FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-06-20 22:11  [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Czołem

Długo zbierałem się z wystartowaniem nowej relacji, tym bardziej, że temat Luchsa jest jeszcze nie zakończony,
ale jakiś porządek w czasoprzestrzeni musi być... więc Tygrysa Królewskiego czas zacząć ;-)

Wycinanka, która posłuży mi za bazę wyjściową to leciwe opracowanie GPM z 1998r.
Model jaki chcę docelowo zbudować, to czołg o numerze taktycznym 114 przynależny do s.H.Pz.Abt. 503, który operował w rejonie Mailly le Camp we Francji latem 1944r.
W trakcie poszukiwań dokumentacji tego konkretnego wozu np: zdjęć, odpowiedniej planszy barwnej itp., natknąłem się na materiały, z których wynika, że jednym z członków załogi tego Tygrysa był Oberstleutnant Alfred Rubbel - a jego bliskim "kumplem" był sam Kurt Knispel.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z tamtego okresu.

Żródło: internet

Tyle tytułem wstępu, a teraz czas na zapoznanie Was z przebiegiem prac.
Na początek dla przypomnienia okładka.


Budowa zaczęła się dość nietypowo jak na moje standardy, bo zamiast szkieletu pierwsze na macie wylądowały wahacze
projektu naszego forumowego kolegi Przemka W., który udostępnił mi swój projekt celem przetestowania "sklejalności" oraz wzbogacenia mojego modelu.
Cóż mogę napisać... pomimo, iż ten element składa się z prawie 20-tu części, to skleja się go rewelacyjnie, a spasowanie jest idealne.
Przemku jeszcze raz wielkie dzięki :-) !

Poniżej przedstawiam efekty ich budowy.

oraz wstępna przymiarka do dedykowanych kół żywicznych zakupionych w sklepie u Piterpanzera ;)


Następnie prace poszły we właściwym kierunku. Szkielet został podklejony, wycięty i częściowo sklejony.
Gniazda pod wahacze zostały wycięte, aby uniknąć ich sklejania na styk do kadłuba.
Dzięki temu, w późniejszym etapie budowy będę mógł je lepiej wypoziomować oraz będą o wiele bardziej trwalsze i nie ulegną przedwczesnym
destrukcjom w trakcie manewrowania kadłubem.


Przyszła kolej na najtrudniejszy, moim zdaniem, etap budowy, a mianowicie oklejanie kadłuba.
Generalnie, to cały szkielet jest dla mnie jedną wielką abstrakcją, bo wszystko wisi w powietrzu bez żadnych wzmocnień,
dlatego zdecydowałem się na wzmocnienie płyt czołowych oraz dna kadłuba dodatkowymi wręgami.
To samo czeka mnie z górną częścią kadłuba, ponieważ usztywni i wzmocni on całą konstrukcję,
a przede wszystkim zapobiegnie to zapadaniu się płyt, kiedy będę wykonywał imitację zimmeritu.
Przy okazji nadmienię, że boki wanny zostały wydłużone, a jej dno "wciągnięte do środka" aby zaakcentować łączenie płyt...


No i na koniec, próba z przerobieniem górnej części kadłuba.
Tutaj stanowczo muszą zostać zmienione wszystkie elementy nad przedziałem napędowym...


I to by było na chwilę obecną tyle ;-)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

--

Post zmieniony (03-06-20 20:00)

 
03-06-20 00:04  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Siadam i paczam :) Powodzenia w budowie. będzie co oglądać

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
03-06-20 07:36  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uwielbiam relacje z budowy pancerki w mistrzowskim wykonaniu!
Już umościłem się na widowni ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-06-20 10:26  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Takich piękności nie można przegapić. Toż to królewska relacja. :) Powodzenia w budowie!

Pytanko: uważasz, że to opracowanie jest lepsze od modelikowego (oczywiście pomijam aspekt wieży)? A może lepsze Answerowe? ;P

 
03-06-20 13:14  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Skoro relacja jest po polsku, to dlaczemu w tytule jest turret i France July? Tytuł kopiowany skądinąd?
Tak z ciekawości pytam, jako główny czepialski tego foruma.
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
03-06-20 19:04  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Chłyt matatetindody, jak mawiał klasyk 😄
W dodatku działa! Normalnie bym nie oglądał żadnej szkopskiej pancerki (sorry Tommy 😉), ale mnie właśnie tytuł wątku zaciekawił.
Powodzenia w budowie!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-06-20 22:02  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję koledzy za doping :-)

Powodzenie oczywiście się przyda, bo to retro wydanie jest wymagające...
Jest pewien problem, który strasznie mnie razi, nie daje mi spokojnie spać i skutecznie hamuje dalszą budowę...
Pewien plan jest, ale nie wiem czy mi się go uda zrealizować. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu ;-)

Piter16 - każde wydanie ma swoje wady i zalety, ale skoro miałbym coś polecić, to skłoniłbym się bardziej na Modelikowe wydanie.
KT z Answera nie posiadam, więc się nie wypowiem. Dla mnie najlepsze byłoby wydanie Przemka W. ;-)


vwsmok - o kopiowaniu, nie ma tutaj mowy. Waldek, trafił w samo sedno jak był mój cel... :-D
A tak na poważnie, to nie zwracam na takie rzeczy jakiejś szczególnej uwagi, ale żeby nie było - post częściowo zmieniony ;-p

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
07-06-20 12:47  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Oglądam i kibicuje.
A o efekt się nie martwię :-)
Powodzenia.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
09-06-20 09:25  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam! Ja także będę z ogromną uwagą "śledzić" Twoją relację, bo jak pisałem, obecnie jestem na początkowym etapie pracy nad 2 Tygrysami: I H1 z Answera i II z tego samego starego GPM-u nr 148 co i Ty. Na razie mam wykonane obydwa kadłuby i wieże, ale prace chwilowo wstrzymałem, by skończyć prezentowane już drezyny Schienenpanzer i czekającego na sesję Alketta. Niestety, jak to w życiu bywa znowu zmieniłem chwilowo te obiekty i skupiłem się teraz na MBW 2 Striemitielnyj. Mam więc nadzieję, że nie pogniewasz się, jak będę podpatrywał Twoją pracę, która na pewno będzie w końcowym efekcie wspaniała.Trzymam kciuki!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
09-06-20 09:43  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tommy, na Przemkowe wydanie to i ja czekam z zapartym tchem. :) A pytanie zadałem, bo się zastanawiałem, czemu nie użyłeś przynajmniej części Modelikowego opracowania, które jest wszak świeższe. Idąc dalej jeszcze o answerowym wspomniałem tak dla... jaj. :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024