FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
16-10-02 15:01  Samolot pola walki - Skorpion
Jaćko       

Przeglądając stare numery Skrzydlatej Polski znalazłem informacje o projekcie polskiego samolotu pola walki o kryptonimie roboczym "Skorpion". Przedstawione obrazki pokazywały bardzo ciekawy płatowiec. Podobno samolot ten (projekt) był wydany w Małym Modelarzu - czy to prawda? Jeśli tak to czy ktoś może wypowiedzieć się o tym modelu?

 
16-10-02 15:18  Re: Samolot pola walki - Skorpion
Iunior II       

Skorpiona wydal nie MM , tylko Fly . Byl kiedys tutaj temat "Najgorszy model kartonowy"
"Model" tego samolotu jest dla mnie najwiekszym bublem jaki kiedykolwiek mialem w rekach, chodzi mi oczywiscie o tzw sklejalnosc.

 
16-10-02 20:28  Re: Samolot pola walki - Skorpion
Lukasz     

Czesc!!!

czyli nic nowego fly model wydaje wiele bardzo ciekawych modeli ale przewaznie to buble:(

pozdrawiam!

 
17-10-02 00:07  Re: Samolot pola walki - Skorpion
orinoko       

Nie jest najlepiej z jego sklejalnością, ale nie jest też tak
tragicznie. Znam gorsze.
A jak go zrobicie, to naprawdę ładna rzecz wychodzi.
Kiedy oglądają go u mnie znajomi (nieznający się
na modelarstwie), to jest jednym z najbardziej się podobających.
Pozdrawiam,
Tomek

 
17-10-02 06:59  Re: Samolot pola walki - Skorpion
Monster Top       

orinoko - kto jest Toim sponsorem ?

A tak a propos - chciałbym model skorpiona - ten z 92 roku - ale nie ten, który był przedmiotem bubla ale taki stealthopodobny - czarny - znany ze zdjęcia z ówczesnym ministrem przemysłu - autorem słynnego - "nie ważne, czy Polska bedzie bogata - ważne aby była katolicka". Ale cóż sleroza mózgów przeżartych reklamami powoduje, że nadal na takich głosujemy - więc projekty samolotów na projektach sie kończą !

 
18-10-02 01:54  Re: Samolot pola walki - Skorpion
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

W domyśle: wydawca Skorpiona? Chyba nie bardzo, bo zdaje się,
już cały nakład zszedł, więc nie ma czego reklamować.
Zresztą to ja jestem raczej sponsorem, bo kupuję znacznie więcej
modeli niż jestem w stanie skleić, i nie planuję zmian w tej materii.
A Ty, Monster, smerf-Maruda się robisz! ;-)
Pozdrawiam,
Tomek

 
18-10-02 10:09  Re: Samolot pola walki - Skorpion
Monster Top       

Orinoko - siedzisz bógwiegdzie i .........
Ostatnie wydarzenie w naszym - LINDA - parlamencie potwierdzaje tylko to co napisałem powyżej. A z nowych polskich latadeł można oczekiwać - samoloty szturmowe - Siekiera, Brona i Kłonica. propagandowe maszyny latające - płonące gumiaki i opony.
Na SKORPIONY poczekamy - do ocieplenia klimatu !
Ja TYLKO piszę jaki model by mnie interesował !

 
18-10-02 10:58  Re: Samolot pola walki - Skorpion
Marek Pacyński       

Jestem autorem "Skorpiona" z Fly Model. Miałem problem z tym samolotem... od 1990 roku "skorpion" przeszedła wiele przeobrażeń. Na początku był to samolot z napędem turbośmigłowym. Miałem "dokumentację" dotyczącą kilkunastu wzorów PZL-230F i wybrałem jeden. Makieta, w której siedział "Cobra" Goryszewski była bodajrze 3 wersją i już w 1992 roku zarzuconą i nieaktualną. Ja wybrałem jeden z projektów z roku 1993. Jest to model z cyklu "Science Ficion" więc nie ma co się dziwić. Co do sklejalności modelu... sklejał się. Jego "bubel" polegał na tym, że nie miał wzorca rzeczywistego. Malowanie było domyśle, a raczej wymyslone na podstawie malowania z dzisiejszych Su-22. Owszem model może być "trudny" do sklejania, ale... po paru przekleństwach się skleja.
Sam "Skorpion" jest od kilku lat projektem utajnionym... najprawdopodobniej zostanie takim do końca i jego kariera skończyła się tak jak TS-16 "Grot" i kilku innych. Oprócz "Skorpiona" było też kilka innych projektów: Szerszeń czy Pirania...
Interesują mnie zdjęcia modelu "Skiorpiona".
Dziś nie podjąłbym sie projektowania tego modelu.

 
18-10-02 15:43  Re: Samolot pola walki - Skorpion
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

do Monster: siedzę w Warszawie, zobacz wątek "Powitanie".
Pozdrawiam,
Tomek

 
18-10-02 15:50  Re: Samolot pola walki - Skorpion
Monster Top       

AAAAA - w Stolycy - sorki - padam na twarz !

Przestaję marudzić i z zachwytem podziwiam marsz naszego kraju czyli Wa-wy w świetlaną - kapitalistyczną przyszłość - krok równie dziarski i żałosny jak kiedyś..........

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024