FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 19Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
27-01-11 19:15  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Dziś szukałem taśmy alu i nie znalazłem, wszyscy mają uniwersalną szarą taśmę z włóknem szklanym wzmacniającym:-( Mam jeszcze kilka sklepów do sprawdzenia więc jeszcze jest szansa aby zrobić próby do końca tygodnia.
Wiesiek co do tego sprayu to może być dobry podkład ale to można sprawdzić dopiero natryskując go na powierzchnię. Pamiętać należy też że sam podkład to nie wszystko bo powierzchnia musi być zmatowana i porządnie odtłuszczona a każde dotknięcie palem gotowej powierzchni do malowania natłuszcza i farba nie będzie w tym miejscu trzymała tak jak powinna. Ale to już wiecie tylko tak przypominam.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
27-01-11 22:00  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam ponownie,
Kadłub po surfacerze, wymaga jeszcze sporo pracy - tu i ówdzie wyszły teraz dziurki i nierówności - ale to norma. Niestety ponownie będę musiał zwolnić na jakiś czas relację, wolny zawód to czasami przekleństwo.

 
27-01-11 23:20  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

nieźle szkoda że foty takie małe

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
29-01-11 12:07  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Kadłub w kropkach...

 
29-01-11 14:01  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

tak z ciekawości...te kroki to miejsca ubytków??

 
29-01-11 19:16  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Na zdjęciach nie widać tego najlepiej ale to miejsca ubytków nierówności i małych dziurek, generalnie miejsca do poprawki.

 
02-02-11 22:03  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Kolejny update. Kadłub po naprawie nierówności i po surfacerze, nie uniknąłem małego wypadku przy obracaniu kadłuba podczas lakierowania. Wyślizgnął mi się i zarył dziobem w ścianę, na szczęście usterki udało się w miarę szybko usunąć. Język jakim się w tamtej chwili posługiwałem, aby oddać stan swojego ducha nie nadaje się aby przytoczyć go na forum (jak mawiają: "minimum informacji, maksimum ekspresji"). W niektórych miejscach kadłub wymaga jeszcze poprawek ale teraz chcę się zabrać za nadbudówkę aby kadłub stał się jedną integralną częścią. Zrobiłem trochę większe zdjęcia całości i kilka detali.



Zrobiłem też test z taśmą alu. Szczerze mówiąc wcale nie jestem zawiedziony a spodziewałem się po Waszych relacjach wszystkiego najgorszego. Na zdjęciu poniżej macie próbkę:
1. taśma zagruntowana podkładem który wyszperałem w necie (link pod koniec piątej strony);
2. taśma zagruntowana podkładem i pomalowana surfacerem;
3. taśma bez gruntu (tylko przeszlifowana);
4. taśma bez gruntu pomalowana surfacerem;



Jak widać na zdjęciu w miarę możliwości potraktowałem obie strony takimi samymi narzędziami i paznokciami. Ku mojemu zdziwieniu obie powierzchnie zachowywały dość dobrą przyczepność. W zasadzie nie zauważyłem różnicy. Jak skończę nadbudówkę zabiorę się wreszcie za oklejanie :)
Pozdrawiam,
Wiesław

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
03-02-11 09:35  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

wieslaw_: "Wyślizgnął mi się i zarył dziobem w ścianę, na szczęście usterki udało się w miarę szybko usunąć."

Rozumiem, że usterki i dziury w ścianie udało się szybciutko zaszpachlować by się "władza" domowa nie spostrzegła co narobiłeś. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-02-11 11:33  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Niestety z powodu głośnego wyrażenia swojej frustracji, nie ma takiej opcji żeby "władza" domowa nie zauważyła co narobiłem :)

 
03-02-11 15:44  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Bardzo ładnie radzisz sobie z kadłubem. Jestem pełen podziwu, dla Twojej pracy tym bardziej, że konstrukcja kadłuba jest bardzo skomplikowana i trudna do wyszlifowania.

Pozdrawiam
szyszkownik

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 19Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024