FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 35Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-09-09 07:29  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
bandi   

Taaa, wszyscy chcą wszystkiego, ale dokumentacji do budowy modelu niema nikt !!!!!
Jeśli projektant pokusi się o zaprojektowanie modelu z szczątkowej dokumentacji i zrobi coś inaczej niż w oryginale to dzieje się tak jak napisał Teledzin:
.....Płacę i wymagam! Jeśli projektant skrewi - naprawię, ale mam go w ... niskim poważaniu.....
i wtedy zaczyna się krucjata robiona przez kilku ........ z tego forum.
Jak myslicie , będzie ISE ????
Jak myślicie , będzie TRENTO ???
a inne modele ???
aaa i jeszcze jedno , TO forum nie jest wyrocznią jeśli kilku ....... zrobi burzę to będzie to burza w szklance wody.
PA !!!

 
18-09-09 07:53  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bandi - odnośnie ISE były głosy że ktoś tam jednak próbuje opracować. O dokomentacje też podobno nie AŻ tak trudno. Nie wiem, nie znam się, tyle co czytam forum normalnie i między wierszami. Niestety nawet nie znam osobiście projektantów okrętowych więc moim źródłem jest tylko sieć, ale i tak mam wrażenie że to nie Mission Imposible.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
18-09-09 09:33  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bandi - masz u mnie browca, przyklaskuje twojej wypowiedzi, mam te same odczucia.

Łosiu - może i ISE ktoś opracowuje, coś tam było słychać, ale zdajcie sobie sprawę że opracować taki model to nie jest pikuś - Pan Pikuś. A opracować model tylko dlatego aby był, to moim zdaniem porażka. Zobacz ukazały się upragnione dwa Fuso i co? Nie obyło się bez burzy - a bo barbety źle wykreślone, a że wieża działowa przy obrocie zawadza o maszt, gdzie indziej surówka modelu to nie surówka bo pomalowana i kto projektował itp.

Modelarze kartonowi prawie wszyscy zrobili się fachowcami od danych jednostek i traktują wycinanki jak coś co musi być święte i zgodne w 200% z prawdą. Na taką postawę odpowiadam że jeżeli nie pasuje ci takie lub inne opracowanie to zaprojektuj model od podstaw według swojej jedynie prawdziwej prawdy. Projektowanie modeli nie jest takie trudne niech modelarz spróbuje to będzie wiedział ile to zajmuje czasu i trudu. Wiem zaraz usłyszę odpowiedź że taki model kosztuje niemałe pieniądze tak więc za tą cenę kupujący powinien dostać dzieło projektowe w zamian. Nikt nikogo nie zmusza do kupna jednego czy drugiego modelu, przecież są relacje - recenzje modelu to po co ludzie kupują gniota to mnie zastanawia. Co do ceny to pamiętajcie że w to wchodzi honorarium dla projektanta w większej lub mniejszej wysokości (raczej to drugie), koszty druku, kolportaż i wiele innych czynników. Zazwyczaj pierwszy nakład daje lekki zysk, dopiero ewentualny dodruk daje wymierne korzyści - tak słyszałem , ale nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć swoje wydawnictwo i samemu spróbować.
Od jakiegoś czasu przyglądam się temu wątkowi i dochodzę do wniosku że jest on bez sensu bo jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził.
Pozdrawiam.

 
18-09-09 10:29  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ise piękny temat, ale zostawię go profesjonalistom. Ja jako projektant -amator, który na hobby ma średnio dziennie pół godziny wieczorem, odpuszczam. Czas takiego projektu zająłby mi wieeeele lat. Ale skoro zawodowcy zrobili Fuso, więc może i Ise się doczekamy.

Co do Jintsu: bliźniak Sendai nie mógłby być? Właśnie pokazały się plany tego okrętu w Miyukikkai, plany z tego źródła są... jakie są, ale podstawa jest. Były zdjęcia modelu w jakimś Gakkenie, na eBay czasami bywa. Zdjęcia z Maru Special, są na eBay często. Jakieś detale z Profili Morskich albo Anatomy of Ship Takao. Czyli za 200-300 zł można by mieć może nie idealny ale na pewno porządny zestaw materałów. Są chętni :-)

 
18-09-09 10:37  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Sama dostępność dokumentacji niestety nie gwarantuje, że ktoś się za to chwyci. A co np. z lotniskowcami typu Essex/Ticonderoga?
Temat podjęty lata temu jedynie przez MM, a przecież na brak dokumentacji narzekać nie można. Ba, nawet jest jeszcze fizycznie kilka jednostek tego typu - w charakterze pływających muzeów. Temat z powodzeniem eksploatowany jest przez Trumpetera i Dragona. Tyle, że w plastiku...

