ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
30-05-21 20:50  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hej Arek

1. Najkrócej - kilkanaście lat do dziś :) a tak serio to w miarę proste obiekty zrobisz już po kilku dniach a nawet godzinach. Materiałów edukacyjnych na YT jest tyle, że nie można narzekać na brak informacji na dany temat.
2. Akurat ten wydruk był ciężki. Na dysku mam chyba pięć wersji plików. Na końcu posunąłem się do wyeksportowania z Chitubox pliku STL z supportami, edycją ich w Modo i ponowny reimport takiego pliku do Chitubox żeby go pociąć. Także tu chyba cztery wydruki poszły w kosz ale jak mówiłem to jest wyjątek spowodowany skomplikowaniem obiektu. W innych wypadkach raczej jest to pierwszy wydruk.
3. Ponownie ten konkretny model jest specyficzny. Około 4 godzin nad podporami w Chitu i około godziny usuwanie. Nie każdy wydruk tak wygląda.
4. Szczypcami od Tamiyi - pięknie działają
5. Hah to samo co wyżej, około kilku dni po pracy. Pewnie uzbierało by się tego z tydzień.
6. Czas naświetlania warstwy mam ustawiony na 1.6 s dlatego, że jest to monoscreen, screeny RGB mają naświetlanie zdecydowanie dłuższe nawet 8s. Natomiast to akurat ma niewielki wpływ paradoksalnie na globalny czas druku. Podnoszenie i opuszczanie stołu mniej więcej zajmuje tyle samo czasu dlatego całość i tak zajęła prawie 10 godzin.
7. Nie wnikałem aż tak głęboko w temat ale wydruki mniej więcej w skali 1/200 trzymają wymiary. Większym problemem jest praca żywicy. Na przedostatnim zdjęciu widzisz jak wydruk jest przyklejony do drewnianego klocka bo wcześniej pozostawiony na dłużej gruba warstwa na dole supportów powodowała wykrzywianie się całego wydruku. Natomiast już po "wysezonowaniu" i odcięciu od supportów nie zauważyłem jakichkolwiek zniekształceń.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
wieslaw_ 6345 30-05-21 17:24
 Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
Arek 235 30-05-21 19:25
 Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
wieslaw_ 214 30-05-21 20:50
 Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
Arek 188 30-05-21 22:03
 Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
Jarek 212 30-05-21 22:09
 Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
wieslaw_ 206 30-05-21 23:01
 Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
X32 290 31-05-21 10:03
 Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
wieslaw_ 210 31-05-21 10:17
 Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
ADAM 12 228 06-06-21 02:17
 Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D  nowe
wieslaw_ 239 06-06-21 20:29

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024