FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-04-05 18:22  [Relacja] Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Tak więc olinowanie stałe skończone.

 
22-04-05 18:40  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To teraz przed Tobą najfajniejsze: olinowanie ruchome :)

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
22-04-05 18:48  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Jeśli ruchome olinowanie jest najfajniejsze, to co nie jest fajne ? :-)

 
22-04-05 20:07  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Wow - zatkało mnie - ale cudo :)

PozdrawiamKojak

 
23-04-05 00:53  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Greg77   

Bundy - Ty wiesz.... Poprostu brak mi słów .... A jedyne które cisną mi się na usta są z kategorii tych gwiazdkowych ******!!!!!

Marze zeby kiedyś coś TAK skleić!!!!

Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
23-04-05 07:30  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Zajefaaajnie!!!

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
23-04-05 08:08  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A wy macie pecha bo ogladacie tylko zdjecia ktore sa kiepskim utrwaleniem stanu rzeczywistego....szkoda mi was zwlaszcza ze dzis obejrze go sobie na żywo MYHYHY! :)

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
23-04-05 12:02  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bundy powiem tak jak pojedziesz z tym modelem na jakis konkurs to miejsce masz w pierwszej 3 super

 
23-04-05 12:13  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Hook6   

 

Z pewnością autor opracowania marzył o tym że znajdą się ludzie, którzy w taki właśnie sposób wykorzystają jego pracę nad tym modelem w jaki zrobiłeś to Ty Bundy. Tacy modelarze jak Ty są radością dla projektantów.

 
23-04-05 22:58  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

i co ja mam Ci tu jeszcze kolego dopisać......?......cudo!:)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
23-04-05 23:13  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

acha...tło jest "nie teges"...:)))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
24-04-05 17:17  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
cesar   

Prosimy o jeszcze(na neutralnym szarym tle i świetle rozproszonym). Czekamy na następne modele kartonowe wraz z iększą dawką porad technicznych.
Oczekujący bardzo początkujący modelarz..

niedzielny klejacz wszystkiego

 
24-04-05 20:02  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Oczywiście przy najbliżej okazji zrobie odpowiednie tło. Jako że maszty już stoją to przyszedł czas na reje - uzbrajam je od razu we wszystko co przewidział autor; aktualnie wykonuje pod każdą reją perty co widać na fotce pozniżej. Mam już wykonane wszystkie reje bezanmasztu, a w tej chwili wykonuje reje grotmasztu.

 
24-04-05 22:52  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

nie mogę na to patrzeć bo chory jestem! :)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
24-04-05 23:46  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

To co lubie najbardziej w zaglowcach.... Maszty, liny i zagle! Kadlub sie nie liczy:D

Obserwuje uwaznie i czekam z niecierpliwoscia na dalsza czesc!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
25-04-05 12:39  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście determinacja godna podziwu ale to nie standard, nie żebym miał jakieś pretensje do Bundiego, ale chciałbym zobaczyć jak wygląda dno i burty w oryginale.Wiem że poracowanie Braziuka gwarantuje wysoką jakość wycinanki ale pomomo to chciałbym zobaczyć go w standardzie.Bundy czemu nie wykonasz żagli to było by coś.

Hook 6
Oczywiście autor cieszy sie ze sklejenia tego modelu, wiem to od niego.Nie cieszy go tylko to że kadłub nie został wykonany w standardzie ,a wypchany jest pianką.Cały urok wycinanki kartonowej polega na standardzie i w tym celu poświęcone bylo mnóstwo czasu aby części pasowały jak cacy.

 
25-04-05 12:49  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

"Cały urok wycinanki kartonowej polega na standardzie"
- to Twoja subiektywna opinia, z którą się absolutnie nie zgadzam.
Wg mnie cały urok wycinanki kartonowej polega na zbudowaniu modelu, który maksymalnie przypomina oryginał i wygląda jak żywy - co właśnie Bundy osiągnął.
Zresztą, dotyczy to każdego rodzaju modelarstwa. Chyba nie podzielasz poglądu, że model kartonowy powinien wyglądać na kartonowy?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
25-04-05 13:17  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Moja ocena wychodzi z pozycji projektanta i po części sędziego.Projektując model chciałbym go zobaczyć w standardzie, poza tym gdyby wykonany był w standardzie było by to dobrym wskażnikiem sklejalności danego modelui instrukcją pomocą dla zaczynających kleić dany model.
Jako sędzia klasy C7 trudno jest oceniać dwa modele tylko że jeden jako standard a drugi waloryzowany.Często na zawodach tak jest że z braku modeli wszystkie oceniane są jako standard, chociaż zdrugiej strony waloryzacje obniżają punktacje modelu.Być może zrobił sie ze mnie zatwardziały konserwatysta hm......... do czego to z wiekiem człowiekowi przychodzi.

