KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-05-22 12:19  Część 6 "Z rodzinnego albumu" czyli ponownie ORKAN i TONE
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Lagos, grudzień 1997. Moje biurko, dopiero w styczniu statek przywiezie mi komputer. Przy okazji: wtedy jeszcze czasem korzystałem ze słownika ang-pol i pol-ang, cztery tomy stoją pod ścianą :-)
Dwa ujęcia nigdy nie ukończonego ORKANA. Jak widać, była już gotowa artyleria, główna nadbudówka, komin i element za nim. Wszystkie te części były już wyrysowane rapidografem na kalce technicznej
,

W necie znalazłem model mojego TONE wykonany przez jakiegoś Amerykanina. Skubaniec nie tylko że nie podał ani mojego nazwiska ani nazwy Fly Model ale nawet tego, iż model zaprojektowany został w Polsce!
, , ,

Tak, wiem, że krążownikowi sporo brakuje do bardzo wiernego oddania rzeczywistości, ale plany miałem jakie miałem – w tamtych czasach wielką sztuką było dorwać JAKIEKOLWIEK rysunki, zwłaszcza „egzotycznych” okrętów, więc rezultat był jaki był.
Z kolei plan na podstawie którego zaprojektowałem ARKA to był jeden arkusz o wymiarach 120 x 100 cm (jego ogromna większość to był czysty papier), a na nim dwa rzuty okrętu - i to bez wchodzenia w szczegóły! - i wręgi… Podpierałem się zdjęciami okrętu, które jednak najczęściej pokazywały tylko ogólny jego wygląd.
Za to w przypadku DIDO poszedłem na całość, i kupiłem naprawdę dobre plany w amerykańskiej firmie Floating Drydock (kurs dolara był wtedy taki, że zakup zjadł sporą część mojego wynagrodzenia :-)
Ech, to były czasy…

--

 
02-05-22 23:11  Odp: Część 6 "Z rodzinnego albumu" czyli ponownie ORKAN i TONE
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dido i dzisiaj się broni, to kawał dobrze zaprojektowanego modelu, rasowa sylwetka, miałem go, całe eony temu... Pozdro!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024