FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
17-04-07 00:13  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po prostu obijacie się panie Tomek obijacie.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
17-04-07 20:55  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Tomku,
Oki, więc tak:
1. Czy to, co sklejasz to opracowanie " Kartonowiec mini ABC 1/2004 GPM nr kat. 969 seria K" ???
2. Wiem ? że Twój model miał inna konstrukcje kadłuba niż zakłada opracowanie czy wynikało to z niedokładności wręg ??? czy po prostu miałeś taka możliwość zabawy z pianką ???
3. Czy powinienem na cos zwrócić szczególna uwagę przy kadłubie, oczywiście chęć skorzystać z twojego doświadczenia a nie instrukcję jak to zrobić :-))
4. Może trochę na wyrost ale z jakiego płótna wykonujesz żagle
ostanie na dziś
5. Jak wykonałeś maszty i reje, drewniane oklejałeś wzorcami z opracowania czy jakoś inaczej to robiłeś ???

Jeżeli któreś z pytań zdradzało by Twoje tajniki modelarstwa i niechciał byś pisać o nich na forum, napisz na: piotr.an@chello.pl, a jeżeli nie chciałbys odpowiedzieć lub opowiedzieć o czymś zrozumiem !!!

Pozdrawiam Wszystkich Forum'owiczów
Piter

p.s.
Dopiero dzis zobaczyłem że tak dawno nikt nie pisał w tym temacie :-0))

--
P-A-N

 
17-04-07 22:07  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Piter na większość pytań masz juz odpowiedzi w pozostałych częściach relacji ;)

--
Pozdrawiam
_____

 
17-04-07 22:28  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Hook6   

 

Część 1
Część 2
Część 3

:-)

--

 
18-04-07 13:59  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bartosz,
Oki, ale nie mogłem znaleść.

Hook6,
Dzięki,
właśnie szukałem tych części, ( 1 i 2 ) tak przypuszczałem że tam to jest

Tomek,
Wczytam się w poprzednie relacje i jak cos to zapytam ponownie...

A jak by ktoś mi napisał jak wkleić fotki to pochwalę się co i jak zrobiłem już przy DM

Piter.

--
P-A-N

 
18-04-07 14:08  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Piotr A.N.: instrukcję wklejania fotek masz w linkach nad listą wątków. Wątek testowy możesz założyć w dziale Testy, tam możesz ćwiczyć do woli.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-04-07 19:26  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Sturmovik,
Instrukcje zacząłem czytać i stwierdzam, że to co robi Tomek to pikus w stosunku do wstawienia foty, :-)))

Oczywiście żartuje...

ale mam dwie lewe rence do takich cudów techniki.

Ale może jak dokładnie poczytam instrukcję i spróbuję to pójdzie w eter

Piter.

--
P-A-N

 
19-04-07 22:41  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Powitać DM&Sp-ka,
Właśnie ukończone zostało dolne poszycie kadłuba... no moz/rze ukończone to dużo powiedziane, ale w technice, którą zastosowałem, można powiedzieć, że 75% za mną.

Oczywiście fotki z prawie samego szkieletu są...

Mój szkielet jest tylko z papieru, kartonu, kleju Vicol, i oczywiście elementów z opracowania.

Może w weekend potrenuje wstawianie fotek wg. instrukcji, i pochwale się jak to wygląda.... :-))

I szczerze powiem, Ci, którzy mają zamiar sklejać z opracowania j.w. mam dla nich chyba kilka cennych uwag, jak na razie kadłub. To są tylko moje osobiste odczucia, tak doświadczeni modelarze i autorzy tych oracowań coś zaprojektowali, a tu jakiś od lat nic niesklejający ma uwagi... koń by się uśmiał :-)) ale o tym przy fotkach...

Ktoś kilka textów wcześniej mówił, że u T.D. nie ma efektu łączenia poszycia wykonanego z kartonu. Uważam, że najlepiej zaprojektowane poszycie kadłuba okrętu, nie jest do wykonania tak żeby było poszyciem okrętu. Papier to materiał fenomenalny w modelarstwie, udowodnili to juz dawno Chinole w swoim Origami, ale dwa idealnie sklejone kawałki kartonu na styk zawsze dadzą linię styku...

Tomek D. zrobił, dla mnie osobiście, rzecz, na którą bym nie wpadł ( pianka i sklejka ) a i efekty są szokujące nie jednego na tym forum.

I jak nakład pracy, DOŚWIDCZENIA, warsztatu, patentowości, pomysłowości, cierpliwości, innowacyjności, i.h.w.c.j. To jednak mimo 102% efekty końcowego kadłub T.D. D.M. nie jest z kartonu.

Ale mam prze....ne,

Piter

--

P-A-N

Post zmieniony (19-04-07 22:44)

 
19-04-07 22:51  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Hook6   

 

Załóż, proszę, własny wątek z klejenia modelu - Tomek D na pewno tam będzie zaglądał i odpowie na Twoje pytania (zawsze tez można zapytać przez maila czy gg, które Tomek ma w profilu). Ta ralacja została już zakończona przez jej Autora i niech tak pozostanie.

--

 
20-04-07 16:33  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oki,
Hook6
Sorki, jestem nowy i nie pomyślałem.

Juz nie będę pisał niczego co nie dotyczy Relacji Tomka D.

Przepraszam
z poważaniem
Piotr A.N.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024