FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-05-12 10:49  [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
Wojtee 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O miesiąc temu zacząłem budować Mosquito z przedostatniego Małeho Modelarze. Oglądałem i Halifaxa, no pierwszy spróbuję coś mniejszego. Nawet tak, i Mosquito całkiem wielki.

Zacząłem tak, ze zpróbowałem wregi laserowe:



Potrzeba więcej uwagi niż się wydaje - z pewnością musiał wydać wycięcie gdzie jest szyfrowane, co żebro jest co i co tnie z nich (model ma różne poziomy trudności, tak, że żebra są jedna pro model s wnętrza (kokpit i luk bombowy) i bez.
Małe zastrzeżenia do laserów - żeber W3B jest oznaczony jako W7A i około dwóch żeber nie żaden numer w ogóle.

Skrzydła niosą ze sobą kilka pułapek - od żeber być wycięte z prostokąta na dole. Jest to w instrukcji.
I uwaga na kolejność łączenia żeber w skrzydłach.
Tak nie:

Tak ano:


Mały nie będzie. Na zdjęcie A3 Olfa:


Kokpit:
Zmieniać kolor na zielony, prawdopodobniejszy :)


Małe ulepszenia w interieru:


I razem wygląda to tak:


Kolejno jest poszycie:
Część 1 jest zdecydowanie najtrudniejsza:


Fakt, że zorientowałem się, co jest częścią 2a (Wnętrza wałów do pistoletów), byłem bardzo dumny (w instrukcjach nie jest). Na ostatnim zdjęciu wszyscy są na miejscu.



Pasy kaset. Kiedy patrzyłem na tych częściach, mogę myśleć o tym lacinym tuzingu. Dlaczego to robić łatwo, gdy jest moźno skomplikowane :)



Więc na szczęście poszycia jest bardzo dobra, hura. Żeberka laserowe są bezcenne. Jest to w szerokim końcu jest zawsze potrzeba przeszlifować.





To be continued ;)

 
10-05-12 12:22  Odp: [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i fajnie.
Pomocy w tłumaczeniu może udzieli Ci nasz Kolega Sturmovik - świetnie włada czeskim ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-05-12 19:51  Odp: [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
Tomek 

 - 2

Pięknie idzie! Cieszę się, że nasze modele sklejają także w Czechach! Pozdrawiam i życzę udanego sklejania!

 
14-05-12 11:04  Odp: [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
Wojtee 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Prepraszam za Googlish.
(Asi bych mohl psat i jednoduse cesky, ne?)

No... Skończyłam kadłub.
Małe pytanie "jak dostać do tego TO"? I niezbędna naprawa:



Przedostatni utwór, a podwozia do tylnego koła.Kolor zielony do dołu jest oczywiście błędem. Wydaje się mało prawdopodobne...



Kompletny tył:



Kokarda:



I komplet:



--

 
14-05-12 12:03  Odp: [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Wojtee, jako Ti už řekl Mariusz, v co složitejších připadech piš na můj soukromý email po tlumočení ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
22-05-12 16:18  Odp: [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
Wojtee 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mniej słów, więcej zdjęć :)

Tak jak w biologii:
Brzuch:


Ogon:






Skrzydła:






 
22-05-12 20:52  Odp: [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
skom25   

Witam,

Idzie fajnie, czy wręgi laserowe pasują dobrze? Nie trzeba szlifować?

 
23-05-12 12:17  Odp: [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo czysta robota!
Podziwiam Twoją ufność w symetrię kadłuba i usterzenia przy klejeniu w całości osobno ogona(z ustaerzeniem-na gotowo) i przedniej części kadłuba ; ja doklejam stateczniki do całkowicie sklejonego kadłuba. Ale-każdy robi jak mu bardziej pasuje ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-05-12 17:03  Odp: [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Też kleję ten model i mam skończony kadłub, ale uwaga: sklejam wersję bez laserowych wręg, a te w wycinance są koszmarnie za duże. Jak ktoś się skusi na to ca ja, to proponuję zacząc model od sklejenia segmentów między komorą bombową a usterzeniem, żeby się o tym przekonać
Osobiście uważam że sklejanie kadłuba modułami jest poręczniejsze przy wklejaniu detali, taką metodę właśnie przy tym modelu zastosowałem.
A w ogóle jest masa błędów, jeden mnie osłabił i pokusiłem się o listę niedoróbek, ale to już przedstawię w swojej galeri

pozdrawiam

 
23-05-12 20:38  Odp: [R] De Havilland Mosquito Mk.II NF / Mały Modelarz / 1:33
skom25   

@Kris

Wysłałem do Ciebie maila, jakbyś mógł odpowiedz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024