 
18-09-09 10:40  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Gdaś 

 

Witam
Jarod myślę że nie tak do końca jeśli chodzi o projektowanie i zdobywanie materiałów , jeśli ktoś chce zrobić model i go trochę ulepszyć to nie ma problem , mozna udostępnić kilka fotek z jakiejś książki , ale jeśli ktoś chce opracować model kartonowy i liczy tylko na czyjąś łaskę , a samemu sie nie chce wydać złamanego grosza a póżniej zarobić na tym to już jest troche nie fer . przytoczę tu wpis który też porusza tą sprawe kolegi yanisa http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=160474&t=160474&filtr=0&page=2 . Co do Ise to nie jest tak żle jak niektórzy myślą , jest rozrysowany na stany z trzech okresów w miukkikai , jest też Gakken , są też inne troche słabszej jakośći zdjęcia , nie wierzę że na podstawie tych publikacji nie można opracować modelu , ale niestety trzeba trochę zainwestować , a nie liczyć tylko na "drapane" a jeśli nikt nie chce dać to wielkie pretensje do całego świata

--

uszanowanko gdaś

Post zmieniony (18-09-09 10:42)

 
18-09-09 10:41  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bez przesady, ISE to piękny okręt, ale ja nie musze mieć na poziomie FUSO. Wystarczy poziom innych pancerników wydawanych w ostatnich latach przez różnych wydawców, zadowoliłbym się nawet 1:400 :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
18-09-09 11:04  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

A może zamienić tyuł wątku na: "prośba do wydawców" ? Tak naprawdę, to oni mają moc sprawczą, jeśli chodzi o ukazywanie się, lub nie, naszych wymarzonych modeli. Za co oni będą gotowi zapłacić projektantom, takie będziemy mieli tematy, dokładności opracowania i skale.

 
18-09-09 11:12  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
krzych31 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może Arka Noego, Konstruktor cały czas jest z nami.

 
18-09-09 11:16  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
deglock   

Drodzy panowie nie ma planów doskonałych tj takich z których można zrobić okręt, który w 100% będzie odzwierciedlał rzeczywistą jednostkę. Problem polega na tym, że plany tworzą ludzie i każdy rysownik świadomie lub nie stosuje różne uproszczenia. Nigdy nie zdarzyło się aby nowy pancernik był identyczny jak jego plany, gdyż w trakcie budowy stoczniowcy zawsze coś zrobią inaczej niż wymyślił to sobie projektant. Zresztą problemem nie są plany tylko niestety modelarze, którym wydaje się że zawsze wiedzą lepiej… Pamiętajmy panowie, że okręt czy statek to nie samolot czy czołg, które są produkowane na wielką skalę. Każdy okręt w trakcie swojego życia zmienia się wielokrotnie. Wielu zmian dokonywanych w czasie wojny zwyczajnie nie uwzględniają żadne plany. Często jest tak że na pokład uszkodzonej jednostki wchodzą ekipy naprawcze, które przy okazji poprawiają jakiś element wyposażenia na prośbę załogi itp… Aby zaprojektować jakiś model okrętu nie tylko trzeba mieć plany i zdjęcia, ale także trzeba mieć informacje na temat całej historycznej otoczki nie tylko samego okrętu czy typu, ale niekiedy całej marynarki wojennej danego kraju. Ci modelarze którzy piszą, że są klientami i życzą sobie aby modele miały jak najwyższą jakość mają rację, ale z drugiej strony nie zapominajmy, że modelarstwo to tylko zabawa, hobby, coś co robimy dla zabicia czasu i sprawdzanie tu podejścia doktrynalnego jest bezsensowne i szkodliwe.
Sam współpracuję z kilkoma modelarzami, których proszę o opinię na temat moich projektów i zawsze uwzględniam ich uwagi i życzenia. Wiem też od nich że nasz światek modelarski, którego namiastką jest Internet dzieli się na dwie kategorię. Wszechobecnych na forach krzyczy i krytykantów, którzy na niewielu rzeczach się znają, ale zawsze zabierają głos i zdecydowaną większość zwykłych ludzi, czerpiących przyjemność ze swojego hobby, którym się nisko kłaniam i pozdrawiam serdecznie.

