FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-03-23 16:17  (R) T 64 wyd. Angraf
Egon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam ponownie
Chciałbym pokazać postęp prac nad modelem T 64. Model opracowany dobrze, części pasują. Problemem są rysunki i uproszczenia niektórych części. Co do modelu, to mam praktycznie gotowy kadłub, mam go pomalować , założyć belkę do samo wyciągania i beczki z paliwem, na koniec liny holownicze. Gąsienice laserowe Answera bardzo dobre jakościowo i pasujące bez zarzutu. Mam już "podrobioną" wieżę" , jak będzie coś widać zrobię jej fotki.
Mam zrobione jeszcze dwa modele "pełzaczy" tj. Su 101 i KW 122 jak znajdę wieczorem czas to wstawię fotki.
Teraz to co ma być modelem T64





Tak to wygląda na dzień dzisiejszy, prace trwają imam nadzieję, że będzie dobrze.
Pozdrawiam Egon

 
05-03-23 19:57  Odp: (R) T 64 wyd. Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się to co już wykonałeś. Tak dalej i będzie świetny model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-03-23 21:33  Odp: (R) T 64 wyd. Angraf
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Perfekcja w każdym calu.

 
02-04-23 16:13  Odp: (R) T 64 wyd. Angraf
Egon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam Kolegów.
Po chwilowej nieobecności, postanowiłem odezwać się, żeby nikt nie myślał, że pełzacz został odstawiony. Model , na dzień dzisiejszy, ma się całkiem dobrze, zrobiłem wieżę, trochę gratów i brakujące elementy ( beczki , belka, zaczepy beczek i belki ). Brakuje dodatkowych ogniw, anteny, reflektora identyfikacji ( w trakcie montażu). mam nadzieję. że w tym tygodniu to skończę. Zdjęcia trochę ciemne, bo światło marne, tak tylko dla udokumentowania postępu prac.



Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam Egon

 
30-04-23 14:28  Odp: (R) T 64 wyd. Angraf
Egon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam kolegów modelarzy.
Udało mi się skończyć model T 64 z wydawnictwa Angraf. Tak więc w pojedynku Egon kontra Angraf jest 2 : 0 dla mnie. Po ukazaniu się modelu miał być robiony w standardzie, tylko to co fabryka dała. Jednak po obejrzeniu wydawnictwa i po obejrzeniu zdjęć "pacjenta" w necie, oraz zbudowanych modeli postanowiłem robić go po swojemu. Trochę czasu mi to zajęło, słów ogólnie przyjętych jako nieprzyzwoite też było sporo, ale czołguś jest.
Ogólnie model jest spasowany całkiem dobrze. Kadłub jest naprawdę dobry i nie sprawił mi większych problemów, gorzej jest z więżą, która po mojemu nie jest zupełnie prawidłowa, ale ja za cienki jestem żeby poprawiać projekt i nie chciało mi się na siłę tego robić. dodałem trochę detali i chyba nie jest najgorzej.
Wady projektu to rysunki montażowe, za dużo uproszczeń i druk. Ja miałem kolor musztardowy w różnych odcieniach i bardzo się nagłowiłem gdzie co przykleić na wieży zanim zauważyłem jakieś cieniutkie ledwo czytelne linie przyklejenia włazów i grubszych elementów, miejsc przyklejenia drobnicy nie znalazłem. Tyle odnośnie modelu, który uważam może nieskromnie za udany, Jak już wspomniałem model malowany, przykurzony gotowy na półkę, brakuje lin ale te uzupełnię w najbliższym czasie.











Tak wygląda mój "panzer" teraz kto chętny może mi dołożyć że coś nie teges.
Pozdrawiam Egon

 
30-04-23 14:54  Odp: (R) T 64 wyd. Angraf
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

masz tempo!
gratki

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
01-05-23 15:55  Odp: (R) T 64 wyd. Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję jak dla mnie świetnego wykonania. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-05-23 21:12  Odp: (R) T 64 wyd. Angraf
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Kiedy "okazanie" na żywo?

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
26-05-23 16:40  Odp: (R) T 64 wyd. Angraf
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Trochę podrasowany..?! Dobre sobie 😁
Nie jestem fanem kacapowskiej pancerki, ale Twoje wykonanie, a w szczególności wathering wyrywa z laczków!
Takie coś właśnie mi się podoba "surowe syfienie" zbliżone do naturalnego, a nie cukierkowe malowanie i pudrowanie jak laleczki Barbie 😉
Mistrzowska robota! 😃👍

 
26-05-23 20:33  Odp: (R) T 64 wyd. Angraf
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Świetne wykonanie!

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024