FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
10-05-05 08:53  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wykonywałem żagle z materiału o nazwie DAKRON (cienki) wykorzystywany zresztą do żagli małych łudek.Biały kolor nie przeszkadza i tak po jakimś czasie lekko zszarzeje lub zżółknie.Co do brytów to rysowałem je cienkim miękkim ołówkiem ,same żagle oklejałem do okoła linkami tak jak jest w oryginale.

 
07-08-05 09:46  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Greg77   

Bundy - pokazałbyś jakieś postępy. Chyba, że małżonka za malo Cię do pracy goni;)

Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
07-08-05 12:30  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Postepy są takie, że ciągle walczę z żaglami - jeden pokazałem i starczy. Jak zrobię wszystkie to pokażę bo nie będę każdego z osobna fotografował - różnią siętylko kształtem przecież.

 
12-08-05 22:40  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Coby relacja nie uschła udowadniam, że prace nadal trwają - na fotce poniżej część z już ukończonych żagli.

 
29-09-05 15:26  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Ostatnimi czasy prace po wykonaniu żagli stanęły i nie ma czasu na ich zawieszenie. Jednak ostatnio zrobiłem sobie kilka elementów, których na początku nie zamierzałem robić. Elementy z kartonu zaimpregnowanego cyjanoglutem i pomalowane mosiądzem Humbrola.

 
29-09-05 19:06  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czyli zaczyna się okres dopieszczania modelu;)...czyżby jakieś poważne zawody?;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
29-09-05 19:58  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
ticonderoga 

 

Nieczęsto się zdarza takie zagęszczenia energii piękna. Pięknie wykonany model pięknego żaglowca wywołuje lokalne zawirowanie pola szarej rzeczywistości, co wywołuje nie tylko błyski w oczach, ale i poważne kłopoty z utrzymaniem szczęki dolnej w zamkniętym położeniu. Niebezpiecznie rozpala spragnione perfekcji i podatne na wyzwania umysły zbrukane miniaturyzacją. Opanowani rządzą odtwarzania w pomniejszeniu, snują plany wspaniałych modeli i tylko ślina im kapie na klawiaturę, gdy oglądają zdjęcia Twojego "Daru". Postępujące omamianie modelarstwem rzutuje na ich funkcje motoryczne i powoduje, że drżącą ręką wyciągają z takim trudem uciułane dutki i kładą je na ladzie przed oniemiałą sprzedawczynią w modelarskim, która z niepokojem wpatruje się w podkrążone oczy i zapadłe policzki. Czy dostrzeże w nich iskierkę szaleństwa? O tym w następnym odcinku powieści grozy pt. "Z pamiętnika sanitariusza"...

Wspaniały model, a upośledzeni są tylko ci, którzy nie znają piękna.
pzdr

 
16-04-07 14:25  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,
Dziś dokonałem rejestracji na forum :-))

Kilka słów o sobie:
Dawno, dawno temu modelarstwo było moim codziennym zajęciem, sklejałem głównie modele kartonowe z MM. Było tego trochę. W miarę upływu czasu cel, który postawiłem sobie przed sobą był coraz bardziej mniej osiągalny z powodu braku czasu ( praca dom dzieci ). Nie sklejałem niczego od ... ( pomińmy ) ...
Cel, o którym wspomniałem to żaglowiec !!!
Wszystkie opracowania MM są w skalach niedających możliwości pokazania detalu i takie tam.
Opracowanie, które ukazało się w skali 1:100 spowodowało, że powiedziałem:
- teraz albo nigdy.
Ale muszę się do czegoś przyznać >>>

To, co zobaczyłem na zamieszczonych zdjęciach Tomka D. Załamało mnie i szczęka opada...
Coś wspaniałego, podziw, podziw, podziw...
CO prawda jestem obecnie na etapie budowania szkieletu i przygotowywania materiałów, ale przynajmniej mam wzorzec do naśladowania.

Tomku, jeżeli pozwolisz ???
Czy będę mógł zadać Ci kilka pytań w sprawie oczywiście budowy Twojej repliki Daru Młodzieży ??? może nie teraz, ale sukcesywnie ?

A na koniec pochwalę się, w sobotę 14.04.2007r byłem w Gdyni i zrobiłem 600 zdjęć DM, Udało mi się wejść na pokład i popstrykałem chyba wszystko ???

Pozdrawiam
Piotr

--
P-A-N

 
16-04-07 22:08  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

a pytaj waść ile wlezie, ja jednak przyznać się muszę że w dalszym ciągu gotowe żagle czekają na kilka dni natchnienia by je wszystkie zawiesić na rejach

 
16-04-07 22:14  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Trzeba z ręką na sercu przyznać, że zarówno duży jak i mały egzemplarz robi wielkie wrażenie!!

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024