 
18-09-09 11:19  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Popieram. Mało jest cywilnych tematów. Ostatnio tylko "Ziemia Szczecińska" ;)

 
18-09-09 11:30  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Z tym zabiciem czasu to bym nie przesadzał :-) Ja go prawie w ogole nie mam, ale coś ciągnie do tego hobby - i nie jest to wąchanie kleju ;-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
18-09-09 11:55  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Deglock - dopisałeś to co ja bym jeszcze napisał ,tak w rzeczywistości jest jak prawisz. Nie podpiszę się tylko pod wypowiedzią o rożnej maści forumowych krzykaczy, ponieważ tyle już powiedziano na ten temat, a poza tym szkoda na nich czasu.

Origami - zmiana tytułu wątku nic nie da, ponieważ wydawcy z chęcią wydali by taki temat jak ISE ale nikt albo większość poważnych projektantów nie weźmie się za taki projekt bez dobrej dokumentacji. Oczywiście zawsze znajdzie się projektant (w mniemaniu tej osoby) który opracuje temat tyle tylko że pobieżnie. Potem ukazuje się toto i kicha, wszyscy oświadczają że to syf i co najciekawsze wszyscy kupują - to jest fenomen.
Problemem nie jest to że wydawcy nie słuchają waszych próśb, tylko to że nie ma dobrych planów i nie chcą wydać kichy byle jak zaprojektowanej.A swoją drogą myślę żeby dobrze opracować ISE to zeszło by chyba 4-5 lat.



Post zmieniony (18-09-09 11:56)

 
18-09-09 12:31  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
deglock   

Co do statków cywilnych. Jest wiele dobrych planów statków polskich. Na przykład statków białej floty. Jest wiele bardzo dobrych zdjęć itp. Niestety wydawcy nie ruszają tego tematu, bo się takie statki sprzedają bardzo długo…. Zbyt długo.

 
18-09-09 14:24  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Deglock, Origami - zgadzam się z Wami, że jednostek cywilnych wśrod kartonówek jest za mało. Planów oraz literatury jest mnóstwo na ten temat. Ja bardzo chętnie wydałbym modele w tej tematyce, bo widzę jaka jest luka na rynku. Nie bedę tu wymieniał tytułów, bo lista jest zbyt długa. Problem jednak jest taki, że projektanci - mam tu na myśli poważnych projektantów - nie chcą podejmować takich tematów w swoich projektach. I tu wcale nie chodzi o wysokość wynagrodzenia. W grudniu 2008 założyłem wątek w dziale projektowanie modeli, że poszukuję chętnych do zabawy przy projektowaniu kartonówek statków i żaglowców. I co??? Do dziś żaden projektant nazwijmy to z "pierwszej ligi" sie nie odezwał. Na szczęscie zgłosiło się kilka osób nikomu nie znanych, którzy tak na prawdę dopiero uczą się projektowac kartonowe modele statków i żaglowców. Wierzę, że za kilka lat coś z tego narybku wyrośnie i przynajmniej w jakieś małej częsci uda nam się zakleić tę dziurę na rynku.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
18-09-09 16:48  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
deglock   

Ostatnio dla siebie zacząłem projektować pancernik angielski Capitan. Niestety muszę się przy tym nauczyć sporo nowych rzeczy związanych z ożaglowaniem, olinowaniem etc. Na szczęście dostałem w prezencie stare numery takiego francuskiego czasopisma Triton gdzie jest dużo szczegółowych rysunków pokazujących te elementy na XIX wiecznych okrętach, które są moją wielką pasją….

 
18-09-09 17:59  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

DEGLOCK - Bardzo dobrze . Ja buduję mojego "Houstona" . I może napiszę tak . Na pewno macie jakąś swoją ulubioną jednostkę czy typ . Co stoi na przeszkodzie aby samemu zaprojektować taki model . Dokumentacja zazwyczaj jest . Trochę czasu i umiejętności i model gotowy . Przynajmniej tak mi się wydaje . Po co mamy czekać na coś o czym marzymy od wielu lat - więc , plany , zdjęcia i komputer w dłoń .

--
Pozdrawiam

 
18-09-09 21:10  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

ORP KRAKOWIAK
ORP KUJAWIAK
OF OURAGAN
CHROBRY/SOBIESKI
Wszystko off korz w 1:400

Brak w/w jednostek tym bardziej zadziwia, że ŚLĄZAKA już wydano (wystarczy zmienić tylko kamuflaż), a tak samo BURZA/WICHER wystarczy wprowadzić małe poprawki i model gotowy...

