FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-04-23 15:16  [G] Henschel 33 D1 + 2cm Flak 38 - po mojemu (Answer + A.Haliński 1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam w kolejnej galerii modelu Henschel 33 D1. Tym razem jest to moja "radosna twórczość" na całego - chociaż,może nie do końca ! Do sklejenia tego modelu zainspirowało mnie zdjęcie z jakiejś wystawy ,które widziałem kiedyś ,gdzieś w necie,lub jakimś czasopiśmie (?) . Na zdjęciu był model chyba Opla Blitza w "piaskowym" malowaniu,pozbawionego burt i z takim samym działkiem co mój model. Ot taki improwizowany zestaw p.lot. Postanowiłem skleić coś podobnego. O ile faktycznie taki konkretny pojazd nie istniał,to szkopy często robili jakieś "improwizowane" pojazdy p.lot. ,wsparcia piechoty itp. Nawet widziałem fotkę takiej ciężarówki z takim działkiem ,tylko troszkę inaczej "urządzanej". Więc "radosna twórczość" ,ale tak jakby nie do końca :)))



Model powstawał równocześnie z wersją ciężarową z wcześniejszej galerii Henschel 33 D1 - ciężarowy . Jednak do jego "wykończenia" użyłem wykonanego nieco wcześniej modelu działka 2 cm Flak 38 z wydawnictwa A. Halińskiego. Tych działek ogólnie zrobiłem 5 sztuk z planem wykorzystania w innych modelach (zestawach).



Ten model od wersji ciężarowej różni się tylko brakiem burt i dachu kabiny. Na pace prócz wcześniej wspomnianego działka pojawiła się w przedniej jej części skrzynia na amunicję ,która jednocześnie służy jako ławka dla obsługi. Malowanie wzorowałem na kamuflażu wersji ciężarowej Henschla z walk we Włoszech w 1944 roku. Użyłem farbek Hataka i wash-y do lekkiego przybrudzenia i przykurzenia modelu. I tu także wspomnę,że brudzenie to nie moja "działka" więc się proszę nie czepiać :)) Koła są żywiczne,tak jak niektóre części działka (to opiszę jak/jeśli wstawię galerię Flak-a).
A teraz czas na "wysłuchanie" krytyki - miłego wyżywania się :)))



--

Post zmieniony (04-04-23 20:39)

 
04-04-23 18:55  Odp: [G] Henschel 33 D1 + 2cm Flak 38 - po mojemu (Answer + A.Haliński 1-25)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jak już wiesz ;) ten mi się bardziej podoba, fajnie go pomalowałeś, ale spokoju nie dają mi koła tutaj też... Ty jednak jesteś mega-pozytywny wariat, skleiłeś kiedyś jakiś model tylko w jednej wersji ? Nie pamiętam. No chyba, że Vistulę...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-04-23 20:18  Odp: [G] Henschel 33 D1 + 2cm Flak 38 - po mojemu (Answer + A.Haliński 1-25)
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

jednak zakurzony bardziej mi się podoba od uje...brudzonego błotem. Tam błoto za bardzo zasłania model - bardziej by pasował do jakiejś dioramy

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
05-04-23 16:25  Odp: [G] Henschel 33 D1 + 2cm Flak 38 - po mojemu (Answer + A.Haliński 1-25)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania, które to bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-04-23 17:05  Odp: [G] Henschel 33 D1 + 2cm Flak 38 - po mojemu (Answer + A.Haliński 1-25)
Egon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wykonanie modelu bardzo ładne. Atrakcyjne malowanie i połączenie dwóch typów sprzętu. Model lekko przykurzony, co podkreśla "urodę" pojazdu, a to lubię. Jest super, gratuluję.

Pozdrawiam Egon

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024