ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-04-04 19:41  [Pytanie] Przeskalowywanie
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Mam kilka pytań do formuowiczów:
1.W jakim programie można przeskalowywać modele?
2.Czy każdy program graficzny się do tego nadaje?
3.Który program jest do tego najlepszy?
4.Czy któryś z szanownych kolegów mógłby mi przesłać przeskalowaną kabinę pilot do A6M5 z KS?

Z góry dzięki.

Modelarze wszystkich krajów łąćzcie się!!!

 
22-04-04 19:58  Re: [technika]Przeskalowywanie
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Wszystkie programy CAD na ten przyklad.

 
22-04-04 20:54  Re: [technika]Przeskalowywanie
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jeśli masz na myśli metodę skan-przeskalowanie-wydruk to z mojej strony wygląda to mniej więcej tak:
1. W zasadzie każdy który umożliwia drukowanie pliku w skali lub o określonych wymiarach tzn. możesz określić że wydruk ma mieć np. 100x50mm. Wtedy skan dokładnie całej strony modelu przeliczasz ile powinien mieć szer. x wys. i drukujesz.
2. w zasadzie j.w.
3. To raczej kwestia upodobań. Ja z powodzeniem przerabiam w Paint Shop Pro 6 i drukuję przez ACDSee 4.

Uwaga na kolory. Drukarka (raczej każda) ma niemiły zwyczaj przekłamywania odcieni kolorów, tak więc najlepiej najpierw w kilku próbnych wydrukach sprawdzić jak to powinno wyglądać na ekranie żeby na kartce było dobrze. Szczyt szczytów osiągnął mój epson drukując idealny szary na RÓŻOWO a zielony na niebiesko...

 
22-04-04 22:15  Re: [technika]Przeskalowywanie
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Programy CAD?? Nie bardzo........ Corel, Designer, ale nie CAD

 
22-04-04 22:55  Re: [technika]Przeskalowywanie
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Photoshop itp. najlepiej operować procentami, a nie wymiarami obrazka. Czasem skaner obcina skanowaną stronę i może być problem ze skalowaniem, a tak to skanujesz strone w rozdzielczości np. 300 dpi i nie ważne czy to będzie jeden element czy cała strona zawszę będzie trzymać wymiary. Ja do skalowania modeli zrobiłem sobie podziałkę którą jest przeskanowaną podziałką linijki (taka wirtualna linijka) , można nią potem mierzyć elementy, które są poskanowane i na podstawie tej linijki określam wymiary skalowanych elementów. np. część A w oryginalnym skanie ma 5 cm ( 100%), a po przeliczeniu skali powinna mieć 10 cm czyli powiększam o 200% wszystkie skanowane strony i osobne elementy .
Wtedy masz większą pewność że nie popełnisz pomyłki przy wklepywaniu wymiarów strony, a jak wyjdzie ci większa szerokość obrazka niż strona do zadruku, to zawsze można wydrukować z podziałem na strony lub jako plakat.

Uwaga !!! Kopiowanie fragmentów lub całości bez zezwolenia wydawcy zabronione !!!

Pozdrawiam

Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
22-04-04 23:05  Re: [technika]Przeskalowywanie
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Aaa... rozumiem, skany modeli. No tak. Cad nie bardzo.

 
23-04-04 07:25  Re: [technika]Przeskalowywanie
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

ja zawsze postepuje tak:
zeskanowany arkusz wrzucam do Corela. Mierze linijka na oryginalnej wycinance szerokosc i wysokosc (wybieram 2 oddalone od siebie czesci, lezace na przeciwleglych bokach arkusza)
Potem w corelu rysuje prostokąt, ktory ma boki zgodne z pozyskanymi wczesniej wymiarami arkusza. Pozostaje jedynie skorygowac wstawiony do Corela skan, tak aby linie z prostokata pokryly sie z liniami zarysu mierzonych czesci.
Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z uzyskiwanych efektow.

pzdr
Kemot

 
23-04-04 08:55  Re: [technika]Przeskalowywanie
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Programy CAD-owskie mają zwykle możliwość wczytywania bitmap. Można je dowolnie obcinać, obracać i skalować, a także oczywiście dzielić na mniejsze arkusze lub wkładać po kilka na jeden arkusz. Stosowałem do wydruków czarno-białych z zamiarem malowania modelu, wydruków kolorowych nie ćwiczyłem.

Pozdrawiam

 
23-04-04 12:42  Re: [technika]Przeskalowywanie
Pancho   

Czy zna ktoś sposób .żeby zwykłą plujkę oduczyć "ulepszania" kolorów wydruków?

 
23-04-04 19:16  Re: [technika]Przeskalowywanie
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Właśnie przeskalowuję T-50 od Answera ze skali 1:25 na 1:35, żeby mi pasował do kolekcji. Technika? Ołówek i kalkulator!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024