 
25-04-05 14:32  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Oj Jarrod Jarod; zrobienie kadłuba w taki a nie inny sposób jest moim wyborem i pomimo, że go nie robiłem z wykorzystaniem kartonowych oklejek śmiem twierdzić że tak jak reszta modelu spasowanie byłoby idealne (choć jedna z relacji na sąsiednim forum temu przeczy). Dla mnie model jest przede wszystkim czymś co ma być dekorację w pokoju, a nie dowodem na to czy jest on sklejalny w standarcie czy nie. Z praktyki wiem, że nigdy poszycie nie wychodzi idealnie chociażby z powodów wydrukowania elementów poszycia na innych arkuszach papieru - różnice w odcieniach kolorów sądla mnie nie do zaakceptowania, byłby to element psujący wartość całego modelu. Niestety, dopóki nie zaczną wychodzić modele gdzie pomimo druku na oddzielnych arkuszach nie będzie przebarwień w kolorach doputy będę robił modele tak jak obecnie (chociaż następny będzie wykonywany konwencjonalnie). Sam Jacek udowodnił wystawiając w 2003 roku w Kruszwicy sklejony kadłub Daru, że jest on w stu procentach sklejalny i dlatego też nie zamierzałem od samego początku wykonywać go w standarcie by to powtórnie udowadniać.
Jeśli chodzi o wykonanie żagli to oczywiście one będą, chociaż nie sądzę bym wyrobił sięz nimi na Kruszwicę - gdzie oczywiście model przywożę w celach tylko i wyłącznie poglądowych; nie dla mnie konkursy - chociaż jeśli tylko nadaża sie okazja bioręw nich udział. Poza tym Jarod ocena modeli też nie do mnie należy ale uznanie dla mojej techniki ich wykonania przy okazji ubiegłorocznego konkursu w Goleniowie gdzie jeden z moich modeli w klasie C-7B został doceniony przez sędziów i wyprzedził model kolegi Tomka Guza, który jest dla mnie niedoścignionym wzorem jednak też coś znaczy. Poza tym koledzy pamiętajcie - RÓBCIE MODELE DLA SIEBIE A NIE DLA INNYCH !!

Rany Julek - jeszcze nigdy tak dużo za jednym razem nie napisałem hehehehehehe.

 
29-04-05 11:02  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Tym oto sposobem dotarłem do końca kolejnego etapu budowy mojego stateczku. Kolejnym będzie wykonanie olinowania ruchomego i ożaglowania. Niestety nie wyrobię się z tym do konkursu w Kruszwicy, więc chętni do obejrzenia mojego dzieła zobaczą go w takim stanie jak widać na poniższych zdjęciach. Jednakże prace nad ożaglowaniem trwają cały czas.

 
29-04-05 19:55  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
cesar   

Bundy jak ty to robisz z tego kartonu?
Pozdrawiam i czekam na dalsze relacje z Daru i innych kartonowców.
Zdradź tajniki warsztatu takim nogom jak ja- może to pomoże w mej pracy nad prostymi modelami.

niedzielny klejacz wszystkiego

 
29-04-05 20:00  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

aaaaaaarghhhhh.....

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
29-04-05 22:16  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

fiu fiu:)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
06-05-05 18:29  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Postanowiłem pokazać wam jedną z metod jaką być może zastosuję w przypadku wykonywania żagli, ale zacznijmy od początku.
Jak powszechnie wiadomo połączenie brytów materiału to nic innego jak założenie kawałka materiału na inny kawałek materiału i przeszycie tego kilkoma ściegami za pomocą nitki o przeważnie kolorze takim jaki ma szyty materiał; a więc chodzi o to, że z dalszej odległości tego szycia czy też ściegu nie będzie widać, będzie natomiast widać ciemniejsze miejsce w którym złożony jest materiał do przeszycia. Przez kilka dni stosowałem różne meteody by uzyskać taki efekt ale żaden nie zadowalał mnie na tyle by go móc zastosować w moim modelu. Postanowiłem więc spróbować ze zwykłą farbą w kolorze białym czyli takim jak sam materiał na żagle. Taki właśnie efekt pokazujęwam na fotkach poniżej.
Pierwsza fotka pokazuje po prostu białą kreskę na materiale, taką jak zgrubienie w miescu szycia brytów w oryginalnych żaglach



druga fotka to ten sam kawałek materiału ale w innym oświetleniu



czy takie rozwiązanie będzie wystarczające ?



