FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-06-09 13:16  [TECHNIKA] 3 Noże kołowe z przykładnicą i podkładką do cięcia papieru
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Witam

Bodaj dwa lata temu kupiłem i do dziś najchętniej używam (zwykle zamiast gilotyny).
W zestawie znajdują się (zakładam, że nie uległo to zmianie) trzy noże kołowe: do cięcia prostego, do cięcia "fastrygą" (przydatny np. do nadcinania biletów, odrywanych karnetów etc.) i falą. Jedyną modyfikacją, jaką zastosowałem w swoich nożach, było usunięcie osłon ostrzy, by nie pozostawały śladów na delikatnych materiałach).

Wielu z Forumowiczów widząc to narzędzie np. podczas WSMK, pytało mnie o możliwość jego zakupu - niestety nie było od dłuższego czasu możliwości nabycia go w normalnej cenie.

Po dwuletniej przerwie ten sam towar będzie znów dostępny w Lidlach od 25 czerwca (nawet w nieco unowocześnionej formie).



Polecam!
PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
18-06-09 20:25  Odp: [TECHNIKA] 3 Noże kołowe z przykładnicą i podkładką do cięcia papieru
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Dzięki za info ! :)

--

 
19-06-09 10:42  Odp: [TECHNIKA] 3 Noże kołowe z przykładnicą i podkładką do cięcia papieru
tyg   

PD, a do czego go używasz? Mam coś podobnego ale w moim niemożliwe jest precyzyjne cięcie. Głowica z nożem pod wpływem nacisku ręki ugina się w prawo, bądź lewo. Efekt jest taki, że dokładność cięcia wynosi +-0,25-0,5 mm, co u mnie wykluczyło go z zastosowań modelarskich, bo ciąć po linii, a ciąć 0,5 mm od niej to jednak jest różnica:).
Pozdrawiam
tyg

 
19-06-09 11:58  Odp: [TECHNIKA] 3 Noże kołowe z przykładnicą i podkładką do cięcia papieru
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Mam dokładnie takie samo pytanie jak tyg.

Zastanawiałem się nawet nad kupnem czegoś bardziej "profesjonalnego" za około 100PLN.

Męczy mnie jednak pytanie, czy tym da się precyzyjnie ciąć.

--
pzdr
Kemot

 
20-06-09 00:53  Odp: [TECHNIKA] 3 Noże kołowe z przykładnicą i podkładką do cięcia papieru
Thunder909 

 

Raczej nie. Dobre do wycinania wydrukowanych fotek. Ale ,z biegiem czasu te ostrze robi taki rowek w tym plastiku i potem juz wcale sie nie da precyzyjnie ciac. Mam toto w domu i lezy ,nie uzywam bo nie ma to jak dobre nozyczki ;-)

 
20-06-09 06:42  Odp: [TECHNIKA] 3 Noże kołowe z przykładnicą i podkładką do cięcia papieru
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Panowie - moim zdaniem chyba ździebełko przesadzacie...

Zgadzam się, że nie jest to przyrząd do cięcia małych elementów (ściślej krótkich krawędzi), ale przy cięciu dłuższych prostych może być śmiało używany również w modelarstwie - zazwyczaj z lepszym skutkiem niż nożyce (łatwiej uzyskać prostą krawędź na całym odcinku).
Po nabraniu pewnej wprawy (kontrolowany docisk ostrza do listwy, bez osłony zabezpieczającej ostrze) uzyskuję dokładność cięcia wyraźnie lepszą niż ćwierć milimetra.

Osobiście używam tego przyrządu do cięcia wielu elementów prefabrykowanych zestawów modeli kartonowych (np. do warsztatów) oraz do precyzyjnego wycinania druków z zerowym spadem (np. wizytówek).

Moim zdaniem w wielu zastosowaniach jest o niebo lepszy od gilotyny i nożyczek, ale oczywiście - "Wybór należy do ciebie - Minister Zdrowia i Opieki Społecznej"... ;o)

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
20-06-09 14:39  Odp: [TECHNIKA] 3 Noże kołowe z przykładnicą i podkładką do cięcia papieru
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

A na długie proste nie lepsza prostsza recepta: metalowa linijka + ostry nożyk segmentowy w stabilnej metalowej obudowie ze śrubą dociskową?

--

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

Post zmieniony (21-06-09 10:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024