--

 
18-09-09 22:09  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Rodak 

 

planow nie mam , ale mam dwa zdiencia orginalne z internetu Wozu Drzynmaly,
rzekomo tenze Drzemala mial dwa wozy, jeden jako poierszy woz , a drugi jzako drugi woz , niby lepszy od tego pierszego gorszego.
jakis chentny pan projektant moye sie wkoncu zlituje i woz Drzemaly na podstwie moich materialow zaprojektuje

 
18-09-09 22:59  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Teledzin   

Ja mam propozycję dla projektantów i wydawnictw. Dotychczas na wielu modelach jest zaznaczany stopień trudności mający ułatwiac wybór modelu do zaawansowania modelarza. Proponuję aby wprowadzic stopnie wierności z oryginałem np. "1" (na motywach... lub podobny do... itp) "2" (model bardzo zbliżony do oryginału np. na 75-80%) "3" (wygląd modelu idealnie odwzorowuje stan na dzień ..... - np. kiedy zrobiono serię zdjęc umozliwiających wierne odwzorowanie szczegółów). W ten sposób, gdy projektant wyda coś w MM i oznaczy to cyferką "1" to każdemu krytykantowi wyciągającemu, że np. krzyż na górnym płacie ma nie takie wymiary itp. można odpowiedziec - jest to wycinanka na motywach wyglądu takiego i takiego ........ (nazwa)... , a jak się nie podoba stopień zgodności z oryginałem to proszę nie sklejac. Jak ktoś kupi model oznaczony nr "2" to powinien byc już oparty na rzetelnych planach, ale jeśli ktoś posiadający jakieś mniej znane informacje np. że wręga nr 137 ma nieco inny kształt i w tym miejscu kadłub powinien byc bardziej pękaty lub wklęsły - zawsze można odpowiedziec - model zastał opracowany z zachowaniem "2" stopnia zgodności z oryginałem tj. ok. 75% i taki szczegół nie ma wpływu na jego ocenę. Co innego najwyższym stopniem zgodności ... ale modeli z tym stopniem było by chyba mało - jak to napisał Jarod - na 200% zgodności. Mnie osobiście wystarczą modele oznaczone nr "2". Oczywiście oznaczenia stopni są przykładowe, ale propozycja poważna. Pozdrawiam

--
Sklejam, bo lubię...

 
21-09-09 13:00  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dotychczas bylem nieco monotemtyczny, więc dorzucę do pieca kilka innych pozycji, które będą się pokrywać z częścią koncertu:

F-4 Phantom
F-5 E tiger II
F-104 Starfifghter
F-101 Voodoo
F-100 Super Sabre
F-86 Sabre
A-4 Skyhawk ( bez garba)
Mirage 2000
Eurofighter
Gripen
Rafale
no i oczywiście polskie:
F-16 block 52+
Mig-29
Mig-23
Su-22

--
Lotnictwo, czołgi

 
21-09-09 13:11  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mnie by bardzo interesował model LOKOMOTYWY SPALINOWEJ SM42 w skali 1:25
bo w tematyce kolejowej modeli jest wciąż bardzo mało .
pozdrawiam

 
21-09-09 16:22  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
daat   

Mig-23 to chyba najbardziej oczekiwana pozycja, tak w kartonie jak i plastiku.

 
21-09-09 16:44  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tylko w malowaniu 28plm ze Słupska! P L E A S E !!!

--
PZDR!!

 
21-09-09 16:59  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Starling   

ORP Gawron ;-)

--
Pozdrawiam Grzegorz

 
21-09-09 18:48  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

F-4
F-16
Eurofighter
Gripen
MIG-21
MIG-29
Fokker G.1B

Seahawk/Blackhawk
Tiger [śmigłowiec]
NH-90

fregata typu Sachsen
fregara typa Brandenburg
Ticonderoga
USS Nimitz w 1:200 :) to by było piękne
Ise
Nagato
Scharnhorst
Prinz Eugen
Essex w 1:200

i wiele, wiele innych

Starling jest taki problem, że nikt nie wie jak będzie wyglądał ;)

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (21-09-09 18:49)

 
21-09-09 19:11  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

To ja będę oryginalny - Cerkiew w Kiżi - to byłby model ( zobaczcie sobie na necie co to jest . )

--
Pozdrawiam

 
21-09-09 19:43  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
stach48 

 

Moji drodzy błagam, skończcie już ten temat. Ja mając nadzieje że będzie to ostatni wpis w tym wątku zażyczę sobie dwie figurki braci Ka.... i ojczulka rudego grzybka (może być marynowany). NAJLEPSZEGO

 
21-09-09 19:57  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Thunder909 

 

a ja bym mial zyczenie do jednego projektanta zeby juz nie projektowal.....