Post zmieniony (06-05-05 18:57)

 
08-05-05 21:59  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Udało mi się w końcu wykonać jeden z żagli, a mianowicie bezanbramsel dolny. Wykonałem go w taki sposób jak to pisałem wcześniej czyli malowałem zarysy brytów i brzeg żagla białą farbą. Wykonałem też od razu oczka do lin trzymających (czy jak to się tam nazywa) i oczka metalowe do mocowania żagla do gafla. Nie wiem czy pisałem o tym wcześniej ale sam żagiel wykonałem z batystu. Bardziej doświadczeni modelarze w dziedzinie żaglowców twierdzą, że żagle mogą być w różnych kolorach tylko nie w białym; nie wiem dlaczego ale zawsze założyć można, że model przedstawia jednostkę ze świerzo założonymi żaglami ;-) bo ja koloru nie zmienię i farbował żagli żadną herbatką ani cebulką nie będę tak jak to zalecają inni. I teraz pytanko do was, czy białe żagle nie będą szpecić modelu ? W końcu białą fregata ma być biała :D

 
08-05-05 22:02  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

super!:)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
09-05-05 07:11  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W Modelarzu 3/2005 jest pokazany swietny model Daru, zagle ma biale i wyglada rewelacyjnie. Rob biale :)

 
09-05-05 07:45  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jestem laikiem w dziedzinie żaglowców, ale ja bym pozostawił białe żagle...

pzdr
Kemot

 
09-05-05 09:14  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Malowane bryty to jak widzę niezły pomysł.
Zostaw białe żagle, to nie model historycznego żaglowca, tylko współczesnej jednostki.
Jak popatrzysz na zdjęcia Daru z rozwinietymi żaglami, sam stwierdzisz, że są białe.
Brud widać gołym okiem tylko kiedy się siedzi na rei i ma się żagiel przed nosem.
To są sztuczne włókna (kevlar, mylar, dakron itp) które pod wpływem wiatru i deszczu raczej się czyszczą i bieleją, niż żółkną. Bardziej żółte mogą być chwilę po wyjęciu z magazynu pod pokładem.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
09-05-05 11:52  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Jer-ry 

 

Pozostaw białe. Wszystko na tym statku jest takie bialuśkie i cacane,
to dlaczemu żagle mają być jakieś żółte czy herbaciane. Po prostu założyli nówki i już :)))
Zgadzam się z Batonusem - żagle ze sztucznych włókien wydają się białe - wystarczy popatrzeć na jakieś łódki na jeziorze.
np. http://www.zaglowce.ow.pl/polskie/dar_ml/darml4.jpg

p.s. model niesamowity

pozdro

 
10-05-05 08:53  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wykonywałem żagle z materiału o nazwie DAKRON (cienki) wykorzystywany zresztą do żagli małych łudek.Biały kolor nie przeszkadza i tak po jakimś czasie lekko zszarzeje lub zżółknie.Co do brytów to rysowałem je cienkim miękkim ołówkiem ,same żagle oklejałem do okoła linkami tak jak jest w oryginale.

 
07-08-05 09:46  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Greg77   

Bundy - pokazałbyś jakieś postępy. Chyba, że małżonka za malo Cię do pracy goni;)

Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
07-08-05 12:30  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Postepy są takie, że ciągle walczę z żaglami - jeden pokazałem i starczy. Jak zrobię wszystkie to pokażę bo nie będę każdego z osobna fotografował - różnią siętylko kształtem przecież.

 
12-08-05 22:40  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Coby relacja nie uschła udowadniam, że prace nadal trwają - na fotce poniżej część z już ukończonych żagli.

 
29-09-05 15:26  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Ostatnimi czasy prace po wykonaniu żagli stanęły i nie ma czasu na ich zawieszenie. Jednak ostatnio zrobiłem sobie kilka elementów, których na początku nie zamierzałem robić. Elementy z kartonu zaimpregnowanego cyjanoglutem i pomalowane mosiądzem Humbrola.

