (cyfra wzieta przykładowo bo niechciało mi się notować wszystkich wadliwie oznaczonych części) a brakuje c, albo część jest ogóle nieoznaczona i można się domyślać, że to "to chyba tutaj". Rysunki montażowe też bez numeracji mimo że w opisie są odwołania np patrz rys nr 1. Wiele części trzeba pasować na nosa bo brak konkretnych rysunków montażowych np wyposażenie w przedziale kierowcy. Problemy miałem też z układem jezdnym Byc może część kłopotów wynika z mojego małego doświadczenia, ale porządne oznaczenie części i czytelniejsze schematy napewno by ułatwiły pracę. Generalnie co do Skota to nie zgodzę się z opinią że to badziew , ale ma niestety parę braków.
Maciek

 
12-08-04 10:17  Re: [pytanie] Opel Maultier
hornet   

Sokól, jestem wlasnie w trakcie sklejania tego modelu i moge Ci powiedziec o tych bledach ktore do teraz napotkalem. Cholera nie wiem jak Bundy skleil ten model w standarcie i nie spotkal sie z bledami. Faktem jest ze jest dobrze rozrysowany ale czesci nie sa w zaden sposob ze soba spasowane co pokazalem na forum Kartonwork. Bundy powiedz mi czy Ty naprawde nie miales z nim takich problemow?? Moze miales nowsze wydanie?? Rysunki montazowe w tym modelu to porazka. Sokół jak juz zabierzesz sie za niego to nie sklejaj kadluba na szkielecie. Najwiekszym przegieciem wg mnie jest nie spasowanie wciec we wregach na poprzeczne belki ramy i poszycia. Bundy z niecierpliwoscia czekam na Twoje fotki.

 
12-08-04 13:23  Re: [pytanie] Opel Maultier
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hornet mój skot już dawno wylądował na śmietniku :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024