 
21-09-09 20:42  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Świtoście prowde panocku pedzieli ....

--
Pozdrawiam

 
21-09-09 21:58  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

No dobra Thunder. Już nie będę.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
21-09-09 22:10  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
zadziora   

A może załóżmy wątek czego byśmy nie chcieli żeby się ukazało , bo w takim tempie jak ten wątek rośnie to niedługo Dziady Adaśa M to będzie czytanka do poduchy i będziemy mieli coś na wzór trylogii .

Pozdrawiam


------------------------------------------
-------------------------------------------

SĄ TYLKO DWA RODZAJE OKRĘTÓW

OKRĘTY PODWODNE I ICH CELE

 
22-09-09 17:19  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Thunder909 

 

To nie do Ciebie bylo ;-))
Za Wichra to musialbym Cie usciskac ;-))



Post zmieniony (22-09-09 17:20)

 
22-09-09 17:47  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Żartowałem. Będę dalej projektował ;-)

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
22-09-09 18:17  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Thunder909 

 

No to zabieraj sie za ORP Warszawa,usciskam jeszcze raz ;-))

 
22-09-09 19:21  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

TB-3 -moje skromne (choć całkiem spore) marzenie :), a jak nie to sobie sam zrobie...

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
25-09-09 10:10  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

To może dorzucę też brytyjski lotniskowiec HMS Furious

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
29-09-09 11:21  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
chemikmarcin 

 - 2

A ja chętnie zmontowałbym ciapka Ursus C330 plus prasa wysokiego zgniotu Z224. Pozdrawiam!

 
29-12-09 13:47  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
antonow225   

to ja poproszę samolot jak mój nick.
a poza tym:
ursus c-330
ursus c-360
ursus c-385
kombajn BIZON
samochód TARPAN
MI-6
MI-26

 
29-12-09 13:51  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Hmm C-330 i C-360 to mógbym sam zaprojektować bo mam spor dokumentacji plus troche lat pracy na tych maszynach:)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
29-12-09 17:12  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Mało oryginalnie - Hurricane w fińskim malowaniu. Nic więcej:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-12-09 19:45  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Hawker Temprest z silnikiem Napier Sabre....

--

 
30-12-09 00:32  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
daat   

MiG-19 (jakibądź)
MiG-21 PF/PFM
Su-7
Su-20

 
30-12-09 07:16  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Janusz_x   

Pożarniczy Jelcz 004 (GCBA 6/32), opracowany na poziomie co najmniej takim jak Jelcz Orlika.
Brakuje mi również coś z rodziny SdKfz 7.

 
30-12-09 07:18  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Statek WILHELM GUSTLOFF w skali 1:200 w obojętnie jakim malowaniu

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
30-12-09 08:18  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Fiat BR.20, Il-4, PV-1... A z pancerki - SdKz 222 i SdKfz 10

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
30-12-09 09:50  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Ten Fiat Br.20 koniecznie w malowaniu japońskim ;-)


pozdrawiam,

--

 
30-12-09 10:29  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

No to i ja pobawię się na koniec roku,może następny przyniesie spełnienie choć w takim zakresie jak obecny .
Sexton
M4A1 Latajaca Krowa
M8
Sdkfz251D I zestawy do konwersji do kilku wersji.Chętnie malowanie powstańcze
Powstańcza pantera
Panthera wersja D ,malowanie Normandia,
sdkfz 10
T34/85 183zav.mod 44.malowanie polskie I Bryg Panc
Stug G late vers.
Dosyć może , bo projektanci ,którym życzę tylko twóczych dni i super wykonanych projektów ,się zamęczą

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-12-09 10:36  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Teledzin   

Piterpancer może pantera biała (tak jak proponował ADW lokomotywy) wtedy mógłbys pomalowac ją w dowolną wersję malowania?
Ja chciałbym wreszcie doczekac zapowiadanego krążownika Good Hope z Fantom Models i nowego opracowania krążownika Dragon - może byc nawet w jednolitym szarym malowaniu. Pozdrawiam

 
30-12-09 12:04  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

To ja poproszę USS Interpid, USS Hornet, HMS Ark Royal;)

Pozdrawiam,

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 35Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024