FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-02-05 20:52  Dauntless z MM - za mala kabinka do modelu..?
Bastürk 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Co zrobic gdy kabinka modelu jest mniejsza niż luka na nią? Chodzi tutaj o 2,5 mm po obu stronach. Wystrzelić samolot w kosmos?



________________
To be or not to be...
Fokker Dr.I - 29.9%
GG: 1470257

 
10-02-05 22:13  Re: douglas ,problem ;-)
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Zakleić zapasem koloru? ;o)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
10-02-05 23:25  Re: douglas ,problem ;-) (za mala kabinka do modelu)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

To jest Dauntless z MM, tak? Zrób jak Qrchak każe, a jeżeli nie ma zapasu i znikąd nie da się "wyrwać" kawałka koloru, to wklej paski odpowiednio pomalowane.

 
11-02-05 11:20  Re: douglas ,problem ;-) (za mala kabinka do modelu)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

A ja bym go po prostu wystrzelił. Jeżeli błąd wyszedł z winy projektanta, to pacnąłbym tym modelem o ścianę, a jeżeli z Twojej winy, to pacnąłbym o ścianę głową ; ) i zaczął robić drugi. Myślę, że paski to kiepski pomysł... sytuacja jest patowa. Chyba, że kabinka nie jest jeszcze wklejona na stałę i da się ją przerobić, przeinstalowując ścianki boczne.

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
11-02-05 14:35  Re: douglas ,problem ;-) (za mala kabinka do modelu)
Bastürk 



Na Forum:
Galerie - 1
 

skala to 1:33

Swinger - rzeczywiście to jest model z MM

laszlik - kanina nie jest jeszcze wklejona, niewiem czy błąd wynika z mojej winy czy z winy projektanta. Starałem sie jak najdokładniej wszystko zpasowywać. Wcześniej tez napotkałem błędy przy wręgach wszystki były za małe.

Dzięki

________________
To be or not to be...
Fokker Dr.I - 29.9%
GG: 1470257

 
11-02-05 16:15  Re: douglas ,problem ;-) (za mala kabinka do modelu)
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

to bład projektanta. kabina jest za mala. wkelj paski, kolor wez z BOMBY - i tak sie z niej nie da nic zrobic bo jest bez czubka:) a bombe skombinuj z innego jankesa, jak nie dasz rady to ci podesle na mejla. i przygotuj sie na palpitacje serca przy kabinie strzelca, za mala nei jest, ale za krótka....

 
12-02-05 18:06  Re: douglas ,problem ;-) (za mala kabinka do modelu)
Bastürk 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki car, jakbys mógł to możesz podeslać tą bombke. Wlaśnie skończylem kabine pilota.

________________
To be or not to be...
Fokker Dr.I - 29.9%
GG: 1470257

 
13-02-05 12:59  Re: Dauntless z MM - za mala kabinka do modelu..?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Seba!
Walcz dalej , nie poddawaj się.
Broń Boże nie wal modelem o ścianę !
Niejednokrotnie spotykałem się z niedoróbkami w modelach , ale właśnie one najwięcej mogą nauczyć ; wymyśla się wtedy najciekawsze "chwyty" dla poratowania sytuacji.
Jak skończysz model niektóre niedoróbki wtopią się w całość i nie będą tak widoczne , zwłaszcza , jak je zręcznie "zamaskować" ;-).

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-02-05 20:12  Re: Dauntless z MM - za mala kabinka do modelu..?
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mialem ten problem z Su27 z MM. A zapasu koloru nie było... W końcu pociąłem kabinkę na odzielne elementy i każdy z nich przykleiłem osobno do oklejek. Wyszło OK.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024