 
29-09-05 19:06  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czyli zaczyna się okres dopieszczania modelu;)...czyżby jakieś poważne zawody?;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
29-09-05 19:58  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
ticonderoga 

 

Nieczęsto się zdarza takie zagęszczenia energii piękna. Pięknie wykonany model pięknego żaglowca wywołuje lokalne zawirowanie pola szarej rzeczywistości, co wywołuje nie tylko błyski w oczach, ale i poważne kłopoty z utrzymaniem szczęki dolnej w zamkniętym położeniu. Niebezpiecznie rozpala spragnione perfekcji i podatne na wyzwania umysły zbrukane miniaturyzacją. Opanowani rządzą odtwarzania w pomniejszeniu, snują plany wspaniałych modeli i tylko ślina im kapie na klawiaturę, gdy oglądają zdjęcia Twojego "Daru". Postępujące omamianie modelarstwem rzutuje na ich funkcje motoryczne i powoduje, że drżącą ręką wyciągają z takim trudem uciułane dutki i kładą je na ladzie przed oniemiałą sprzedawczynią w modelarskim, która z niepokojem wpatruje się w podkrążone oczy i zapadłe policzki. Czy dostrzeże w nich iskierkę szaleństwa? O tym w następnym odcinku powieści grozy pt. "Z pamiętnika sanitariusza"...

Wspaniały model, a upośledzeni są tylko ci, którzy nie znają piękna.
pzdr

 
16-04-07 14:25  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,
Dziś dokonałem rejestracji na forum :-))

Kilka słów o sobie:
Dawno, dawno temu modelarstwo było moim codziennym zajęciem, sklejałem głównie modele kartonowe z MM. Było tego trochę. W miarę upływu czasu cel, który postawiłem sobie przed sobą był coraz bardziej mniej osiągalny z powodu braku czasu ( praca dom dzieci ). Nie sklejałem niczego od ... ( pomińmy ) ...
Cel, o którym wspomniałem to żaglowiec !!!
Wszystkie opracowania MM są w skalach niedających możliwości pokazania detalu i takie tam.
Opracowanie, które ukazało się w skali 1:100 spowodowało, że powiedziałem:
- teraz albo nigdy.
Ale muszę się do czegoś przyznać >>>

To, co zobaczyłem na zamieszczonych zdjęciach Tomka D. Załamało mnie i szczęka opada...
Coś wspaniałego, podziw, podziw, podziw...
CO prawda jestem obecnie na etapie budowania szkieletu i przygotowywania materiałów, ale przynajmniej mam wzorzec do naśladowania.

Tomku, jeżeli pozwolisz ???
Czy będę mógł zadać Ci kilka pytań w sprawie oczywiście budowy Twojej repliki Daru Młodzieży ??? może nie teraz, ale sukcesywnie ?

A na koniec pochwalę się, w sobotę 14.04.2007r byłem w Gdyni i zrobiłem 600 zdjęć DM, Udało mi się wejść na pokład i popstrykałem chyba wszystko ???

Pozdrawiam
Piotr

--
P-A-N

 
16-04-07 22:08  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

a pytaj waść ile wlezie, ja jednak przyznać się muszę że w dalszym ciągu gotowe żagle czekają na kilka dni natchnienia by je wszystkie zawiesić na rejach

 
16-04-07 22:14  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Trzeba z ręką na sercu przyznać, że zarówno duży jak i mały egzemplarz robi wielkie wrażenie!!

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
17-04-07 00:13  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po prostu obijacie się panie Tomek obijacie.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
17-04-07 20:55  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Tomku,
Oki, więc tak:
1. Czy to, co sklejasz to opracowanie " Kartonowiec mini ABC 1/2004 GPM nr kat. 969 seria K" ???
2. Wiem ? że Twój model miał inna konstrukcje kadłuba niż zakłada opracowanie czy wynikało to z niedokładności wręg ??? czy po prostu miałeś taka możliwość zabawy z pianką ???
3. Czy powinienem na cos zwrócić szczególna uwagę przy kadłubie, oczywiście chęć skorzystać z twojego doświadczenia a nie instrukcję jak to zrobić :-))
4. Może trochę na wyrost ale z jakiego płótna wykonujesz żagle
ostanie na dziś
5. Jak wykonałeś maszty i reje, drewniane oklejałeś wzorcami z opracowania czy jakoś inaczej to robiłeś ???

