FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
31-01-05 22:31  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Michu - a reling i lufy (wymienne??) po co? - i tak wszystko robię sam nie stosuje gotowych rozwiązań :):)
No żeby nie było że nic się nie dzieje. Dziś praktycznie skończyłem część podwodną kadłuba - jutro jeszcze drobny retusz tu i tam :):) (nie miałem już dziś siły) no i bedzie koniec. Mozna bedzie się brać za wyposażanie pokładu :):).




No i stępki przeciw przechyłowe:
a


no to chyba na tyle:):)

PozdrawiamKojak

 
31-01-05 22:38  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Pięknie spasowany napęd !!!


Teoretyk ostatnio...

 
31-01-05 23:20  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
Roman 



 - 1

No, no - ladnie to wychodzi.
Apropo napedu - nie pierwszy to model gdzie widze metaliczne waly napedowe. Cos mi sie wydaje (na 100% nie jestem pewien) ze powinny byc w kolorze dna.

 
01-02-05 06:03  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Roman - nie wiem jaki kolor powinny mieć wały - nigdy nie widziałem okrętu od spodu :):) A w instrukcji modelu pisze żeby pomalować wały na taki kolor. Więc pomalowałem. :)

PozdrawiamKojak

 
01-02-05 07:44  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja trochę się przyczepię : ) Widzę, że pojawił sie problem jak u mnie - zaznaczenie liniami przerywanymi miejsca doklejenia pancerza burtowego nie pasuje (zdjęcie 4). Podpory zewnętrznych śrób nie przykleiłeś w miejscach oznaczonych dla nich - to na podstawie jakiejś dokumentacji taka zmiana? (zdjęcie 3). Na rufie były jakieś problemy ze spasowaniem tylnej oklejki, czy fotka (1) tak zniekształca? A tak pozatym to modelik pieknie wychodzi.

 
01-02-05 08:31  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Demon - widać że dokładnie ogladasz zdjęcia :). Masz rację pojawiły sie pewne problemy przy sklejaniu - część zawiniona przezemnie. Pancerz burtowy rzeczywiście nie bardzo pasuje do obrysu narysowanego na burtach. Trochę kombinowałem naciągałem - tyle ile się dało. Oklejka rufowa rzeczywiście trochę mi nie pasowała do burt i jest ciut po skosie - ale to chyba już wyłacznie moja wina - tak samo jak podpory wału zewnetrzego. Z tym że wał zewnętrzyn dopasowywałem do wału wewnetrznego a nie do miejsc narysowanych, zwłaszcza że przez dopasowywanie oklejek dna wyszły mi nieznaczne różnice miedzy prawą a lewą stroną. I tak jak powiedziałem najpierw przykleiłem wewnetrzny wał a potem równolegle do niego spasowąłem wał zewnętrzny - ehhhhhh niegdzie nie jest powiedziane że umię kleić idealnie. :(.
Dziekuję za cenne uwagi - przy następnych modelach może będzie lepiej :)

PozdrawiamKojak

 
01-02-05 10:08  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Kojak ma pytanko. Te wzmocnienia które wykonywałeś, odrysowywałeś krzywizny od podłużnic. Zrobiłeś sobie wcześniej ich kopie czy na sklejonym kadłubie? druga sprawa podejrzewam że przebiegi tych krzywizn się zmieniały po obwodzie wręg, Czy kształt docelowy doszlifowywałeś by uzyskać płynne przejście. jak sobie z tym poradziłeś tak bardziej, jeśli można prosić tak bardziej łopatologicznie :)

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
01-02-05 10:21  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Już odpowiadam: Najpierw skleiłem kadłub - potem naciołem sobie pasków tektury i sukcesywnie wklejałem między dwie wręgi. przeważnie odstep miedzy wręgami był linią prostą. Pilnowąłem tylko aby grzbiet tekturki licowął się z sąsiednimi wręgami oraz pokrywał się z wyrysowanymi przez autora wzmocnieniami szkieletu. Tam gdzie wystepwała krzywizna odrysowywałem mniej więcej jej kształt na pasku tektury - wstepnie wycinalem i wklejałem. Wszystko zostało zalane patexem. Jak wyschło wtedy było docierane papierem ściernym na kształt lini kadłuba w osi podłuznej i poprzecznej. To chyba tak najprosciej jak można :)

PozdrawiamKojak

 
01-02-05 10:52  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dlatego zauważyłem te rzeczy bo kleiłem Alaskę i w przypadku śrub i pancerza miałem te same problemy, natomiast w przypadku rufy nie miałem i tez to zauważyłem. A co do Twojego klejenia to raczej nie ma się do czego przyczepić : )

 
01-02-05 12:48  Re: [relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Wszystko to masz na myśli krawędzie styków z wręgami? Czy całe paski wypendzlowałeś Patexem. Na dziobie użyłeś jakiejś szpachli?

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024