FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
10-12-11 17:38  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czesc Maciek,
Fajnie ze sie odezwales.
Dokladnie napisales tak jak ja to widze ze aby odtworzyc poszycie to potrzebna jest dobra dokumentacja. A co zrobic jak jej nie ma a bardzo sie chce cos takiego zrobic?

Po prostu postrac sie odtworzyc mozliwie najdokladniej taki rysunek ze zdjec o ile sa, jednostek blizniaczych lub zblizonych i umiescic odpowiednia informacje w instrukcji ze np. ze wzgledu na brak wiarygodnej dokumentacji przebieg poszycia burtowego zostal odtworzony na podstawie w.w. matrerialow/jednostek i jest w wiekszosci domniemany itp.
Nikt Ci za to glowy nie urwie a wrecz przeciwnie.
Nic na "pale"......

pozdrawiam serdecznie

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
13-12-11 21:22  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Tak jak wspomniałem w ostatnim poście pokład główny został orelingowany relingiem laserowo wycinanym. Dokleiłem go do pokładu na BCG. W kolejnym etapie utwardziłem go SG.Tak przygotowany reling został na drugi dzień pomalowany. Uzyskany efekt całkiem dobry, choć w niektórych miejscach reling puścił ale to na skutek obracania modelu, poprawiania czegoś na pokładzie. Te miejsca musiałem zamaskować jakimiś bambetlami w postaci rozwieszonego brezentu.
Dodałem również jakieś rozwieszone liny, węże ppoż.
W tej odsłonie prezentuję kontynuacje prac przy maszcie rufowym. Dojdą jeszcze naciągi od wierzchołka.



Wykonałem również działka plot i dokleiłem na platformach. Tutaj dodałem celowniki i pare drucików. Wygląda jako tako.



Na pokładzie doszły również wszystkie żurawiki te przy łodziach i transportowe.Te ostatnie otrzymały bloczki z haczykami (laserowo wycinane) oraz zostały przywiązane linami do pokładu.




Trapy przyburtowe zamierzam wykonać w postaci transportowej tz. podniesione do poziomu pokładu.

c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-12-11 21:29  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,świetna robota,lubię takie klimaty,nawet suszące się ga ..ie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-12-11 19:22  Odp: [R] IJN Tsugaru - testowo
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Zgodnie z wczesniejszą zapowiedzią, iż model zostanie ukończony na gwiazdkę, dzięki wysiłkowi stoczniowców już teraz na parędni przed świętami prezentuję w całej okazałości model.
Niech ten widoczek będzie dla wszystkich swoistym prezentem pod choinkę.
Dziękuję Maciejowi, iż powierzył w moje ręce swój projekt, i że zaprojektował tak arcyciekawy temat i co ważne bardzo dobrze opracowany.
Życzmy sobie aby model ukazał się jak najszybciej na rynku i ucieszył zwolenników budujacych okręty.
Galeria właściwa zostanie zamieszczona w ciągu dwóch dni.



--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-12-11 19:47  Odp: [R/G] IJN Tsugaru - testowo
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to gratulacje :):) Teraz tylko czekać na wydanie.

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
18-12-11 20:01  Odp: [R/G] IJN Tsugaru - testowo
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No to już nawet bez galerii można pogratulować okrętu.
Choć bandera nie ulubiona przeze mnie, nie mogę odmówić kunsztu sklejania i doboru tematu.
Pozdrawiam

 
18-12-11 20:08  Odp: [R/G] IJN Tsugaru - testowo
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Piękny! Gratuluję jakości wykonania i tempa prac.

pozdrówka,
Łukasz

--

 
18-12-11 20:30  Odp: [R/G] IJN Tsugaru - testowo
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Gratuluje ukończonego okrętu ładnie ci wyszedł.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
18-12-11 20:43  Odp: [R/G] IJN Tsugaru - testowo
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

No i kolejny Japoniec ku chwale Boskiego Cesarza wypływa na wody oceanów. Bardzo ładny , czekamy na wydanie.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
19-12-11 05:28  Odp: [R/G] IJN Tsugaru - testowo
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ladnie sie prezentuje zwlaszcza z tymi bialymi brezentami na relingach. ;-)

Gratuluje modelu.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024