ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-05-13 16:06  Jaka drukarka do modeli
Robert   

Witam

Ponieważ popsuła mi się drukarka i muszę kupić nową, dręczy mnie sprawa rozdzielczości drukarek pod kątem wykorzystania w naszym hobby. Do tej pory korzystałem z drukarki o rozdzielczości 9600x2400 jednak teraz zastanawiam się czy jest sens wydawać kasę na drukarkę o takich parametrach, bo może wystarczy coś mniej wydajnego. Całych modeli nie drukuję, tylko projektuję jakieś elementy do waloryzacji w CorelDraw, następnie eksportuję do pliku PSD nadając obrazowi rodzielczość 1200 pix i drukuję w Photoshopie na najlepszych ustawieniach drukowania. Ponieważ elementy i tak maluję, to drukuję tylko czarne kontury. Generalnie najbardziej zależy mi aby te czarne kontury były jak najcieńsze, gdzyż niektóre elementy są naprawdę małe.

--
Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
26-05-13 20:08  Odp: Jaka drukarka do modeli
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Co do drukarki to Ci za wiele nie pomogę, chociaż ja do drukowania cieniutkich linii, elementów, które potem i tak maluję wykorzystuję najtańszą, czarno-białą drukarkę laserową. linie są supercieniutkie, nic się nie rozmazuje i wychodzi miodzio. Poza tym oryginalny toner, przy takim użytkowaniu starczy na parę ładnych lat.

Ale ja nie o tym. Zaintrygowałeś mnie drukowaniem rysunku wektorowego spod PhotoShopa i to w dodatku przekładając to wszystko przez pdf'a o dość dużej rozdzielczości. Zastanawia mnie sens takiego "przekładańca" ... po co to ?? Przecież i tak najwyższą jakość wydruku zawsze uzyskasz drukując grafikę wektorową, bo tam nie ma pojęcia rozdzielczości. Ty sztucznie modyfikujesz projekt tylko po to by linię prostą o określonej grubości zamienić na zbiór nieskalowalnych (bez strat jakości) pikseli. To nie ma sensu. Drukuj od razu spod Corela i wszystko będzie OK. Dla grafiki wektorowej nie ma znaczenia stopień powiększenia obrazu. Tu linia ma zawsze taką grubość jaką nadasz w czasie jej projektowania.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
26-05-13 22:37  Odp: Jaka drukarka do modeli
Robert   

Prawdę powiedziawszy patent z eksportowaniem z Corela do Photoshopa znalazłem właśnie na Konradusie albo innnym forum modelarzy kartonowych. Sam na to nie wpadłem, i w moim subiektywnym odczuciu linie drukowane na atramentówce w Photoshopie są odrobinę delikatniejsze od tych drukowanych bezpośrednio w Corelu.

--
Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
02-11-14 12:04  Odp: Jaka drukarka do modeli
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Ja uzywam zwyklego HP Deskjet 2560 i drukuje nim starsze MM z CD's.

Nie znam parametrow tej drukarki,Nic nie ustawiam specjalnie,nic nie zmieniam i druk zawsze wychodzi dokladnie tak jak na dysku.
Nie wydaje mi sie zeby jakosc drukarki miala cos wspolnego z drukiem w przypadku modeli.w zasadzie wszystkie drukarki domowe sa przystosowane do drukowania zdjec wiec nie wiem czy extra fundusze nie powinny byc wydane raczej na leprzy papier niz drukarke.

Jedyne co musze to po drukowaniu odlozyc kartki do suszenia na dzien ale to chyba raczej ze wzgledu napapier ktorego uzywam niz cokolwiek innego.

 
13-05-17 16:19  Odp: Jaka drukarka do modeli
rs82   

bardzo dobra drukarka też jej używam
bo i nic nie musisz robić akurat ten model drukuje bez marginesów tzn A4 jest rzeczywiście A4
"Nie wydaje mi sie zeby jakosc drukarki miala cos wspolnego z drukiem w przypadku modeli.w zasadzie wszystkie drukarki domowe sa przystosowane do drukowania zdjec wiec nie wiem czy extra fundusze nie powinny byc wydane raczej na leprzy papier niz drukarke."
- tutaj się mocno mylisz kolego bo większość drukarek tzw. popularnych do użytku domowego mam ustawiony standardowy margines i nie obsługuje tzw, plików .EPS,
tzn zdjęcie jest ustawione na standardową odbitkę czyli dwa zdjęcia wchodzą jedno pod drugim na papier A4 plus biała obwódka z reguły od 10 do 25 mm a to bardzo dużo
tak papier ma duże znaczenie
"Jedyne co musze to po drukowaniu odlozyc kartki do suszenia na dzien ale to chyba raczej ze wzgledu napapier ktorego uzywam niz cokolwiek innego."
- tak to ze względu na absorpcję tuszu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024