FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
29-06-05 18:10  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Czasu na klejenie coraz mniej, dlatego robota mi nieco zwolniła.
Blisko już do końca, a jakże jeszcze daleko...
No nic to, zrobiłem podwozie. Pozwoliłem sobie na co nieco walorki, a mianowicie brud i błoto. Dorobiłem też przewody hydrauliczne i zaczepy składania podwozia, oraz uplastyczniłem same golenie dodając gładzie amortyzatorów wykonane z folii aluminiowej i ponaklejałem paski papieru w miejscach zgrubień goleni, co uczynilo je bardziej przestrzennymi.
Same koła to oczywiście TRADYCYJNIE krążki tektury sklejane razem superglutem, szlifowane na wiertarce, znów impregnowane glutem, znów szlifowane i tak do uzyskania idealnej opony bezbieżnikowej.
Nie mogłem sobie również odpuścić dorobienia wentyli z ŻÓŁTYMI nakręteczkami, bo mój szanowny kolega wjechał mi na ambicję swoim Iszakiem hehe...Ale co racja to racja, koło bez wentyla to nie koło...hahaha...
Dobra kilka zdjęć (robionych Zorką 5)




Na dziś to tyle... Mam nadzieję, że życie pozwoli mi skończyć niedługo ten zacny model.

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
30-06-05 18:02  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Jak zwykle....;-) Fajnie okrasiłeś to podwozie, które w zasadzie jest proste, a dzięki twoim dodatkom zyskało dodatkowe walory wizualne. Ładniutko, no bo co więcej napisać?
Teraz pytanie:
Jakiej farby użyłeś do zapaćkania kół?


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
30-06-05 18:09  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Laszlik - kleisz naprawdę rewelacyjnie !! Aż miło się ogląda !!
Z pewnością model " na żywo" jest jeszcze efektowniejszy. Chciałbym umieć tak kleić ...

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
01-07-05 10:36  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

Laszlik mam pytanko: czy te koła sa w jakiś specjalny sposób mocowane do wierteł podczas procesu szlifowania??? A model wychodzi miodzio, az miło popatrzeć!

..:: Micz ::..

 
01-07-05 13:56  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki.
Odpowiadam:
Brudzenie kół robiłem pierwszy raz w życiu i było to raczej działanie intuicyjne.
Najpierw pomalowałem koła na czarno, potem naniosłem bloto ( mieszanka AgamaR5M Dark Earth i Agama A06M Light grey). jak już je bardzo ubłociłem , to pomyślałem że są za bardzo ubłocone i trzebaby je coniec przetrzeć, a do tego użyłem mieszanki czarnej Agamy (07M) i Agamy Sea grey medium (B6M) i naniosłem to suchym pędzlem na grzbiety opon, co dało efekt koła, które kiedyś było ubłocone, ale przejechało się kilka razy po trawce. Oczywiście proporcje mieszanki czarnej z szarą muszą być takie żeby byla bardziej czarna niż szara. Szarość w tym wypadku potrzebna jest tylko do postarzenia opony.
A co do szlifowania, to po prostu nakręcam koło na wiertło, pilnując przy tym, żeby nakręcać możliwie jak najbardziej prostopadle do wiertła, po to aby uniknać bicia przy szlifowaniu. Otwór w kole ma pierwotnie mniejszą średnicę niż wkręcane w nie wiertło, dlatego nie obraca się wokół wiertła przy szlifowaniu.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Pozdr.

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
07-07-05 19:26  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dobra...No to mamy klapy...
Lekko nie było, jako że to inwencja własna i fotki z których korzystałem nie były najlepszej jakości, ale jakoś to wyglada. Zawsze lepsze takie, niż standardowe zamknięte hehe...
A tak to wyszło




https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
07-07-05 23:16  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

noooo, wyszło fantastycznie!!:) zresztą jak cały spit:)

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
25-07-05 16:47  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ostatnio nie miałem zbyt dużo czasu na rozrywki modelarskie, ale jakoś udało mi się wygospodarować go na tyle, żeby dziś napisać to magiczne słowo.
KONIEC.
Nie bawiłem się już w relacjonowanie budowy śmigła i dodatków takich jak anteny itp, za co przepraszam ale jak mówiłem, jestem ostatnio zarobiony a będzie gorzej, więc nie wiem czy następna relacja w ogóle nastąpi... Szczerze mówiąc wątpię, ponieważ nadszedł dla mnie czas, by zająć się budowaniem swojego przyszłego życia. Jak to mawiają mądrzy ludzie... są sprawy ważne i ważniejsze. Dobra mniejsza o to...
Teraz kilka zdjęć tego co udało mi się sklecić:








Chciałem podziękować wszystkim uczestnikom tej relacji za komentarze oraz za kibicowanie. Dziękuję też wszystkim, którzy nie komentowali ale zwyczajnie odwiedzali ten wątek. Specjalne podziękowania chciałem skierować jeszcze raz do osoby, dzięki której ta relacja doczekała się końca. Wiem, że dedykację powinno się umieszczać na poczatku, ale jak już wspominałem, niewiem czy następna relacją w ogóle będzie, więc zadedykować chciałem tę relację Brewerowi. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrowionka dla wszystkich i miłego oglądania.

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

Post zmieniony (25-07-05 16:48)

 
25-07-05 17:49  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Gratulacje Laszlik piękny model :)

 
26-07-05 00:16  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Roman 



 - 1

Super, moje gratulacje.
Jak to mawiają mądrzy ludzie... są sprawy ważne i ważniejsze
Madrzy ludzie ktorych ja znam mawiaja: pierdzielenie kotka za pomoca mlotka - to co wyprawiasz z tymi modelami ma byc relaksem od tych "wazniejszch spraw" i poprawiac wydajnosc w ich rozwiazywaniu. Czyz nie tak!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024