FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-01-22 11:38  [R/G] VK 3002 DB ANGRAF
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam w Nowym 2022 Roku

Nowy Rok -> Nowa relacja :-)

Trochę ostatnio zdradziłem pancerkę na rzecz samolotów, ale już biję się w pierś i wracam na właściwe tory.

Tym razem na warsztat trafił model prototypowego czołgu niemieckiego VK 3002 (DB)



Autorem opracowania jest Pan Xi Qi Deng.
Skala 1:25
Przykładowe arkusze

Opis budowy jest raczej szczątkowy natomiast jest dosyć dużo rysunków


Gąsienice są do wykonania tylko w wersji z pojedynczych ogniw'

Model na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć prosty.
Niestety pierwsze problemy pojawiły się już przy składaniu szkieletu - brakuje wpustów dla części W12 i W11.
Sam szkielet wymaga zgodnie z projektem dużo szlifowania. Pomimo tych zabiegów miałem problem z dopasowaniem bocznych( skośnych ) ścian kadłuba. Ale jakoś udało mi się go okleić.




Obecnie walczę z układem jezdnym następna aktualizacja już wkrótce.

Pozdrawiam

--


Post zmieniony (05-03-24 09:03)

 
04-01-22 14:25  Odp: [R] VK 3002 DB ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

No to zasiadam w pierwszym rzędzie.
Podoba mi się że pola do naklejania kolejnych części są zamalowane fabrycznie na szaro a nie pozostawiono białe.
Powodzenia w budowie.

Pozdrawiam,
Kuba

 
04-01-22 17:20  Odp: [R] VK 3002 DB ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ciekawy temat wybrałeś, zasiadam również i kibicuje, powodzenia!

 
07-01-22 14:09  Odp: [R] VK 3002 DB ANGRAF
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam

Budowa powoli posuwa się do przodu.
Mocowanie koła napędowego.

Pierwsze ogniwa gąsienicy


Koła jezdne. Tutaj niestety za różowo nie jest. Koła są jakoś tak dziwnie zaprojektowane. Od siebie dodałem zwinięte z papieru osie, bo nie budzi
mojego zaufania mocowanie koła w postaci rurki bez żadnych wzmocnień klejonej na styk do wahacza. Brakuje też kilku elementów. Imitacje śrub zrobiłem we własnym zakresie.






Wahacze sklejały się bez problemów. Natomiast jest problem bo nie wiem w jakim wychyleniu je przykleić, żeby koła były w prawidłowym położeniu.



Pozdrawiam

 
07-01-22 15:03  Odp: [R] VK 3002 DB ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dobre tempo, tyle kół już posklejać, fajnie ze dodajesz śruby od siebie, bardzo dobrze cały model do przodu idzie :)

Z wychyleniem wahaczy był ten sam problem w Panterze Answera, w końcu znalazłem w instrukcji o ile mm mają odstawać od dna kadłuba i jakoś w miarę równo to posklejać, ale też nie było to jakieś super rozwiązanie. Chyba mogło by się pojawić jakieś małe znaczenie (linia czy punkt) na boku kadłuba jak dokładnie te wahacze mają być przyklejone. Jak nie ma nic w instrukcji to zostaje Ci zrobić to na oko, zostawiając jakiś rozsądny prześwit pomiędzy podłożem a dnem wanny. Trzpienie kół za to w Panterze były wpuszczane w wahacz więc było to trochę bardziej solidne niż klejenie na styk, tutaj pokusił bym się o sklejenie tego klejem CA żeby lepiej trzymało wagę modelu.

Czy ogniwa gąsienic mają zaprojektowane jeszcze jakieś zewnętrze elementy (grzebień etc.?) trochę płaskato w tej chwili wyglądają, fajnie by było dorobić jakieś żeberka, żeby były bardziej przestrzenne.

 
10-01-22 19:32  Odp: [R] VK 3002 DB ANGRAF
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Nie wiecie co się dzieje z fotosikiem?

Gąsienice są niestety takie jak na zdjęciach i chyba zdecyduję się na lasery.
Pozdrawiam

Post zmieniony (10-01-22 19:35)

 
13-01-22 09:32  Odp: [R] VK 3002 DB ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Zdjęcia zniknęły.

Pozdrawiam,
Kuba

 
13-01-22 14:53  Odp: [R] VK 3002 DB ANGRAF
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Zdjęcia zniknęły ja od tygodnia ślę maile do fotosika i zero odzewu. Nie mogę odnowić abonamentu bo płatność nie wchodzi.

--

 
13-01-22 15:11  Odp: [R] VK 3002 DB ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Chyba to jakiś problem globalny Fotosika bo mam podobnie.

Pozdrawiam,
Kuba

 
14-01-22 09:57  Odp: [R] VK 3002 DB ANGRAF
skarczew   

@el_paw:
Zawsze można dać link do albumu na fotosiku...

https://www.fotosik.pl/u/el_paw/album/2557673

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024