ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
12-06-17 10:55  Odp: [Pytanie] 3d do 2d - Jak to robią zawodowcy?
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Metal_MAN możesz się zapisać do jakiejkolwiek szkoły dla dorosłych, wieczorowej, zaocznej, cokolwiek by mieć zaświadczenie o uczeniu się.
Ja bym jednak na Twoim miejscu podszkolił się najpierw na wersji trial 90 dni, to aż trzy miesiące, a Rhino jest banalnie prosty w obsłudze. Ewentualnie po wygaśnięciu trialu możesz reinstalować system operacyjny i od nowa 90 dni.
Tak na marginesie, wersję trialową też można wykorzystywać komercyjnie.

 
12-06-17 15:35  Odp: [Pytanie] 3d do 2d - Jak to robią zawodowcy?
Metal_MAN   

X32 - samo rhino znam na tyle, że proste konstrukcje jakoś mi wychodzą. Triala już zakończyłem, ale nie chodzi mi tu o naukę rhino, bo nie po to powstał ten temat.

Jestem po prostu ciekaw, jak inni projektanci (wychowani na innych narzędziach, bo na pewno tacy są tu na forum) radzą sobie w tym temacie. Sam bawiłem się blenderem (straszne doświadczenie), sketchup-em, onshape, freecad, design mechanical spark... i jeszcze wiele wiele innych. I z każdym narzędziem był ten sam problem, jak to potem rozwinąć. I o ile proste kształty to nie problem rozrysować w 2d przy pomocy inskcape to bardziej skomplikowane wymagają juz 3d (przynajmniej w moim wypadku)

Zatem panowie, naprawdę wszyscy korzystają z Rhino3d? Przyznam, że trochę nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

 
12-06-17 21:59  Odp: [Pytanie] 3d do 2d - Jak to robią zawodowcy?
Wojciech Cięciwa   

No cóż. Ja używam zestawu:
Rhinoceros + inkscape + gimp + pdfsam

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-06-17 11:33  Odp: [Pytanie] 3d do 2d - Jak to robią zawodowcy?
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sketchup w wersji 6.0 był darmowy i to łącznie z zastosowaniami komercyjnymi :)

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
19-06-17 14:09  Odp: [Pytanie] 3d do 2d - Jak to robią zawodowcy?
Metal_MAN   

Wojciech Cięciwa - :)

Taron78 - czyli ty projektujesz w sketchupie?

 
22-11-17 04:40  Odp: [Pytanie] 3d do 2d - Jak to robią zawodowcy?
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Metal_MAN - w blenderze jest rozszerzenie Make Paper Model - https://wiki.blender.org/index.php/Extensions:2.6/Py/Scripts/Import-Export/Paper_Model. Moje skromne doświadczenie z nim jest bardzo pozytywne.

edit: Po sprawdzeniu - wtyczka jest już zintegrowana z Blenderem, także nawet nie trzeba niczego ściągać, wystarczy aktywować w ustawieniach programu.

--

Post zmieniony (25-11-17 20:17)

 
22-11-17 09:16  Odp: [Pytanie] 3d do 2d - Jak to robią zawodowcy?
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Corel + Siatki

--
wydawca przez małe "w"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024