FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-04-05 23:13  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

acha...tło jest "nie teges"...:)))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
24-04-05 17:17  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
cesar   

Prosimy o jeszcze(na neutralnym szarym tle i świetle rozproszonym). Czekamy na następne modele kartonowe wraz z iększą dawką porad technicznych.
Oczekujący bardzo początkujący modelarz..

niedzielny klejacz wszystkiego

 
24-04-05 20:02  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Oczywiście przy najbliżej okazji zrobie odpowiednie tło. Jako że maszty już stoją to przyszedł czas na reje - uzbrajam je od razu we wszystko co przewidział autor; aktualnie wykonuje pod każdą reją perty co widać na fotce pozniżej. Mam już wykonane wszystkie reje bezanmasztu, a w tej chwili wykonuje reje grotmasztu.

 
24-04-05 22:52  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

nie mogę na to patrzeć bo chory jestem! :)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
24-04-05 23:46  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

To co lubie najbardziej w zaglowcach.... Maszty, liny i zagle! Kadlub sie nie liczy:D

Obserwuje uwaznie i czekam z niecierpliwoscia na dalsza czesc!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
25-04-05 12:39  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście determinacja godna podziwu ale to nie standard, nie żebym miał jakieś pretensje do Bundiego, ale chciałbym zobaczyć jak wygląda dno i burty w oryginale.Wiem że poracowanie Braziuka gwarantuje wysoką jakość wycinanki ale pomomo to chciałbym zobaczyć go w standardzie.Bundy czemu nie wykonasz żagli to było by coś.

Hook 6
Oczywiście autor cieszy sie ze sklejenia tego modelu, wiem to od niego.Nie cieszy go tylko to że kadłub nie został wykonany w standardzie ,a wypchany jest pianką.Cały urok wycinanki kartonowej polega na standardzie i w tym celu poświęcone bylo mnóstwo czasu aby części pasowały jak cacy.

 
25-04-05 12:49  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

"Cały urok wycinanki kartonowej polega na standardzie"
- to Twoja subiektywna opinia, z którą się absolutnie nie zgadzam.
Wg mnie cały urok wycinanki kartonowej polega na zbudowaniu modelu, który maksymalnie przypomina oryginał i wygląda jak żywy - co właśnie Bundy osiągnął.
Zresztą, dotyczy to każdego rodzaju modelarstwa. Chyba nie podzielasz poglądu, że model kartonowy powinien wyglądać na kartonowy?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
25-04-05 13:17  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Moja ocena wychodzi z pozycji projektanta i po części sędziego.Projektując model chciałbym go zobaczyć w standardzie, poza tym gdyby wykonany był w standardzie było by to dobrym wskażnikiem sklejalności danego modelui instrukcją pomocą dla zaczynających kleić dany model.
Jako sędzia klasy C7 trudno jest oceniać dwa modele tylko że jeden jako standard a drugi waloryzowany.Często na zawodach tak jest że z braku modeli wszystkie oceniane są jako standard, chociaż zdrugiej strony waloryzacje obniżają punktacje modelu.Być może zrobił sie ze mnie zatwardziały konserwatysta hm......... do czego to z wiekiem człowiekowi przychodzi.

 
25-04-05 14:32  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Oj Jarrod Jarod; zrobienie kadłuba w taki a nie inny sposób jest moim wyborem i pomimo, że go nie robiłem z wykorzystaniem kartonowych oklejek śmiem twierdzić że tak jak reszta modelu spasowanie byłoby idealne (choć jedna z relacji na sąsiednim forum temu przeczy). Dla mnie model jest przede wszystkim czymś co ma być dekorację w pokoju, a nie dowodem na to czy jest on sklejalny w standarcie czy nie. Z praktyki wiem, że nigdy poszycie nie wychodzi idealnie chociażby z powodów wydrukowania elementów poszycia na innych arkuszach papieru - różnice w odcieniach kolorów sądla mnie nie do zaakceptowania, byłby to element psujący wartość całego modelu. Niestety, dopóki nie zaczną wychodzić modele gdzie pomimo druku na oddzielnych arkuszach nie będzie przebarwień w kolorach doputy będę robił modele tak jak obecnie (chociaż następny będzie wykonywany konwencjonalnie). Sam Jacek udowodnił wystawiając w 2003 roku w Kruszwicy sklejony kadłub Daru, że jest on w stu procentach sklejalny i dlatego też nie zamierzałem od samego początku wykonywać go w standarcie by to powtórnie udowadniać.
Jeśli chodzi o wykonanie żagli to oczywiście one będą, chociaż nie sądzę bym wyrobił sięz nimi na Kruszwicę - gdzie oczywiście model przywożę w celach tylko i wyłącznie poglądowych; nie dla mnie konkursy - chociaż jeśli tylko nadaża sie okazja bioręw nich udział. Poza tym Jarod ocena modeli też nie do mnie należy ale uznanie dla mojej techniki ich wykonania przy okazji ubiegłorocznego konkursu w Goleniowie gdzie jeden z moich modeli w klasie C-7B został doceniony przez sędziów i wyprzedził model kolegi Tomka Guza, który jest dla mnie niedoścignionym wzorem jednak też coś znaczy. Poza tym koledzy pamiętajcie - RÓBCIE MODELE DLA SIEBIE A NIE DLA INNYCH !!

Rany Julek - jeszcze nigdy tak dużo za jednym razem nie napisałem hehehehehehe.

 
29-04-05 11:02  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Tym oto sposobem dotarłem do końca kolejnego etapu budowy mojego stateczku. Kolejnym będzie wykonanie olinowania ruchomego i ożaglowania. Niestety nie wyrobię się z tym do konkursu w Kruszwicy, więc chętni do obejrzenia mojego dzieła zobaczą go w takim stanie jak widać na poniższych zdjęciach. Jednakże prace nad ożaglowaniem trwają cały czas.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024