FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
08-12-11 20:47  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ja chciał bym dorzucić swoje trzy grosze jeśli można .
Jak najbardziej jestem za poszyciem z pojedyńczych blach, ale zaczynamy marzyć jak by to można było innaczej i lepiej. Ktoś to podchwyci , zrobi i wyda model, a wtedy znajdzie się tłum modelarzy którzy będą jęczeć w boleściach dlaczego model taki drogi !!! Podejrzewam, że zrobienie poszycia z pojedyńczych blach zajęło by projektantowi mnóstwo czasu co musi przełożyć się na większe koszty.
Jednak staranie się ukryć łączeń burt jak najbardziej popieram :-) Takie coś widziałem w Admiral Hipperze z GPM-u i bardzo mi się to spodobało (akurat tam było łatwo bo jest kamo)
To tyle z mojej strony. Dziękuję za uwagę .

--

Post zmieniony (08-12-11 20:49)

 
09-12-11 05:34  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

yukikaze - no niekoniecznie, mozna to zrobic na dwa sposoby np. tak jak jest w Lance z WAKu.
Masz tam normalne poszycie burt z narysowanymi wzdluznymi pasami blachy i oczywiscie ladnie ukrytym laczeniem ( czyli wersja prostsza) plus dodatkowe osobne paski blachy poszycia do naklejenia na poprzednie czesci. Naprawde wystarczy tylko troche pomyslec no i tez jak pisalem wyzej powinno sie posiadac dobre materialy ktore pokazuja jak ono przebiegalo.

Ja w swoim zrobilem jeszcze inaczej przy linii wodnej gdzie mi sie pieknie ukryly miejsca laczenia poszycia podwodzia ;-)

Pozdrowka

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-12-11 11:08  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
yukikaze: czy model bedzie miał poszycie z pojedynczych blach czy nie, zawsze znajdą się tacy co bedą marudzić na cenę. Właściwie to już są ;)
Mam nadzieję, że niedługo doczekamy się projektów, gdzie okręty będą miały zaprojektowane normalne poszycie tak jak jest na oryginalnych jednostkach, a nie oklejanie szkieletu metodą "samolotową".

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
09-12-11 12:24  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Wystarczy zaznaczyć blachy, tak jak to zrobił Paweł Mistewicz w Piorunie. Nie trzeba projektować modelu z pojedynczych kawałków, bo wtedy będę sklejał model przez co najmniej pięć lat:)

 
09-12-11 12:39  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,tak jak w Piorunie wystarcz,a chętni mogą z koloru lub drugiej kleić pojedyncze blachy,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (09-12-11 12:42)

 
09-12-11 21:14  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Szanowni Koledzy myślę iż w tym miejscu zakończymy rozważania nad łączeniem burt i pokrewnych, to ważki temat i godny zwrócenia na niego uwagi.
Jeśli jest taka potrzeba to proponuję założyć nowy wątek na w/w temat.
Ja muszę pomykać dalej.
Doszedł wodnosamolocik, sklejony zgodnie z projektem.
Trochę retusz mi popsuł całą sylwetkę,ale to razi tylko w makro.



Jak zauważycie na niektórych zdjęciach zacząłem już oklejać pokład główny relingiem.
Zacząłem od rufy. Ponieważ stosuję relingi laserowo wycinane bardzo cienkie, postanowiłem najpierw go przykleić do pokładu a dopiero pózniej pomalować.



Jake na tej jednostce wygląda bardzo okazale.

Mam jeszcze prośbę do zaglądających do relacji. Ponieważ Tsugaru to stawiacz min nie powinno na nim zabraknąć jego głównej broni, a więc wózków z minami. Niestety w necie puchy, może ktoś posiada w swoich zbiorach jakieś materiały na temat japońskich min okrętowych. Będę wdzięczny za wszelka pomoc.

c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-12-11 21:19  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

jedyne co to zardzewiałe coś :P
http://www.sciencephoto.com/image/355281/530wm/T7100112-Mines_on_a_World_War_II_shipwreck-SPL.jpg

 
09-12-11 23:41  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Extra Model   

Wszystkie uwagi odnośnie łączenia burt, zaznaczania kropkami miejsc na poręcze i stopnie przyjąłem do wiadomości oraz postaram się je wdrożyć w nowych projektach. Co do poszycia burt i części dennej wykonanej z pojedynczych blach to oczywiście jest to możliwe do narysowania ale można przy tym zaliczyć zgon. Wersja z narysowaną siatką blach na poszyciu wydaje się być najwłaściwsza ale do prawidłowego rozrysowania potrzebna jest dobra dokumentacja której do floty IJN jest niewiele a szczególnie do tematów które ja poruszam. Można oczywiście narysować podział blach na na tak zwaną "pałę" ale do tego potrzebne jest przyzwolenie społeczne.
Hmm... Tak sobie myślę.... może faktycznie rysować na burtach podział blach niezależnie od tego czy jest zgodny z oryginałem i wtedy dzielić burty po liniach podziału blach. Tylko wtedy powstaną "zęby" bo blachy były kładzione na mijanego.
Pozostawiam to do rozpatrzenia modelarzom.

Maverick mam nadzieję że retuszujesz krawędzie w modelu... ;)

 
10-12-11 00:03  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Maciek, zacznę retuszować, jak wdrożysz nowy system podziału burt:)))

 
10-12-11 00:24  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Extra Model   

Mówisz i masz. Właśnie mam do podziału 80cm burty, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024