FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-12-05 22:49  [Technika] ORP Orzeł -MM/Hal - problem z poszyciem
Tomek 

 - 2

Czy ktoś sklejał model ORP Orzeł z MM lub od HAL-a? I tu i tu nie pasuje mi poszycie (chodzi o kolorystykę dennicy, wodnicy i części nadwodnej. W części rufowej miałem kłopoty ze spasowaniem tych części. Skończyło się na malowaniu. Pozdrawiam wszystkich!

 
14-12-05 23:17  Re: ORP Orzeł -MM/Hal - problem z poszyciem
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

mi się trochę wydaje że ten zielony w części nawodnej to powinien być dużo ciemniejszy i raczej szaro-zielony niż kolor takiej zieleni jak trawa.

a szary np. kiosku to b. ciemno-szary taki jak u Wichra w 1939 r.

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
15-12-05 00:11  Re: ORP Orzeł -MM/Hal - problem z poszyciem
Tomek 

 - 2

Chodziło mi o to, czy po przyklejeniu np. linia wodnicy wszędzie miała ten sam poziom. Za kolorystykę dziękuję! Nie dałoby rady w numeracji Humbrola lub FS? Pozdrawiam!

 
15-12-05 08:37  Re: ORP Orzeł -MM/Hal - problem z poszyciem
Wulkan   

Ja sklejam Sępa z wydania Orzeł/Sęp Wilk/Żbik od AH z 92 roku. W moim wykonaniu poszycia "dennego" (zielono -czerwonego) zostało sklejone chyba tak samo jak u Ciebie - wodnica nie jest na tej samej wysokości.
Jednak myślę, że to bardziej wina moich skromnych umiejętności okrętowych.

Pozdrawiam
Dominik

 
15-12-05 13:51  Re: ORP Orzeł -MM/Hal - problem z poszyciem
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

linie wodną mozna załatwic w ten sposób ze rozcinasz elementy dna tam, gdzie jest stepka- potem dziury itak zostaną przez nia zaklejone. Masz w ten sposób oddzielne oklejki na lewa i prawa burte. a jakby byly jeszcze jakies niedokladnosci to mozna przygotowac paski z czarnego papieru ciut szersze niz linia wodna w opracowaniu i nakleic.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-12-05 21:22  Re: ORP Orzeł -MM/Hal - problem z poszyciem
Tomek 

 - 2

Poradziłem sobie nieco inaczej, ale kosztem malowania. U Halińskiego idealnie pasowała mi farba Humbroll 131(?) (od wodnicy do burty). Przygotowałem sobie wcześniej kilka pomalowanych na czarno pasków papieru, które przykleiłem prawidłowo, zaś pozostałą część niestety musiałem malować. mam teraz Orła z MM (już go kiedyś sklejałem, ale okazuje się, że powiela te same błędy- w tym wypadku muszę powiedzieć, że nie jestem jakiś arcymistrzem, co stwierdzam po obejrzeniu kilku modeli forumowiczów). Zależy mi bardzo na tym, aby pozostały linie podziału blach, które wydawnictwo zamieściło. W każdym razie postaram się wypróbować numer z rocięciem dennicy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jedno jest pewne. Tu H 131 raczej nie będzie pasował. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.

 
16-12-05 10:29  Re: ORP Orzeł -MM/Hal - problem z poszyciem
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

hmm... z tego co sobie przypominam to ten Orzeł z mm wogóle byl zle opracowany, no ale moze to ja nieumialem kleic, bo to dawno bylo... No ale cóż, powodzenia!!!

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024