Jeżeli któreś z pytań zdradzało by Twoje tajniki modelarstwa i niechciał byś pisać o nich na forum, napisz na: piotr.an@chello.pl, a jeżeli nie chciałbys odpowiedzieć lub opowiedzieć o czymś zrozumiem !!!

Pozdrawiam Wszystkich Forum'owiczów
Piter

p.s.
Dopiero dzis zobaczyłem że tak dawno nikt nie pisał w tym temacie :-0))

--
P-A-N

 
17-04-07 22:07  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Piter na większość pytań masz juz odpowiedzi w pozostałych częściach relacji ;)

--
Pozdrawiam
_____

 
17-04-07 22:28  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Hook6   

 

Część 1
Część 2
Część 3

:-)

--

 
18-04-07 13:59  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bartosz,
Oki, ale nie mogłem znaleść.

Hook6,
Dzięki,
właśnie szukałem tych części, ( 1 i 2 ) tak przypuszczałem że tam to jest

Tomek,
Wczytam się w poprzednie relacje i jak cos to zapytam ponownie...

A jak by ktoś mi napisał jak wkleić fotki to pochwalę się co i jak zrobiłem już przy DM

Piter.

--
P-A-N

 
18-04-07 14:08  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Piotr A.N.: instrukcję wklejania fotek masz w linkach nad listą wątków. Wątek testowy możesz założyć w dziale Testy, tam możesz ćwiczyć do woli.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-04-07 19:26  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Sturmovik,
Instrukcje zacząłem czytać i stwierdzam, że to co robi Tomek to pikus w stosunku do wstawienia foty, :-)))

Oczywiście żartuje...

ale mam dwie lewe rence do takich cudów techniki.

Ale może jak dokładnie poczytam instrukcję i spróbuję to pójdzie w eter

Piter.

--
P-A-N

 
19-04-07 22:41  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Powitać DM&Sp-ka,
Właśnie ukończone zostało dolne poszycie kadłuba... no moz/rze ukończone to dużo powiedziane, ale w technice, którą zastosowałem, można powiedzieć, że 75% za mną.

Oczywiście fotki z prawie samego szkieletu są...

Mój szkielet jest tylko z papieru, kartonu, kleju Vicol, i oczywiście elementów z opracowania.

Może w weekend potrenuje wstawianie fotek wg. instrukcji, i pochwale się jak to wygląda.... :-))

I szczerze powiem, Ci, którzy mają zamiar sklejać z opracowania j.w. mam dla nich chyba kilka cennych uwag, jak na razie kadłub. To są tylko moje osobiste odczucia, tak doświadczeni modelarze i autorzy tych oracowań coś zaprojektowali, a tu jakiś od lat nic niesklejający ma uwagi... koń by się uśmiał :-)) ale o tym przy fotkach...

Ktoś kilka textów wcześniej mówił, że u T.D. nie ma efektu łączenia poszycia wykonanego z kartonu. Uważam, że najlepiej zaprojektowane poszycie kadłuba okrętu, nie jest do wykonania tak żeby było poszyciem okrętu. Papier to materiał fenomenalny w modelarstwie, udowodnili to juz dawno Chinole w swoim Origami, ale dwa idealnie sklejone kawałki kartonu na styk zawsze dadzą linię styku...

Tomek D. zrobił, dla mnie osobiście, rzecz, na którą bym nie wpadł ( pianka i sklejka ) a i efekty są szokujące nie jednego na tym forum.

I jak nakład pracy, DOŚWIDCZENIA, warsztatu, patentowości, pomysłowości, cierpliwości, innowacyjności, i.h.w.c.j. To jednak mimo 102% efekty końcowego kadłub T.D. D.M. nie jest z kartonu.

Ale mam prze....ne,

Piter

--

P-A-N

Post zmieniony (19-04-07 22:44)

 
19-04-07 22:51  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Hook6   

 

Załóż, proszę, własny wątek z klejenia modelu - Tomek D na pewno tam będzie zaglądał i odpowie na Twoje pytania (zawsze tez można zapytać przez maila czy gg, które Tomek ma w profilu). Ta ralacja została już zakończona przez jej Autora i niech tak pozostanie.

--

 
20-04-07 16:33  Re: Dar Młodzieży GPM 1/2004 - Relacja z budowy - część 4
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oki,
Hook6
Sorki, jestem nowy i nie pomyślałem.

Juz nie będę pisał niczego co nie dotyczy Relacji Tomka D.

Przepraszam
z poważaniem
Piotr A.N.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024