FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-10-05 20:37  [Relacja/Galeria] Wicher, Gryf, Jaskółka - JSC
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Mimo iż od prawie dwóch lat jestem prawnie zarejestowanym członkiem tego forum i coś tam może kiedyś nabazgroliłem, to jednak teraz postanawiam ładnie powiedzieć Dzień Dobry Wieczór, a także nabazgrolić coś o sobie.
Mieszkam we wrocławskiej wsi Kozanów, mam 16 lat, ucze się w ogólniaku... Modele sklejam od prawie trzech lat, choć dopiero teraz stwierdziłem, iż najnowsze wytwory mych palców sa na tyle znośnie wyglądające, że mogę je publicznie pokazać. Dobra dość ględzenia.
Zdecydowałem się na budowę tych modeli http://jsc.pl/sklep/?d=produkt&id=2 z jednego prostego powodu: obecności Wichra, na którym pływał i prawdopodobnie zginął w 39. stryj mojej mamuśki. Tym samym chciałbym się wtrynić do projektu Wrzesień39.(Bład)
Co o modelu. Jedyne co mnie drażni, to trochę gruba kreska,a jedyny błąd z którym miałem doczynienia, to za długa burta w tylnej prawej części modelu. Bardzo cenię sobie rozmiary modelu, niby mały, ale efektowny, i nie zajmuje miejsca. Nadbudówka dziobowa nie jest jeszcze przyklejona do pokładu. Koniec ględzenia czas na fotki:




Oczekuję na sprawiedliwy i obiektywny wyrok.



Post zmieniony (11-10-05 18:11)

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (04-09-09 15:59)

 
08-10-05 11:06  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

naprawdę podziwiam kartonowych "miniaturowców";)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
08-10-05 14:27  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

mam sklejony ten model tylko że pomalowalem go akrylowką- oczywiscie po wywierceniu okienek. Fajnie to wygląda. Jaskółka też sklejona i pomalowana, jeszcze tylko gryf. A Twój model bardzo mi sie podoba. Swoje coprawda pomalowalem ale jednak nie ma to jak standard :)) A czy masz zamiar dorabiać mu wodę?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-10-05 16:06  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A czy literka "W" nie powinna byc bardziej z przodu?
A jesli robisz model z wrzesnia 1939 roku to tej literki powinno wcale nie byc.
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (08-10-05 17:43)

 
08-10-05 16:14  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

hm do czego by sie tu jeszcze przyczepic... :) a, juz wiem- czy kadłub ci sie oby troche nie wygiął? rufa stwarza wrazenie jakby była zgięta w dół... Albo raczej- jakby śródokrecie było "wypięte" do góry.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
09-10-05 23:38  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Zacznę od tego, że mam zamiar postawić modele na tafli szkła, a potem dorobić do tego jakąś gablotę. Fakt. Kadłub jest trochę niepoziomy, ale podczas mocowania do podłoża zlikwidowane zostaną wszystkie nierówności. Co do litery W to niestety jest to skutek zbyt błyskawicznego działania BCG, a co do niescisłości datowo historycznych, mogę powiedzieć, zę kiedy pisałem moje wcześniejsze słowa to poprostu nie pomyślałem, o fakcie, iż w 39. już oznaczeń na burcie nie było. Teraz zmieniam moje oświadczenie i stwierdzam, że model ORP Gryf będzie moim bardzo skromnym akcentem do projektu WRZESIEŃ39. Co do samego postępu. Przed i w czasie słuchania studia wyborczego została przyklejona nadbudówka dziobowa, dalmierz, działka przeciwlotnicze, oraz nadbudówka kotłowni(bez wyposażenia zewnętrznego). Fotki spróbuję dać może jutro, lub pojutrze, wszystko zależy od kaprysu mojego aparatu. Dzięki za uznanio-krytykę. Hay

 
11-10-05 18:10  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Jak mówiłem tak zrobiłem i zamieszczam dziś fotki. Tylko trzy (z ponad 50.). O jakość zdjęć proszę się nie czepiać, bo wiem, że klękajcie narody i tak dalej.
Czytałem kiedyś, iż starsze modele JSC sa takie trochę kontrowersyjne w kwestii sklejalności. Moje wydanie pochodzi z roku diabli wiedzą jakiego, ale po grubej i ręcznej kresce na nowe nie wygląda. Mimo to nie mogę się źle wypowiedzieć o moim egzemplarzu. Syćko jest dopieszczone jak najlepiej, no może za długą jest tylna, lewa burta(patrząc od rufy) w Wichrze, o której kiedyś już wspominałem.
Tak czy siak model jest wyśmienity i sam się klei. Gdyby nie moje beztalencie(kiedyś było gorsze) to byłoby to cudo modelarskie. Ale i tak jest nieźle(tak sądzę).



Jeśli uda mnie się zrobić lepsze foty, to postaram się je podmienić. Zchrzaniłem dalmierz. Nie wypominajcie mnie tego, bo i tak Ameryki nie odkryjecie.
Czołem, bo się wcześniej witołem.

P.S. Widzę wielkie zinteresowanie mają relacją:P

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (11-10-05 18:15)

 
11-10-05 19:35  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A wiec tak- dalmierz jest do naprawienia.. z tego co widze, skleiles go jak dzialo- wiec obcinasz poprostu ten kikut, i przuklejasz na górze juz poprawnie, 'na styk'. Za długa burta to celowy zabieg- modelarz sam ma sobie dobrac jej dlugosc, i przyciac, bo projektant wychodzil z zalozenia ze lepiej jak jest za duzo i mozna przyciac niz jak jest za malo. Model jest faktycznie stary, strzelam że 1. polowa lat 90. jakos tak pewnie 93 rok ale pewien nie jestem. Na ogół wszystkie modele tego wydawnictwa sa sklejalne- nawet starsze. Tylko Mikasy za cholere nie moglem spasowac. Aż wkońcu zrobilem Cuszime po mojemu i spalilem okret :) Napomkne jeszcze tylko że jestem entuzjastą modeli tego wydawnictwa i zawsze możemy podyskutowac na ten temat- mój gg 8018470. polecam się :) Powodzenia!

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-10-05 21:07  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Fenks-jak to mówią starzy Anglicy. Dalmierz jest skutkiem tego, iż nie zwracałem uwagi na rysunki montażowe, ktorych prawie nie ma i się pospieszyłem z tym jak jasny zbój. Masz może dokumentacje unicestwienia Cuszimy?:) Mnie także podobają się modele tego wydawnictwa. Małe i ładne, ale jednak nie zawsze proste. W dodatku podoba mnie się to, że nie trzeba pierdziulkać się ze szkieletem, co przy tej skali byłoby, uważam, samobójstwem. A przedewszystkim nie zajmują miejsca i można dorobić sobie dioramkę. Kończę po górolski. Hay

 
11-10-05 22:07  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Cuszima w tym sensie że bitwa pod Cuszima w korej to mikasa była okretem flagowym zwycieskiej floty [japonskiej] a ja troche jakby zmienilem fakty :) dokumentacji niestety nie mam. ech, spalilem tyle modeli a niemam zadnych zdjec. ale... może to i lepiej :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024