FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-10-12 18:32  [Relacja/Galeria] Żak 4 wyd. MON - wydruk
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Model wydrukowany na papierze 250g . Prosty w budowie , idealny dla początkującego modelarza , polecam . Części dobrze rozrysowane bowiem do siebie pasują biorąc pod uwagę ręczne wykreślenie tej wycinanki. Kilka fotek na szybko powstałych . Z modelarskim pozdrowieniem Marek .

Post zmieniony (27-10-12 18:33)

 
27-10-12 19:36  Odp: [Relacja] Żak 4 wyd. MON - wydruk
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny, tylko brak retuszu, może chociaż flamastrami.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-10-12 20:30  Odp: [Relacja] Żak 4 wyd. MON - wydruk
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Witaj przyjacielu , pewnie bym uczynił retusz , jednakże te flamastry co mam obecnie tylko przesiąkają papier co można zobaczyć na dziobie lub ogonie modelu. Ale masz rację , retuszu w nim brak i tu minus dla mojej pracy . Poprawie się przy kolejnym projekcie, obiecuję . Wracając do żaczka to powstaje jako swoisty wizerunek myśli technicznej lat powojennych PRL-u . Chciałbym tym projektem pokazać młodemu narybkowi modelarskiemu prostotę wczesnych modeli kartonowych będących bazą dla ich pózniejszych waloryzowanych prac. Wielkie podziekowanie za pierwszą odpowiedz w tej krótkiej relacji , myslę że jako model wart jest by go skleić z mniejszym lub wiekszym zaangażowaniem . Pozdrawia Was wszystkich fan starszych wycinanek , oddany sprawie Marek .

 
28-10-12 17:41  Odp: [Relacja] Żak 4 wyd. MON - wydruk
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Końcowe fotki i chwila relaksu..

 
28-10-12 18:28  Odp: [Relacja] Żak 4 wyd. MON - wydruk
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wygląda ładnie ,czy ta wycinanka jest również drukowana na papierze kredowym,220g pozdrawiam Marek

PS>na jakiś forach widziałem retusz kredkami ,ja polecałbym kredki akwarelowe ,potraktowane póżniej np,medium akrylowym , bądz wodą ładnie się wyostrza kolor choć nie koniecznie,trzeba je wyostrzać.

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-10-12 18:50  Odp: [Relacja] Żak 4 wyd. MON - wydruk
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Tak , wydruk na papierze 250g kreda . Ładnie się błyszczy ten papier z nadrukiem a i formuje bez problemu .

 
28-10-12 19:08  Odp: [Relacja] Żak 4 wyd. MON - wydruk
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ZbiGu ja ten model jak zobaczyłem, dzięki andymu, to przedstawiał bym jako wzór dla współczesnych projektantów jak ma wyglądać model dla początkujących. Od spraw konstrukcyjnych poczynając na graficznych kończąc. Mimo ręcznej kreski i niedoskonałej "poligrafii" strona graficzna jest na wręcz niedoścignionym poziomie. Od razu widać kunszt projektowo-konstruktorski autora opracowania. Tu wszystkie elementy są przemyślane od początku do końca z uwzględnieniem do kogo model jest adresowany. To niestety w dzisiejszych czasach jest rzecz niespotykana, nad czym bardzo ubolewam ;-( A przecież od strony poligraficzno-technicznej niestanowi to żadnego problemu. Ale czy ktoś podejmie wyzwanie? Swego czasu pierwszy krok wykonał Lech, ale jest to jeszcze zbyt mało żeby mówić o choćby przysłowiowej "jaskółce". Jeżeli tylko uda mi się gdzieś dostać Żaka na pewno wcześniej czy później skleję go sobie, bo jest tego wart pod każdym względem.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-10-12 19:23  Odp: [Relacja] Żak 4 wyd. MON - wydruk
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mam pytanie do Marka1 - a co to za "wynalazek" te kredki akwarelowe? Nie słyszałem. Akwarela w sztyfcie do maczania w wodzie? Z góry dziękuję za informacje.

 
28-10-12 19:30  Odp: [Relacja] Żak 4 wyd. MON - wydruk
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,rysują jak normalne kredki, po namoczeniu rysunku lekko wodą rozpuszczają się,pozdrawiam Marekhttp://www.artysta.sklep.pl/sklep/122/kredki_akwarelowe

--PS>Tutaj próbka ,rysunek,szkic kredkami następnie lekko namoczone wodą,mam nadzieje ,że jest to widoczne,pozdrawiam Marek





Marekhttp://www.artserwis.pl/portfoliobrowser.php?portfolio_nmb=A4805X15848

Post zmieniony (28-10-12 20:03)

 
29-10-12 11:08  Odp: [Relacja] Żak 4 wyd. MON - wydruk
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dziękuję, wszystko jasne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024