LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 25Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
23-04-15 12:14  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

A czytałeś "Erę Lotnictwa Wojskowego" van Crevelda? Jeśli tak, to czy mógłbyś porównać?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
23-04-15 12:50  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie czytałem ale ja przeglądałem i wiem co to takiego.
"Władcy przestworzy" określiłbym jako bardziej przystępną dla czytelnika. Każdy rozdział zaczyna się zbeletryzowanym wstępem dot. konkretnej akcji bojowej. Masa wyjaśnień i opisów dot. taktyki walk od I WŚ do Korei, Wietnamu itd. aż po użycie dronów. Wszystkie wojny/konflikty opisane krok po kroku i jak następował rozwój lotnictwa myśliwskiego i uzbrojenia. Trochę polskich akcentów. Przypisy, wyjaśnienia różnych skrótów, wyrażeń slangowych, działania elementów konstrukcyjnych samolotów itp. itd.
Słaby, marny papier i jakość zdjęć.
Kilka przykładowych stron

 
23-04-15 14:38  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Cóż, nie miałem wrażenia, żeby "Era..." była w jakikolwiek sposób nieprzystępna :-) Ogólnie "Era..." jest poświęcona zagadnieniom doktryny. Opisy akcji historycznych pojawiają się tylko po to żeby zilustrować stosowanie bądź rozwój tejże, a wszelkiego rodzaju kwestie techniczne (czyt. samoloty) potraktowane są bardzo marginalnie (sądząc po przypisach to głównym źródłem autora przy opisywaniu samolotów była Wikipedia).

Rzucę okiem na "Władców przestworzy" jak będę w jakimś Empiku. Trochę boję się tych zbeletryzowanych fragmentów, ale zobaczymy jak to wygląda.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
23-04-15 15:14  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Beletrystyczne wstawki zajmują pół lub stronę i są nie wszędzie tzn. przed każdym rozdziałem a wg mnie są doskonałym uzupełnieniem. Czytam rozdział I o I WŚ - na tle chronologicznych opisów działań wojennych autor opisuje co i jak działo się powietrzu. Ludzie, typy samolotów, dlaczego i pod jakim względem te akurat były lepsze od innych, nowe wprowadzane uzbrojenie, taktyka, dywizjony - gdzie i jak działały, przykłady walk itp. itd. Wiele różnych szczegółów (np. nie wiedziałem dlaczego rakiety Prieura były montowane pod kątem) itp. itd.
Oczywiście to tylko moje zdanie, mnie książka podoba sie bardzo.

 
17-07-15 16:34  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9



Napisana w 1921 r. przez głównego dcę Sił Powietrznych Niemiec Kajzerowskich.
Reedycja z 1938 r. ze słowem wstępnym Ministra III Rzeszy H.Goeringa. tłum. pplk.dypl.pil. Marian Romeyko. Str. 164, bez ilustracji.
Zajmująca i wielce ciekawa lektura !

 
17-07-15 18:18  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Historie Puckie" Nr. 5


image upload

Post zmieniony (17-07-15 18:21)

 
25-10-15 21:09  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
grzesiek.r 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gdzie mogę kupić Historie Puckie ?

 
25-10-15 21:32  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Są dostępne w ofercie Wydawnictwa Sanko na stronie "Lotnictwo z szachownicą" (nr. 2,3,4) ale w w/w piśmie podano że również nr. 5, 6.
Bezpośrednio bieżące numery można kupić w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

 
25-10-15 21:42  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nr. 6 (Specjalny) w całości o Lublinie R-XIII. Kopalnia wiedzy o tej konstrukcji wielce przydatna dla zamierzających budować model.

 
06-11-15 19:22  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Wypadki śmiertelne w lotnictwie polskim" - A.Popiel
str. 412, 1200 zdj.
Rozdziały wg lat od 1918/1919 do 1939.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 25Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024