FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
22-03-06 08:44  [Już jest] Ki-84 Hayate AH
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przed godziną nabyłem nowy model z serii Kartonowy Arsenał. Jest to oczywiście numer 1/2006 Nakajima Ki-84 'Hayate'. Cena 25zł.



Nie znam się zbytnio na kolorach więc mogę tylko powiedzieć, że model w malowaniu górnych powierzchni bardzo podobny do Ki-61 'Hien' z AH. No może trochę jaśniejszy. Dół prawie identyczny. Kołpak śmiegła czerwony, podobnie jak błyskawica na kadłubie.

Z ciekawszych rzeczy zaobserwowałem:
- dokładniejsze niż zazwyczaj odwzorowanie komory kółka ogonowego;
- budowa części silnikowej podobna do tej z 'Zero';
- rozbudowana makieta silnika (na oko około 200 elementów);
- dziwna rzecz - model ma ewdientnie zaczepy na jakieś uzbrojenie podskrzydłwe lecz w wycinance nie ma żadnych bomb czy czegoś w tym stylu. No chyba, że to coś innego (elementy te widać na trzecim zdjęciu);
- kabina ciemna zieleń, ciemniejsza niż w 'Zero';
- oznaczenia kolorów szablonów (podobnie jak w Dauntlessie), wg mnie to dobrze, bo zawsze muszę się domyślać jaki kolor ma mieć dany szablon.

W następnych numerach:
Military model 3/2006 - Republic P-47 Thunderbolt (pilot Francis Gabreski, 56 FG) - maj [yes, yes, yes];
Kartonowy Arsenał 2/2006 - Morane Saulnier MS 406C (pierwszy francuz od AH chyba) - czerwiec.

Pozdrawiam
Mariusz

P.S.
Od jutra relacja z budowy tegoż Ki-84 'Hayate'.



Post zmieniony (22-03-06 08:47)

 
22-03-06 09:04  Re: [Już jest] Ki-84 Hayate AH
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ladny modelik, chyba tez nabede. Szkoda ze w zapowiedziach brak okretow, a druga rzecz to szkoda ze modele, ktore zapowiedziano zostaly juz wydane przez inne wydawnictwa. No ale niektorzy beda sie cieszyc bo beda miec wybor:):):)

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
22-03-06 09:07  Re: [Już jest] Ki-84 Hayate AH
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

A możesz napisać jaka to wersja Ki-84?

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
22-03-06 09:10  Re: [Już jest] Ki-84 Hayate AH
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A to ten nowy Gittttes :D:D:D:D życzę Ci dobrego klejenia Kaczka żeby Ci ślicznie wyszedł pozzzdrawiam.
Paweł

 
22-03-06 10:19  Re: [Już jest] Ki-84 Hayate AH
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ja najbardziej ciesze sie z zapowiedzi!!!!!!!!!!!!

Japoniec tez ladny:)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
22-03-06 10:49  Re: [Już jest] Ki-84 Hayate AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ciezy mnie ten model jak i zapowiedzi. W "polityce" widać konsekwentne wypuszczanie podstawowych samolotów używanych w II WŚ. Jeszcze żeby tak do kompletu coś rosyjskiego :))))))))) Ale to nie koncert życzeń.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-03-06 10:54  Re: [Już jest] Ki-84 Hayate AH
KOCUREK   

kolego kaczka tutaj masz odpowiedz na sowje pytanie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nakajima_Ki-84
te zaczepy to bomby 2 po 250 kb kazda lub dwa zbiorniki paliwa tutaj
http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotnicze/galeria/kedzierski/ki84/01.html
http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotnicze/galeria/kedzierski/ki84/index.html

--

 
22-03-06 10:56  Re: [Już jest] Ki-84 Hayate AH
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

pawelewap - nie jest napisane dokładnie, znalazłem tylko coś takiego jak Ki-84 Ko.
Ja się ciesze, że będą zapowiedziane modele. Z konkurencyjnych nie miałem zamiaru kupować.

Pozdrawiam
Mariusz

 
22-03-06 11:20  Re: [Już jest] Ki-84 Hayate AH
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

A jakie ma uzbrojenie? Wcześniejsze wersje miały 2x12,7 i 2x20, późniejsze 2x20 i 2x30.

A co do zapowiedzi od Ah, to faktycznie, fajne są. MS-406 mam nadzieję że bedzie typowo francuski. A P-47 z Orlika i ten od AH to raczej dwa różne warianty tego samolotu, więc nie wchodzą sobie w paradę.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
22-03-06 11:31  Re: [Już jest] Ki-84 Hayate AH
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Czy waloryzacja jest rzeczywiście aż tak "drastyczna" jak na zdjęciu, czy to tylko takie wrażenie?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024